به دلیل شیوع کروناویروس لهستان حاکم محافظه کار دولت برگزار شد مدرج پشت بزرگداشت مناسبت سالگرد 10 از سقوط هواپیما در روسیه که به کشته شدن و سپس-رییس جمهوری لهستان لخ Kaczynski و دیگر مقامات عالی رتبه.

تنها گروه کوچکی از مقامات ارشد از جمله جرسلو Kaczynski برادر دوقلو از اواخر رئیس جمهور و رئیس محافظه کار قانون و عدالت حزب (PiS) و نخست وزیر, Mateusz Morawiecki با حضور تاج گل-تخمگذار مراسم در ورشو بنای تاریخی را دقیقا در لحظه ای که هواپیما سقوط کرد و در آوریل 10, 2010 در غرب روسیه در شهر اسمولنسک.

بسیاری از لهستانی ها از جمله بالا اعضای PiS, سوال, نتایج تحقیقات رسمی انجام شده توسط قبلی میانه رو دولت دونالد تاسک که در بر داشت که Tu-154 هواپیمای نظامی سقوط کرد و در مه سنگین در یک فرودگاه در نزدیکی اسمولنسک به علت خطای انسانی و بد آب و هوا.

قطب نیز انتقاد روسیه را از دست داده و این تحقیقات و جرسلو Kaczynski مظنون برادر خود را ترور شد احتمالا توسط روس ها.

“پس از 10 سال آن را دشوار است به چیزی می گویند و یا پیش بینی کند که آیا این مورد می تواند همیشه حل شود” گفت: رئیس جمهور آندره Duda یک متحد از PiS.

“ما نمی باید پایه شواهد; خرابه هنوز هم در روسیه; جعبه های سیاه و سفید هنوز هم در روسیه گفت:” در کراکوف پس از بازدید از Kaczynski قبر در Wawel کلیسای جامع.

لهستان وزارت امور خارجه با ارسال دیپلماتیک توجه داشته باشید به سفارت روسیه در ورشو دعوت مسکو برای بازگشت به سقوط خرابه.

“هیچ هنجار از قانون بین المللی می دهد و زمینه را برای روسیه حفظ لهستان ملک” وزارت گفت.

لهستان ساخته شده است که خواسته های مشابه در گذشته اما روسیه می گوید این است که نگه داشتن هواپیما خرابه چون از تحقیقات جاری.

مقامات روسی گفت: در آوریل 10 بود که هیچ شواهدی از یک انفجار باعث تصادف.

تراژدی تیره و تار است, روابط با روسیه از همه بیشتر به خاطر این هواپیما سفر کرده بود به مناسبت جنگ جهانی دوم قتل عام هزاران نفر از افسران لهستانی توسط شوروی و پلیس مخفی.

با گزارش AFP AP dpa و سلامت

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de