پلیس در مونته نگرو بازداشت ده ها تن پس از Pro-صربی تظاهرات

پودگوریتسا — Montenegrin پلیس بازداشت ده ها تن از مردم زیر pro-صربی تظاهرات در پودگوریتسا و دیگر شهرستانها در سراسر کشور بالکان.

تظاهرات بودند اپوزیسیون که به دنبال روابط نزدیک تر با صربستان و روسیه است.

ژوئن 24, تظاهرات منعکس نصب تنش های سیاسی در این کشور پیش از انتخابات پارلمانی برنامه ریزی شده برای ماه اوت 30.

تظاهرات شروع شد و در دریای آدریاتیک ساحلی شهر بودوا که در آن تنش شده اند بالا به روز با توجه به اختلاف بین مقامات شهرداری.

پلیس در Budva با استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان و بازداشت 17 نفر.

تماشا کنید: پلیس در مونته نگرو آتش گاز اشک آور بازداشت Pro-صربی معترضان

در پودگوریتسا پایتخت, پلیس می گویند 18 معترضان بازداشت شدند.

مقامات می گویند که ده ها تن دیگر از معترضان نیز بازداشت شدند در تظاهرات در نقاط دیگر.

تنش در Budva آغاز شد و در ژوئن 17 زمانی که شهردار Marko Carevic که وفادار به مونته نگرو pro-صربی مخالفان حاضر به تحویل قدرت به ائتلاف حاکم پس از از دست دادن اکثریت کنترل محلی در مجمع.

در اوایل سال جاری صربی کلیسای ارتدوکس led هفته از تظاهرات در مونته نگرو در برابر یک قانون مذهبی است که رهبران کلیسا ادعا می کلیسا از آن اموال در کشور است.

که قانون به اجرا در آمد در ماه ژانویه است. آن را می گوید جوامع مذهبی باید اثبات مالکیت خود را از اموال قبل از سال 1918 — سال مونته نگرو پیوست پادشاهی یوگسلاوی و آن کلیسا جذب شده توسط صربی کلیسای ارتدوکس از دست دادن همه اموال خود را در روند.

صربی کلیسای ارتدکس می گوید: این قانون با هدف تصرف آن اموال. Montenegrin مقامات بارها و بارها رد کرده است که ادعا می کنند.

مونته نگرو تقسیم از صربستان در یک همه پرسی در سال 2006. آن را بیشتر فاصله خود را از بلگراد و آن ارتدوکس متحد روسیه پس از در نظر گرفتن یک طرفدار غرب سیاست خارجی و البته پیوستن به ناتو در سال 2017.

مونته نگرو نیز شده است مذاکره گام به سوی تبدیل شدن به یک عضو اتحادیه اروپا است.

صربی ملی در مونته نگرو و صربستان هرگز به طور کامل به رسمیت شناخته صربستان جدایی از مونته نگرو که در آنها ادعا تاریخی صربی خاک.

با گزارش AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de