پرز د Cuellar پرو دو دوره وزیر می میرد در 100

لیما, پرو (AP) — Javier Pérez de Cuéllar دو اصطلاح سازمان ملل متحد دبیر کل که میانجیگری تاریخی آتش بس بین ایران و عراق در سال 1988 و کسی که در زندگی بعد از بازنشستگی برای کمک به برقراری مجدد دموکراسی در پرو میهن درگذشت دوشنبه, پرو وزارت امور خارجه گفت:. او 100 است.

او پسر فرانسیسکو Pérez de Cuéllar, گفت پدرش درگذشت در خانه علل طبیعی. این دیپلمات سابق بود “برجسته پرو کامل سالم دموکرات که اختصاصی زندگی و کار خود را به کشور ما بزرگ” توییتی پرو جمهور مارتین Vizcarra اواخر روز چهارشنبه.

پرز ده کوللر مرگ به پایان می رسد طولانی کار دیپلماتیک است که او را به ارمغان آورد دایره کامل از اولین ارسال را به عنوان منشی در سفارت پرو در پاریس در سال 1944 به بعد خود را به عنوان پرو سفیر فرانسه است.

زمانی که او شروع تصدی خود به عنوان U. N. دبیر کل on Jan. 1, 1982 او کمی شناخته شده در پرو بود که یک مصالحه نامزد در زمانی که سازمان ملل متحد برگزار شد در اعتماد به نفس پایین.

خدمت به عنوان U. N. معاون کل به ویژه امور سیاسی او به عنوان اسب نامزد در ماه دسامبر سال 1981 پس از شش هفته از انتخابات بن بست بین U. N. رئیس کورت والدهایم و تانزانیا وزیر خارجه سلیم احمد سلیم.

پس از انتخاب او به سرعت خود را ساخته شده را علامت.

آشفته توسط سازمان ملل متحد رو به کاهش اثر او به دنبال احیای جهان بدن معیوب حافظ صلح ماشین آلات.

اولین گام برای “لرزش خانه” با شدت بحرانی گزارش که در آن او هشدار داد: “ما شدیدا نزدیک به یک جدید بین المللی هرج و مرج.”

با 1982 اسرائیل در حمله به لبنان و درگیری های مواج در افغانستان و کامبوج و بین ایران و عراق, او شکایت به مجمع عمومی است که سازمان ملل قطعنامه “به طور فزاینده ای به مبارزه طلبیده و یا نادیده کسانی که احساس خود را به اندازه کافی قوی برای انجام این کار است.”

“مشکل با سازمان ملل متحد است که یا از آن استفاده نمی شود و یا سوء استفاده توسط کشورهای عضو” او در مصاحبه ای گفت: در پایان سال اول خود را به عنوان U. N. دبیر.

در طول دهه به عنوان U. N. رئیس پرز ده کوللر خواهد کسب شهرت بیشتر برای سخت کوش آرام و دیپلماسی از جاذبه.

“لو تن fait la chanson” او علاقه کرد و گفت به این معنی که ملودی است که چه چیزی باعث این آهنگ و نه بلندی صدا از خواننده.

“او مهربان نگاه در مورد او این است که مردم به اشتباه به طریق و از طریق نرمی گفت:” یک دستیار که او را به عنوان توضیح دشوار و شجاع است.

در مواجهه اولیه در دوره اول خود را با یک تهدید آمریکا به قطع بودجه در, رویداد, اسرائیل, ایران, او مشغول به کار در پشت صحنه به توقف عرب تلاش برای محروم کردن دولت یهودی از آن مجمع عمومی صندلی. وجود دارد خاموش انتقاد از این اردوگاه که او داده بود آمریکایی ها از راه حق در خاورمیانه است.

در برخورد با مسائل حقوق بشر او را در انتخاب مسیر “با احتیاط دیپلماسی است.” او با خودداری از عموم rebuking لهستان برای امتناع از اجازه خود را نماینده ویژه به این کشور برای بررسی اتهامات نقض حقوق بشر در ورشو رژیم در سال 1982 سرکوب همبستگی جنبش کارگری.

در ماه جولای سال 1986 پرز ده کوللر قرار گرفتند چهارگانه کرونری بای پس عمل قرار دادن سوال خود را در دسترس برای دور دوم. از ابتدا پرز ده کوللر اصرار کرده بود که او را یک اصطلاح دبیر کل.

ناراحت با آنچه که او به عنوان عضو’ بی میلی به زمین به کمک بدن برای خروج از بحران مالی گفته نیویورک تایمز در سپتامبر 1986 “من نمی بینم هر دلیلی که چرا من باید ریاست فروپاشی سازمان است.”

اما او دوباره برای یک دوره دوم پس از ناگهانی در حمایت از نامزدی خود را از جمله گفتگو با رئیس جمهور رونالد ریگان که در کلمات از U. N. رئیس سخنگوی — ابراز “شخصی خود را برای حمایت از دبیر کلی.”

“فقط در مورد تمام کشورهای غربی باید به او گفت که آنها می خواهم برای دیدن او ماندن در” یک منبع دیپلماتیک غربی گفت: در زمان. “وجود دارد هیچ قابل جایگزین است.”

بر خلاف سلف خود کورت والدهایم بود که به عنوان یک “معتاد” و که صرف ساعت های طولانی در دفتر پرز ده کوللر دوست داشت به دور از آن همه است. “او بسیار حسود از خود و حریم خصوصی” از نزدیکان گفت.

