دولت پاکستان را تایید کرده است قوانین جدید برای تنظیم اجتماعی-محتوای رسانه ای است که منتقدان می گویند می دهد مقامات متین قدرت به سرکوب مخالفان و آزادی بیان است.

مقررات شد و تایید شده توسط کابینه فدرال در اواخر ماه ژانویه بدون مشاوره عمومی و گزارش شده توسط رسانه ها در فوریه 13.

متن تصریح می کند که رسانه اجتماعی شرکت ها مسئول برای جلوگیری از جریان زندگی می کنند از هر یک از مطالب “مرتبط با تروریسم افراط گرایی و نفرت سخنرانی افترا جعلی, اخبار تحریک به خشونت و امنیت ملی است.”

این حرکت در میان اتهامات که نخست وزیر عمران خان دولت به دنبال سانسور رسانه ها و ارعاب و سکوت مخالفان آن است. ارتش نیز متهم به سرکوب رسانه ها و آزادی بیان است. دولت و ارتش باید این ادعا را رد کرده.

تحت مقررات جدید اجتماعی-شرکت های رسانه ای خواهد شد که سه ماه برای ثبت نام با مقامات پاکستانی و باید یک دفتر نمایندگی در کشور برای پاسخ به شکایت ثبت شده توسط هماهنگ کننده ملی.

شرکت ها باید 24 ساعت برای پاسخ به یک درخواست توسط تنظیم کننده به حذف مواد غیر قانونی تلقی می و به ارائه رمزگشایی محتوای و “سایر اطلاعات” در مورد کاربران بر روی تقاضا.

شرکت هایی نه مطابق با قوانین و مقررات می تواند مسدود آنلاین و پرداخت جریمه نقدی تا 500 میلیون روپیه ($3.24 میلیون).

شعیب احمد Siddiqi وزارت فناوری اطلاعات است که نویسنده این مقررات جدید گفت: اقدامات مورد نیاز به “رعایت صداقت و نجابت و احترام به افراد و حرمت نهاد.”

Siddiqi اصرار داشت که دولت نمی خواهد هر گام در برابر منافع اجتماعی-رسانه ای کاربران است.

اما مخالفت پاکستان با حزب مردم (PPP) قول داد برای به چالش کشیدن قوانین در مجلس و دادگاه با PPP سناتور مصطفی نواز Khokhar صندلی مجلس سنا کمیته حقوق بشر گفت: اقدامات دیده می شد “به عنوان تلاش بیشتر برای محدود کردن فضای رایگان گفتمان در پاکستان است.

رسانه های مهم برای دموکراسی در پاکستان سازمان غیر دولتی ترویج آزادی مطبوعات به نام قوانین یک “تهدید مستقیم به پاکستان دیجیتال اقتصاد و حقوق شهروندان در آزادی بیان و حفظ حریم خصوصی است.”

پاکستان نه برای سود حقوق دیجیتال بنیاد به تشریح اقدامات جدید به عنوان “نقض آشکار” از گفتار مقررات در پاکستان اساسی است.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران خواست دولت پاکستان برای “بلافاصله معکوس دوره و به دنبال رایزنی های گسترده ای با قانون گذاران و جامعه مدنی از جمله رسانه ها در مورد نحوه ادامه با هر گونه قوانین و مقررات.”

“این سخت است اما مبهم قوانین…تهدید توانایی از روزنامه نگاران به گزارش اخبار و برقراری ارتباط با منابع خود گفت:” استیون ساقی نیویورک-بر اساس watchdog آسیا هماهنگ کننده برنامه.

با گزارش رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im