لهستان والسا می گوید: “تغییر باید اتفاق می افتد در بلاروس

سابق رییس جمهوری لهستان لخ والسا مقامات بلاروس به دموکراسی و حاکمیت قانون در این کشور سر به سمت انتخابات ریاست جمهوری در ماه اوت است.

در مصاحبه با RFE/RL در ژوئن 3, والسا گفت: تغییرات واقعی بودند حتی زمانی که مخالف است شدیدا کنترل می شود و مردم باید بر این باورند که بسیاری را می توان بدون خشونت و خونریزی.

“تنها سوال این است که زمان و قیمت ما در حال آماده به پرداخت هزینه برای آزادی در بلاروس” جایزه صلح نوبل, برنده جایزه گفت. “اما این اتفاق به دلیل وجود دارد هیچ اروپا بدون بلاروس — به سادگی وجود ندارد-پس [تغییرات] باید اتفاق می افتد.”

والسا از بنیانگذاران جنبش همبستگی لهستان و کشور postcommunist رئیس جمهور (1990-1995) گفت: این برای مردم مهم است اعتقاد به دموکراسی و حکومت قانون است.

هنگامی که مردم بر این باورند در حاکمیت قانون و “آن را به حق” آنها می توانید لذت بردن از دموکراسی و پیشرفت او گفت:.

بلاروس مجموعه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوت 9 با رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا به طور گسترده ای انتظار می رود را به نفع خود یک ششم مدت در دفتر.

هیچ یک از انتخابات پس از 65 سال رهبر در زمان قدرت در سال 1994 تلقی شده است رایگان یا نمایشگاه با استانداردهای غربی است.

و سازمان دیده بان حقوق بشر هشدار داده است که مقامات بلاروس به شدت خود را سرکوب منتقدان دولت با “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از رای گیری در این تابستان.

در مورد بلاروس نیروی انتظامی و نقش آن در سرکوب مخالفان در این کشور والسا گفت: باید حمایت همه بلاروس و وجود ندارد فقط برای سرپا نگه داشتن لوکاشنکا اما او اضافه کرد که آن را در زمان تلاش برای رسیدن به این.

والسا نیز در زمان استثنا به پیشنهادات که رای دهندگان خواهد بود بهترین خدمت چسبیده با لوکاشنکا چرا که در غیر این صورت آنها در معرض خطر عصبی روسیه به اوکراین بود که تظاهرات در کیف منجر به سرنگونی رهبر طرفدار روسیه ویکتور یانوکوویچ در ماه فوریه 2014.

روسیه ضمیمه شبه جزیره کریمه اوکراین پس از مدت کوتاهی و حمایت نیروهای جدایی طلب در شرق اوکراین جرقه یک جنگ که منجر به بیش از 13000 مرگ و میر. که درگیری های مسلحانه همچنان به این روز است.

“این همه بحث در مورد تهاجم و غلبه — این است که دیگر راه” در عصر کنونی از فن آوری و باز کردن سازه والسا گفت. “این روش منسوخ و ترس است که مناسب نیست ما بار دیگر.”

در آب و هوای فعلی سیاستمداران باید برای پیروزی مردم از طریق اجبار و به جلو قرار داده و راه حل های جدید است که درخواست تجدید نظر به جوانترین نسل او اضافه شده است.

والسا که جنبش همبستگی با اعتبار الهام بخش یک موج انقلابی در اواخر 1980s که سرنگون حکومت کمونیستی در سراسر اروپای مرکزی و شرقی گفت: بهترین توصیه برای بلاروس است به این باور را در خود و نه صبر کردن برای کسی کمک کند.

عدم وحدت و دیگر مشکل را ناشی از “چنین ظروف سرباز یا مسافر” در اروپا که آن را بیش از حد مشغول به ارائه بلاروس و اوکراین با کمک آنها نیاز دارند به طوری که همه کشورها می تواند به پیشرفت او گفت:.

“توان خود را کمک به دست و سپس دیگران را به شما کمک کند” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de