برنامه ای برای ادغام سه مناطق روسیه جرقه نگرانی تظاهرات

قصد دارد روسیه را دولت به ادغام شمال غربی منطقه آرخانگلسک این Nenets Autonomous District, و جمهوری, Komi, برانگیخته اند, اعتراض در میان ساکنان که ترس از دست دادن هویت قومی.

پس رهبران آرخانگلسک منطقه و Nenets Autonomous District, امضا تفاهم نامه ادغام قلمرو خود را به یک واحد اداری در هفته گذشته تظاهرات شکسته در ناریان-مار های Nenets منطقه پایتخت است.

در مارس 19, کارگروه ادغام اعلام کرد یک پیشنهاد برای اضافه کردن جمهوری کومی به سرزمینی واحد و همچنین.

یک درخواست آنلاین است که امضا شده بود تقریبا 1,900 مردم که از ظهر روز 21 مه متحده که ساکنان Nenets منطقه “قاطعانه در برابر این نامه با عجله امضا در زمانی که کشور ما در شرایط سخت وضعیت اپیدمیولوژیک و هنگامی که آن گسترده بحث عمومی است که کاملا غیر ممکن است.”

قومی مناطق و جمهوری در روسیه بسیار حساس به تغییرات وضعیت خود را از ترس از دست دادن استقلال که در حال حاضر تضعیف شده است در سال های اخیر با سیاست های کرملین.

ویکتور Uiba اقدام رئیس جمهوری کومی گفت: در یک بیانیه ویدئویی اواخر مارس 20 است که این طرح غیر قابل قبول بود.

“من در برابر چنین مذاکرات و چنین فکر اقدامات است. من باور دارم که چنین ابتکار باید از مردم محلی مردم و نه تحمیل شده از بالا” Uiba گفت که وضعیت جمهوری اسلامی بسیار بالاتر از آن است که فقط در یک منطقه است.

برخی گفته اند که آنها از ترس آبیاری پایین بومی زبان ها مانند Uralic, Komi است که دولت-وضعیت زبان همراه با روسیه در جمهوری کومی یک منطقه وسیع است که دهانه دایره قطب شمال و شامل منجمد شوروی سابق زندان-اردوگاه شهر وورکوتا.

Yasavei انجمن Nenets مردم با صدور بیانیه ای در مه 19 هشدار ادغام می تواند باعث مشکلات اقتصادی برای نفت خیز خاک و منجر به تضعیف زبان مادری خود Nenets – که متعلق به Uralic زبان بنیادی دوری مرتبط با پایان استونی و مجارستان.

همه از فدراسیون روسیه قومی جمهوری به جز تاتارستان باید تغییر عنوان از رهبران خود را از رئیس جمهور به سر در سال های اخیر در حالی که پارلمان منطقه ای از دست داده اند استقلال خود را در اتخاذ قوانین و مقررات.

کرملین تصمیم به لغو اجباری زبان محلی در کلاس های منطقه ای مدارس سه سال پیش بود لاستیک مهر با اکثریت پارلمان منطقه ای با وجود اعتراض ساکنان که ترس خود را از زبان دور محو خواهد شد و بدون این قوانین در محل.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de