پاکستان و حزب حاکم قدرتمند نظامی را متهم به تلاش برای عقب ‘دموکراتیزه قوانین’

طی آهن شدید سلطنت دیکتاتور نظامی پاکستان پرویز مشرف سرنگون یک دولت منتخب را رد کرد و قضات تعلیق قانون اساسی و تحمیل حکومت اضطراری.

ژنرال مشرف با کودتای بدون خونریزی در سال 1999 بازسازی قدرت نظامی است که حکومت برای حدود نیمی از کشور را 73 سال سابقه برگزاری سه کودتا d’etat.

زمانی که مشرف مجبور به استعفا شد در سال 2008 در میان اعتراضات گسترده پاکستان جدید دولت غیر نظامی و احزاب مخالف شد ایران در خنثی کردن تلاش های نظامی به زور دست گرفتن قدرت دوباره.

در سال 2010 رئیس جمهور آصف علی زرداری تصویب فراگیر اصلاحات در قانون اساسی که undid مقررات است که دیکتاتورهای نظامی معرفی کرده بود به سفت گرفتن خود را در قدرت و مشروعیت خود را از کودتا.

زیر 18 متمم قانون اساسی رئیس جمهور دیگر با اقتدار به انحلال پارلمان و تحمیل حکومت اضطراری خود را. دادگاه دیگر صلاحیت به اعتبار تعلیق قانون اساسی است. و قدرت منتقل شدند از ریاست جمهوری به نخست وزیر و کابینه اش.

این متمم همچنین انتقال قدرت از مرکز به استان ها, ترمیم دموکراسی پارلمانی و بسته کردن مسیر به ژنرال واژگون غیر نظامی حکومت.

در حال حاضر یک دهه از آن نقطه عطفی در حرکت نگرانی وجود دارد که دولت از نخست وزیر عمران خان که با حمایت نظامی است که به دنبال به عقب تغییرات که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان سدی از روند دموکراتیزه در جنوب کشور آسیایی از 220 میلیون نفر است.

حاکم تحریک-e Insaf حزب (PTI) نامیده می شود برای بررسی به “رفع” چه درک آن به عنوان نقص در 18 متمم قانون اساسی از جمله بازگرداندن فدرال قدرت بیش از قانون و امور مالی.

دولت ذکر مداوم بیماری همه گیر کوروناویروس با این استدلال که اصلاح محدود دولت فدرال قدرت به تدبیر یک استراتژی ملی برای مبارزه با COVID-19 بیماری است. پاکستان تا به حال رسما ثبت نام بیش از 35,000 coronavirus عفونت و 770 مرگ و میر به عنوان 14.

منتقدان و احزاب مخالف از دولت را متهم به استفاده از این اپیدمی به عنوان یک بهانه به تضعیف قانون و reassert ملی نفوذ از مرکز سیاسی.

مایکل زندگی زیبا و جنوب آسیا ارشد کاردانی در مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای پژوهشگران در واشنگتن گفته است که بخشی در اصلاح خواهد “به مقدار یک روحیه اش را تضعیف شکست برای نیروهای دموکراسی در یک کشور که در آن چنین نیروهای طولانی تلاش برای امن پایدار پایی.”

“18 متمم به مدت طولانی تحمل به عنوان یک زن شجاع و پررنگ دستاورد که در ویترین بسیار پتانسیل واقعی برای استحکام دموکراسی در پاکستان,” او گفت:.

‘نقاط ضعف’

حکم PTI حزب مورد بحث و بررسی و احتمالا تغییر 18th متمم پس از به قدرت رسیدن نزدیک به دو سال پیش است.

سیاستمداران مخالف را متهم به نظامی قدرتمند از دستکاری 2018 انتخابات برای کمک به PTI برنده شوید.

از آنجا که شیوع کروناویروس در پاکستان خان دولت خود را تشدید کرده است انتقاد از اصلاحات که تفویض بسیاری از اختیارات و منابع به استان ها.

وزیر اطلاعات شبلي Faraz هشدار داد در مارس 1 که پاکستان مواجه شد یک “چالش بی سابقه” از coronavirus و اصلاح حال بسته دولت دست lamenting است که دولت فدرال می تواند “تنها موضوع دستورالعمل سیاست.”

Pakistani Prime Minister Imran Khan


نخست وزیر پاکستان عمران خان

سپس وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی گفت: در 12 ماه مه که دولت نمی خواهید به ضایعات متمم اما او اضافه کرد که خود را “نقاط ضعف باید مورد بررسی و رسیدگی است.”

دولت فدرال تحت انتقاد خود را برای درک نادرست از شیوع و تنها برای تحمیل یک جزئی مستند.

مخالفت پاکستان با حزب مردم (PPP) اجرا می شود که استان سند که شامل صنعتی و مالی مرکز از کراچی به اعمال دقیق مستند و ستایش برای مدیریت آن از وقوع.

