کلیساهای ارتدکس در سراسر شرق اروپا و روسیه در حال آماده برای جشن عید پاک یکشنبه در آوریل 19 در میان coronavirus محدودیت است که محدود کردن مراسم به طور معمول غرق در نماد و سنت است.

تعطیلات عید پاک است که مهم ترین روز در تقویم جهان 300 میلیون مسیحیان ارتدوکس.

ایلخانی Bartholomew من رهبر معنوی جهان را مسیحیان ارتدوکس است خواست وفادار به پایبندی به اقدامات دولت و سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل به سرعت گسترش این بیماری همه گیر کوروناویروس. اما نگه داشتن مردم از کلیساها ثابت نشده آسان است.

در مسکو سخنگوی ریاست جمهوری دیمیتری Peskov اعلام کرد در مارس 18 که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور نمی خواهد در یک سنتی شب زنده داری عید پاک ارتدوکس در کلیسای مسیح نجات دهنده به دلیل بیماری همه گیر.

Peskov گفت: پوتین خواهد ماندن در خانه Novo-Ogaryovo دولت محل اقامت و نور یک شمع در یک کلیسای کوچک در اموال.

کلیسای ارتدکس روسیه که روزجهانی یکشنبه عید پاک در آوریل 19, دستور کلیساها به بستن درهای خود را به گروه های زیادی در طول هفته منتهی به تعطیلات.

در حالی که رهبران کلیسا در رومانی و صربستان را پذیرفته اند ممنوعیت تجمعات عمومی برجسته ارتدوکس ارقام در هر دو کشور باید التماس دولت اجازه می دهد تا استثنا.

برخی از روحانیون عضو در صربستان خودداری کردند در محدودیت پس از مقامات تمدید حکومت نظامی برای اجرای 84 ساعت شروع در مارس 17 — تلاش برای محدود کردن تماس ها در طول تعطیلات آخر هفته.

پس از اعلام محافظه کار کلیسای ارتدکس صربستان (SPC) کلیسایی درخواست پنج ساعت در شکستن حکومت نظامی اجازه می دهد تا مؤمنان را به حضور در صبح مناجات.

که مجبور صربی جمهور Aleksandar Vucic به تلفن رئیس SPC ایلخانی Irinej و مطبوعات او را به روحانیت مطابق با محدودیت.

رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy اتحاد اوکراین خواست به جشن از خانه خارج از نگرانی است که این بیماری که به کشته شدن 133 نفر در کشور گسترش یافته.

بسیاری از رهبران کلیسا در اوکراین را پیروی موافقت خود را برای پخش خدمات خود را آنلاین و در تلویزیون.

دولت نه تصمیم گرفتند به کلیساها اما به طور موثر منع حضور اجازه می دهد خدمات با بیش از 10 نفر و تنها اجازه می دهد مردم را به سفر در مکان های عمومی به تنهایی یا به صورت جفت.

دولت بلغارستان به خواست مردم برای حضور در, خدمات, هر چند آن را ندارد آنها را ممنوع اعلام کرد.

کلیساها باز باقی می ماند در بلغارستان حتی به عنوان دولت ممنوع ترافیک از ورود و خروج سرمایه صوفیه.

انگیز ترین بحث بر ارتدوکس عید پاک رخ داده است در کشور گرجستان که در آن رهبران کلیسا و دولت موافقت کرد که اجازه می دهد parishioners به حضور در هوای گرگ و میش-به-سحر شب زنده داری عید پاک خدمات.

توافق نمازگزاران فراهم می کند یک راه در اطراف یک حکومت نظامی و اقدامات محدود کننده.

نمازگزاران در گرجستان مجاز به شرکت در خدمات در کلیساهای بزرگ در مارس 18 و 19 آوریل ارائه آنها حفظ یک فاصله از دو متر است. کسانی که حضور در کلیسا کوچک باقی می ماند و در بیرون ساختمان کلیسا.

این توافق نامه می گوید parishioners باید برای خدمات قبل از 9 p. m. در مارس 18 و ترک پس از 6 صبح در مارس 19.

با گزارش Reuters, AP و dpa.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im