پشتون حقوق رهبر در پاکستان برگ زندان پس از به قید وثیقه

دیره اسماعیل خان پاکستان — مقامات پاکستانی منتشر کرده اند برجسته قومی پشتون فعال حقوق هفته پس از بازداشت به اتهام از جمله فتنه.

Manzoor Pashteen چپ یک زندان در شهر دره اسماعیل خان در شمال غرب استان خیبر پختونخوا در فوریه 25, با توجه به وکیل و فعالان محلی.

وکیل سعید اختر گفت: مشتری منتشر شد بعد از اینکه به قید وثیقه و دستور داد منتشر شد.

28-در سال Pashteen دستگیر شد در پیشاور در تاریخ 27 ژانویه در اتهامات از جمله شرارت و نفرت سخنرانی تحریک علیه نظام و توطئه جنایی.

او رهبر پشتون Tahafuz جنبش (PTM) است که مبارزه برای حقوق مدنی برای پشتون ها بزرگترین اقلیت قومی پس از 2018

این گروه جذب دهها هزار نفر از مردم به تظاهرات برای محکوم قدرتمند ارتش پاکستان را سنگین دست عملیات در ستیزه جویی-آمار مناطق قبیله ای و نظامی را به اتهام ارتباط با شبه نظامیان اسلام گرا.

این PTM در تماس بوده است برای حذف پست های بازرسی نظامی در مناطق قبیله ای و پایان دادن به “اجرا ناپدید شدن” است که در آن مظنون هستند بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی و بدون تشریفات.

دولت پاکستان را رد اتهامات که نیروهای امنیتی و یا آن سرویس اطلاعاتی مسئول ناپدید شدن.

دیده بان حقوق بشر تا به حال خواست مقامات پاکستانی به انتشار Pashteen و رها کردن اتهامات علیه او گفت که “با استفاده از قوانین کیفری به سرما آزادی بیان و مخالفان سیاسی هیچ جایی در یک دموکراسی است.”

فعال شده بود “خودسرانه بازداشت و برای ورزش خود حقوق بشر برای آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز” با توجه به عفو بین الملل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>