‘غیر دموکراتیک عناصر’

احزاب مخالف را محکوم کرده اند تماس های دولت برای بررسی اصلاح.

احسن اقبال, یک عضو سابق مجلس از مخالفت پاکستان مسلم لیگ نواز (PML-N) حزب گفت: RFE/RL که دولت فدرال “مطرح 18 اصلاحیه شماره برای پنهان کردن آن حکومت ضعیف است.”

حکم PTI حزب آمده است در حال رشد تحت بررسی دقیق بر عملکرد اقتصادی کشور است که تشدید شیوع کروناویروس.

سناتور عثمان خان کاکر از پختونخوا میلی حزب عوامی گفت: RFE/RL که هر حزب که حمایت نورد-پشت متمم می تواند به تضعیف منافع ملی و به ویژه منافع گروه های اقلیت قومی مانند بلوچ پشتون و سندی.

“لغو و یا تغییر و اصلاح خواهد شد که پیامدهای جدی” او گفت:.

افراسیاب ختک یک سناتور سابق بود و یکی از تدوین کنندگان از 18 متمم.

ختک متهم استقرار نظامی بودن پشت فشار برای بررسی آن.

“18 متمم یک توسعه بزرگ در تقویت دموکراسی در پاکستان,” او گفت: RFE/RL. “اما عناصر غیر دموکراتیک که در مخالفت با خودمختاری هستند مخالف این قانون.”

او گفت: دولت با استفاده از coronavirus شیوع بیماری به عنوان یک “بهانه” برای تضعیف اصلاح و اضافه کرد که اگر اسلام آباد شد جدی در مورد تدوین یک استراتژی واحد در مبارزه با این بیماری می تواند انجام این کار از طریق پارلمان.

حکم PTI حزب ندارد لازم دو سوم اکثریت در هر دو مجلس ملی و سنا که آن را به لغو یا تغییر 18th متمم. دولت گفته است: “مشورت با دولت های استانی و مخالفت احزاب سیاسی به نقد و بررسی این تغییرات است.

ختک و گفت: او می ترسید احزاب مخالف بود “سابقه تسلیم شدن به فشار از استقرار و وجود دارد شانس است که آنها را تعظیم قبل از ایجاد تغییرات و یا لغو این قانون.”

‘خطرناک’ حرکت

ارتش پاکستان که دارای یک اندازه نقش داخلی و خارجی است گفت: آن مخالف نیست به 18 متمم.

اما تحلیلگران نشان می دهد نظامی می خواهد به تضعیف آن به دلیل آن است که بر نظامی توانایی برای نفوذ در سیاست و تهدید کنترل خود را بر منابع ملی.

Pakistan's military has a powerful role in the country's politics.


ارتش پاکستان یک نقش قدرتمند در سیاست های این کشور.

ارتش سقوط کرد با خان سلف نواز شریف که نگاه به محدود نظامی سنتی تسلط سیاست های ملی. شریف سه بار نخست وزیر حذف شد از دفتر در سال 2017 پس از رد صلاحیت توسط دیوان عالی کشور است.

شریف محکوم شده بود و در اوایل این سال به هفت سال زندان به اتهام فساد مالی, تخلف را رد کرده است و پیشنهاد تبانی بین نظامی و دادگاه انداخت او از قدرت است.

زندگی زیبا پیشنهاد ارتش و حزب حاکم, توافق در اکثر مسائل و رهبری غیر نظامی شده است حاضر به صرفنظر کردن از فضای سیاست به ارتش.

“نظامی است که بسیاری از حرکت در حال حاضر و PTI دولت — بر خلاف دولت قبلی — به عنوان یک فعال کردن نیروی در نیروهای مسلح’ در حال رشد سیاست نفوذ” زندگی زیبا گفت.

“بنابراین این امر می تواند زمان مناسبی برای نظامی با استفاده از رهبری غیر نظامی به عنوان یک وسیله نقلیه به سعی کنید به بازی برای تضعیف پاکستان یکی از مهم ترین و دموکراتیزه قوانین سال های اخیر,” او گفت:.

فرمانده ارتش ژنرال قمر جاوید Bajwa, در یک off-the-record جلسه توجیهی با خبرنگاران در مارس 2018 نقل به طور گسترده ای عنوان کرد و گفت که 18 اصلاح شد “خطرناک تر از شیخ Mujibur الرحمان شش امتیاز است.”

Rehman شد, پدر و بنیانگذار بنگلادش که استقلال از پاکستان پس از یک جنگ ویرانگر در سال 1971. “شش امتیاز” شد و یک تقاضا برای استقلال بیشتر از پنج سال قبل از بنگالی جنگ از استقلال گرفت.

ارتش پاکستان گفت: Bajwa نظرات خارج از متن گرفته شد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de