همه گیر دیپلماسی: چین جهش به جهانی نقض به عنوان Coronavirus جرقه کمبود

شما می توانید آن تماس بگیرید “همه گیر دیپلماسی است.”

به سختی یک ماه از اوج خود COVID-19 عفونت نرخ و قیمت درآوردن پزشکی دنده در چین و پروکسی در حال حاضر حمل و نقل تجهیزات از جمله در خارج از کشور توسط planeload.

رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen در 18 مارس به میدان فرستاد پیشنهاد از چین نخست وزیر لی کچیانگ از میلیون ها نفر از ماسک های پزشکی و تست کیت پس زودتر چینی تحویل به کمک به جلوگیری از بیماری های همه گیر در, ایتالیا, لهستان, اسپانیا و هلند.

اتیوپی هواپیمایی جت در مارس 22 disgorged اول از میلیون ها نفر از مجموعه ای از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و تست کیت متعهد به “هر یک از 54 آفریقایی متحده” توسط چینی میلیاردر Jack Ma.

چین حتی تیمی این هفته با کالیفرنیا بر اساس کارآفرین Elon Musk که بازی کردن مرگبار پاتوژن به عنوان آن در حال گسترش به تمام 50 ایالت آمریکا برای قرار دادن در ایالات متحده برخی از 1,255 هواکش — تجهیزات ضروری برای بدحال COVID-19 بيمار.

پکن به نظر می رسد که ریشه جزر و مد از گزارش است که با تمرکز بر چین اوایل پنهان کاری و سوء مدیریت از قارچ COVID-19 شیوع با ابراز ماسک ماسک و محافظ تجهیزات استقرار چینی اپیدیولوژی و میلیون ها نفر از coronavirus کیت های آزمایش.

“چین در تلاش است به نوبه خود سلامت خود را از بحران به یک جغرافیای سیاسی فرصت” فایننشال تایمز به نقل از چتم هاوس تحقیقات همکار یو جی عنوان کرد و گفت از “قدرت نرم بازی است.”

بالکان فشار

یکی از روشن ترین نشانه از پکن تهاجمی کمپین برای تغییر coronavirus روایت آمده است در غرب بالکان که در آن ادغام در اتحادیه اروپا دارای پرچم و چین و روسیه در حال رقابت برای نفوذ است.

چینی وام و سرمایه گذاری در این منطقه رشد کرده اند اما همه گیر شده است تهدید به لغو برخی از “مجتمع تجارت و سیاست” است که از نزدیک چین پکن وام, تجارت و اهداف سیاسی است.

در ماه فوریه srpska جمهوری از نمایندگان-اکثریت منطقه است که باعث می شود تا یکی از بوسنی و هرزگوین را دو نهاد به حالت تعلیق همه کار بر روی صدها میلیون دلار در بیمارستان سد و دیگر پروژه های مشترک با شرکت های چینی.

در کشور همسایه صربستان اما آشکارا unmasked جمهور Aleksandar Vucic نورد کردن فرش قرمز در 21 مارس هنگامی که یک تیم از شش کارشناسان بهداشت و درمان وارد با یک planeload تجهیزات پزشکی.

Vucic استقبال آنها را بر روی آسفالته در بلگراد و تشکر چین خود را برای “کمک رایگان” و “دوستی و عشق” برای کشور خود.

“صدها هزار نفر از زندگی در صربستان ذخیره خواهد شد با تشکر از کمک که فقط به ما” گفت: Vucicکه کمتر از یک ماه قبل پیش بینی شده کشور تنها COVID-19 مشکل است ممکن است عمدی یا اتفاقی وحشت.”

“صربستان باید که فراموش نکنید [چین کمک آن],” او اضافه شده است.

Vucic که کشور از نزدیک به 7 میلیون نفر است که نامزد رسمی برای الحاق به اتحادیه اروپا در حال نیش زده بروکسل در 15 مارس گفت که “همبستگی اروپایی وجود ندارد” جز به عنوان “یک افسانه است.”

تقریبا در نفس بعدی او به دادگاه تجدید نظر به “برادر من دوست من [چین کمونیست جمهور] Xi Jinping” و چین به عنوان “تنها کشوری است که می تواند به ما کمک کند در حال حاضر.”

پس از دیدار با بازدید کارشناسان چینی صربستان وزیر دفاع Aleksandar Vulin تکرار Vucic توضیحات از “آهن چادری دوستی” و اضافه میکند: “با کمک از جمهوری خلق چین, پزشکان, پزشکی و کمک های فنی ما دوباره باید امید است.”

چین و ایالات متحده تنش

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که فعالیت در بخش در سال 2016 در هجوم پکن درمان ایالات متحده است و پس از درگیر در یک جنگ تجاری با چین بارها صحبت در مورد پکن را پوشش تلاش به عنوان آنچه که او خواستار “چینی” ویروس گسترش یافته است.

از جمله ایالات متحده اظهارات به نظر می رسد هدف در بخش مقابله با یکی دیگر از پکن روابط عمومی تاکتیک: زمزمه مبارزات انتخاباتی نشان می دهد coronavirus سرچشمه با “ارتش ایالات متحده.”

واشنگتن را متهم پکن از “گسترش تئوری های توطئه” و تلاش برای “deflect, انتقاد نقش آن در شروع یک جهانی همه گیر و نه گفتن در جهان است.”

در مقاله ای در امور خارجه در مارس 24, Yanzhong هوانگ, یک عضو ارشد بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی استدلال کرد که COVID-19 شیوع “باید ارائه یک فرصت مناسب برای چین و ایالات متحده به بالاتر از خود تفاوت و مقابله با یک تهدید مشترک با هم.”

به جای هوانگ گفت: “آنها تضاد” در صورت COVID-19 “باعث بدتر.”

با گزارش RFE/RL در بالکان خدمات سلامت مالی بار AFP و جنوب چین صبح پست

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de