“زمانی که من می توانم, من به عنوان خوانده شده همه چیز اما اسناد سازمان ملل متحد,” پرز ده کوللر جلب اعتماد به یک خبرنگار. هنگامی که در یک پرواز به مسکو با انتقاد از مشاهده است که “در میان این همه دبیر کل هم برای پر زرق و برق ادبیات.”

سه پرز ده کوللر خواندن انگلیسی و اسپانیایی ادبیات.

پرز ده کوللر خود را صرف دوره دوم کار در پشت صحنه در گروگان مسئله منجر به آزادی غربی برگزار شد در لبنان از جمله آخرین و طولانی ترین آمریکا برگزار, گروگان روزنامه نگار تری اندرسون که آزاد شد Dec. 4, 1991.

همه tolled, پرز ده کوللر به دیپلماسی کمک به پایان دادن به جنگ در کامبوج و 1980-88 جنگ ایران و عراق و خروج نیروهای شوروی از افغانستان.

مدت کوتاهی پس از نیمه شب در Jan. 1, 1992 او راه می رفت خارج از U. N. ستاد به انتظار خودروسواری بزرگ دیگر دبیر کل اما پس از به دست آمده خود را هدف نهایی پس از ساعت ها مذاکرات سخت: یک پیمان صلح بین دولت السالوادور و چپ شورشیان.

Javier Pérez de Cuéllar متولد شد و در لیما در Jan. 19, 1920. پدرش یک “متوسط تاجر” بود انجام کار پیانیست با توجه به سابق دبیر کل. خانواده ترسیم ریشه های آن به شهر اسپانیایی از Cuéllar شمال سگبیا.

در پرو خانواده متعلق به تحصیل به جای landowning کلاس. “او رفت و به سمت راست مدارس” هم میهن در سازمان ملل متحد یک بار گفت: از پرز ده کوللر.

او موفق به دریافت مدرک حقوق خود را از لیما دانشگاه کاتولیک در سال 1943 و پیوست, پرو, سرویس سیاسی یک سال بعد. او در رفتن به ارسال مطلب در فرانسه و انگلیس و بولیوی و برزیل قبل از بازگشت به لیما در سال 1961 که در آن او خدمت در تعداد بالا-سطح وزارت پست.

او سفیر ایران در سوئیس و سپس به پرو اولین سفیر شوروی در حالی که همزمان معتبر به لهستان. دیگر تکالیف شامل پست دبیر پرو وزارت امور خارجه و رئیس نماینده به سازمان ملل متحد.

پس از خروج از U. N. پرز ده کوللر ساخته شده پیشنهاد ناموفق برای پرو ریاست جمهوری در سال 1995 در برابر استبدادی رهبر آلبرتو فوجیموری که 10 سال استبدادی رژیم فروپاشید در نوامبر سال 2000 در بحبوحه رسوایی فساد.

در سن 80, پرز ده کوللر آمده از بازنشستگی در پاریس و بازگشت به پرو را در گوشته خارجی وزیر و کابینه رئیس به صورت موقت رئیس جمهور والنتین Paniagua.

خود را بی عیب و نقص دموکراتیک اعتبار وام و اعتبار به دولت موقت که دستور به تحویل انتخابات آزاد و عادلانه. هشت ماه بعد از رئیس جمهور آلخاندرو تولدو خواسته او را به عنوان سفیر به فرانسه.

بین خارجی تکالیف او استاد دیپلماتیک قانون در دانشگاه Diplomatica دلم پرو و روابط بین الملل در پرو آکادمی برای جنگ های هوایی.

انتقال به سازمان ملل متحد در سال 1975 او منصوب شد والدهایم دبیرکل نماینده ویژه در قبرس. در طول دو سال در جزیره ای تقسیم شده و او را کمک به ترویج intercommunal مذاکرات صلح بین یونانی و ترک نشین قبرس شد.

پس از روی لئامت دادن مختصر به عنوان پرو سفیر ونزوئلا از بازگشت او به سازمان ملل متحد در سال 1979 به عنوان معاون کل به صورت ویژه در امور سیاسی. در این ظرفیت او از عهده ماموریت های دیپلماتیک ظریف به هندوچین و افغانستان است.

پرز ده کوللر خود استعفا داد U. N. پست در مارس 1981 — فقط قبل از انتخابات برای U. N. دبیر کل گرم کردن و بازگشت به پرو سرویس سیاسی.

او مواجه می شوند مشکلات سیاسی در خانه وقتی که او نامزد دریافت جایزه بود توسط رئیس جمهور فرناندو Belaunde تری به سفیر ایران در برزیل.

نامزدی موفق به پیروزی در سنا تصویب. هیچ بحث عمومی اما کنگره منابع در لیما گفت: مخالفت آمد از خاویر الوا Orlandini پرو معاون رئيس جمهور و رهبر حزب حاکم یعنی حزب اکشن. منابع گفت Orlandini نارضایتی پرز ده کوللر مشارکت در مراسم سوگند از کودتای نظامی که به سرنگونی Belaunde تری در سال 1968.

پرز ده کوللر نگهداری می شود که به عنوان دبیر پرو وزارت خارجه در زمان او مورد نیاز توسط پروتکل برای شرکت در این مراسم حتی اگر او تا به حال هیچ نرم افزار-junta گرایش.

Belaunde تری ترمیم به قدرت در سال 1980 مجددا اعتماد به نفس خود را در Pérez de Cuéllar معرفی شده توسط او را برای نامزدی به عنوان U. N. دبیر کل.

پرز ده کوللر ازدواج سابق Marcela معبد. او تا به حال یک پسر فرانسیسکو و یک دختر کریستینا توسط یک ازدواج قبلی.

تشییع جنازه او برگزار خواهد شد در پرو وزارت امور خارجه در روز جمعه.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im