پاکستان پشتون بازداشت نفرت گفتار شارژ

پاکستان از بازداشت یک گروه قومی پشتون و فعال حقوق متهم او را با نفرت پس از سخنرانی او در طول سفر به افغانستان.

پلیس رسمی عثمان وزیر گفت: سردار عارف وزیر عضو پشتون Tahafuz جنبش (PTM) دستگیر شد در تاریخ 17 آوریل در وزیرستان جنوبی یک منطقه قبیله ای واقع در امتداد مرز با افغانستان است.

این مقام پلیس گفت: وزیر متهم شده بود از ارائه یک “ضد پاکستان” گفتار در طول سفر خود به افغانستان است. او نمی ارائه هر گونه اطلاعات بیشتر.

جمال Malyar یک رهبر محلی از PTM گفت: اتهام وزیر بود “بی اساس است.”

کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) گفته مقامات ساخته شده اند اتهامات ضد دولت فعالیت های “مصلحت برچسب برای مدافعان حقوق بشر به خصوص کسانی که در ارتباط با PTM.”

این PTM اتحاد مبارزه برای حقوق مدنی برای پشتون ها بزرگترین اقلیت قومی پس از سال 2018 است.

این گروه جذب دهها هزار نفر از مردم به تظاهرات برای محکوم قدرتمند ارتش پاکستان را سنگین دست عملیات در ستیزه جویی-آمار مناطق قبیله ای و نظامی را به اتهام ارتباط با شبه نظامیان اسلام گرا.

این PTM در تماس بوده است برای حذف پست های بازرسی نظامی در مناطق قبیله ای و پایان دادن به “اجرا ناپدید شدن” است که در آن مظنون هستند بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی و بدون تشریفات.

دولت پاکستان را رد اتهامات که خود را نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عوامل مسئول مجبور ناپدید شدن.

پس از این جنبش تشکیل شد در ژانویه 2018 بین المللی و گروه های حقوق بشر می گویند مقامات ممنوع مسالمت آمیز تظاهرات سازماندهی شده توسط PTM و برخی از آن منجر عضو شده اند خودسرانه بازداشت و مانع از مسافرت در داخل کشور است. برخی از کاربران نیز مواجه اتهامات فتنه و cybercrimes.

مقامات در ماه ژانویه دستگیر PTM رهبر Manzoor Pashteen اتهام از جمله شرارت و نفرت سخنرانی تحریک علیه نظام و توطئه جنایی.

Pashteen بود و بعد با قید وثیقه آزاد شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>