پادکست: Coronavirus اثر در آسیای مرکزی روابط با چین

برای 20 سال گذشته یا بیشتر کشورهای آسیای مرکزی باید به طور مستمر افزایش روابط خود را با چین است. و یا قرار دادن متفاوت در چین افزایش یافته و اقتصادی آن دیگر نفوذ در آسیای مرکزی است.

جاده و راه آهن و خطوط لوله ساخته شده است در اتصال آسیای مرکزی به چین است.

دولت چین و چینی موسسات مالی را قرض داده میلیاردها دلار به کشورهای آسیای مرکزی و میلیاردها دلار سرمایه گذاری بیشتر در پروژه های در آسیای مرکزی که دولت های پنج کشور را نداشته اند قادر به صندوق در هر نقطه دیگری است.

اما coronavirus باعث کاهش تولید و تجارت جهانی و چین-که در آن ویروس در اصل در بر داشت — شده است ضربه سخت اقتصادی است.

محدودیت های قرار دادن در محل به سرعت گسترش coronavirus در حال کاهش است اما دلایلی وجود دارد به این باور است که زمانی که این بحران در نهایت عبور از چین نمی خواهد همان شریک به کشورهای آسیای مرکزی که از آن شده است برای دو دهه گذشته — و برخی از این است که با تغییر نگرش از آسیای مرکزی به مردم نسبت به آن غول همسایه شرقی.

در این هفته مجلس شورای اسلامی, پادکست, RFE/RL رسانه-مدیر روابط جنوبی و مرکزی آسیا, محمد طاهر, میانه یک بحث است که به نظر می رسد در چگونه coronavirus تغییر کرده است و ممکن است در ادامه به تغییر چینی-آسیای مرکزی روابط.

این هفته مهمان از دانشگاه لندن گل برنا Ozcan یک خواننده بین المللی کسب و کار و کارآفرینی در رویال هالووی دانشگاه لندن و نویسنده کتاب از جمله ساختمان متحده و بازار: توسعه سرمایه گذاری در آسیای مرکزی و واگرا مسیر توسعه در آسیای مرکزی; از استرالیا, Dirk van der Kley, مدیر برنامه سیاست تحقیقات در سیدنی مستقر در چین مسائل که به تازگی به پایان رسید و دکترای خود را در اقتصادی چین statecraft در آسیای مرکزی و بروس لول, نویسنده Qishloq Ovozi وبلاگ.

گوش دادن به پادکست در بالا و یا به عضویت مجلس در آیتونز و یا در گوگل پادکست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de