لهستان دولت گاز توزیع کننده می گوید برنده آن 1.5 میلیارد دلار از شرکت گازپروم روسیه در قیمت اختلاف

لهستان بزرگترین توزیع کننده گاز طبیعی اعلام کرده که برنده یک سال انرژی-عرضه قیمت مناقشه با روسیه دولتی گازپروم به ارزش 1.5 میلیارد دلار در یک دادگاه داوری بین المللی در سوئد.

Polskie Gornictwo Naftowe من Gazownictwo (PGNiG) خود را یک شرکت دولتی گفت: در یک بیانیه در مارس 30 که جایزه نهایی ناشی از عرضه گاز قرارداد آن منعقد شد و در سال 1996.

آن را به حال “پرداخت-یا-را” بند که موظف لهستان به پرداخت هزینه برای گاز فراتر از آنچه در آن دستور داده بود برای یک سال خاص.

“شرکت روسی [گازپروم] دهکدهای را برای سال های بسیاری شده است overcharging و در حال حاضر خواهد شد نیاز به بازپرداخت نزدیک به 1.5 میلیارد دلار به PGNiG” در لهستانی گاز توزیع کننده در بیانیه ای گفت.

دوره پوشش داده شده در این جایزه برای عرضه گاز از نوامبر 1, 2014 فوریه 29, 2020.

PGNiG نیز گفت: دادگاه در استکهلم دستور داده بود گازپروم برای تغییر گاز-فرمول قیمت گذاری به طوری که آن را طول می کشد را به حساب نرخ بازار که “بهبود شرایط فعالیت های تجاری.”

یک شرکت تابعه از شرکت گازپروم گفت که آن را دریافت کرده بود داوری استکهلم حاکم شد و تجزیه و تحلیل آن, رویترز گزارش داد.

“هنوز زود است که به ارائه هر گونه برآورد اندازه پتانسیل پرداخت” گازپروم صادرات در بیانیه ای گفت.

لهستان دریافت بیش از نیمی از آن را مصرف گاز از روسیه است و متکی بر آن بر اساس دوران شوروی انرژی-حمل و نقل زیرساخت های راه.

داوری حاکم علائم یکی دیگر از ضربه به گازپروم که جریان نورد 2 زیر آب پروژه خط لوله گاز به آلمان است که در مواجهه با تحریم های ایالات متحده.

شرکت روسی نیز به تازگی از دست داده و احکام بین المللی به اوکراین دولتی نفتوگاز در گاز-حمل و نقل و عرضه اختلاف برای آن نیز دستور به پرداخت نزدیک به 3 میلیارد دلار در اواخر سال گذشته.

با گزارش کسب و کار PAP و سلامت

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im