روزنامه نگار پاکستانی انتقادی از ارتش قدرتمند اعتقاد به ربوده شده

یک روزنامه نگار پاکستانی شناخته شده به انتقاد از این کشور قدرتمند نظامی ناپدید شده, بالا بردن ترس در میان خانواده و همکاران است که او ممکن است ربوده شده است.

Matiullah Jan یکی از کشور های پیشرو روزنامه نگاران مستقر در پایتخت اسلام آباد ربوده شد و در جولای 21 توسط چند مرد پس از آنها ره اتومبیل خود همکار اسد in tights گفت.

فیلم از دوربین های مدار بسته نشان می دهد مردان کشیدن یک راننده به بیرون از وسیله نقلیه خود و هل دادن او را به یکی دیگر از ماشین قبل از رانندگی دور.

این فیلم همچنین نشان می دهد که راننده ادعا Jan پرتاب تلفن همراه خود را به معلمان و دانش آموزان و اما پس از آن یک دست گوشی را به یک مرد که به نظر می رسد به سفارش او را به انجام این کار در سمت دیگر دروازه مدرسه.

Jan همسر گفت: این خودرو برای اولین بار در این ویدئو متعلق به روزنامه نگار.

Jan کار کرده است که به عنوان یک چاپ و پخش روزنامه نگار برای سه دهه گذشته قبلا تهدید, آزار و حمله به دوست خود Azaz سید گفت.

پس از اخراج توسط پاکستان Cartoon ایستگاه تلویزیونی که گفته می شود تحت فشار نظامی از آنها Jan شد منتقدان او حفظ حضور طریق یک کانال یوتیوب و اجتماعی-سیستم عامل های رسانه های مانند توییتر.

دیوان عالی پاکستان در این ماه صادر Jan اطلاع از اهانت به دادگاه برای به tweeting در مورد حکم اخیر.

سازمان عفو بین المللی و کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) گفت: آنها نگران بودند Jan سرنوشت و خواست او را فوری آزاد کند.

“او شده است موضوع حملات فیزیکی و آزار و اذیت برای روزنامه نگاری” عفو توییتی. “مقامات باید ایجاد محل نگهداری خود را بلافاصله.”

در یک صدای جیر جیر کمیسیون حقوق بشر نیز خواست دولت پاکستان برای پیدا کردن Jan. “کمیسیون حقوق بشر خواسته است که دولت بلافاصله اطمینان از امن بازیابی از روزنامه نگار, Matiullah Jan که خانواده تایید می کند که او رفته است از دست رفته” را گفت.

سیاستمداران و فعالان و روزنامه نگاران نیز در زمان به توییتر به فراخوان روزنامه نگار آزاد با هشتگ #BringBackMatiullah روند در کشور است.

چندین پاکستان روزنامه نگاران شده اند به طور خلاصه بازداشت شده در ماه های اخیر گفته می شود توسط ارتش جاسوسی آژانس در آنچه تصور می شود تلاش برای به سکوت انتقاد از قدرتمند نظامی است.

نظامی این اتهامات را رد کرده است.

با گزارش dpa

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید