پاکستان پاکستان به درخواست تجدید نظر تبرئه مظنون در دانیل پرل قتل

وزیر امور خارجه پاکستان می گوید دولت در اسلام آباد خواهد یک فایل درخواست تجدید نظر در برابر تصمیم دادگاه واژگون محکومیت انگلیسی-متولد اسلامی شبه نظامی متهم به قتل وال استریت ژورنال گزارش خبرنگار دانیل پرل در سال 2002.

“این تصمیم گرفته شده است به یک فایل درخواست تجدید نظر علیه این تصمیم در دیوان عالی کشور” وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی در بیانیه ای گفت در مارس 4.

واشنگتن ابراز نگرانی در مورد تصمیم گیری که قریشی گفت: “طبیعی است.”

“این است که در حال حاضر به دادگاه یا به اخراج و یا با [رعایت] درخواست تجدید نظر” قریشی گفت.

استانی دولت در استان سند پاکستان در مارس 3 دستور انگلیسی-متولد احمد عمر سعید شیخ و سه نفر دیگر متصل به مروارید را وحشیانه به قتل همچنان در بازداشت به مدت حداقل سه ماه در “امنیت عمومی” به دلایل زیر شیخ آوریل 2 تبرئه توسط دادگاه عالی استان سند.

دادگاه همچنین لغو حکم اعدام صادر شده علیه شیخ برای کشتن.

وکیل مدافع Khawja نوید گفت که در توزیع پایین تصمیم دادگاه کاهش می یابد شیخ را جمله به هفت سال زندان برای آدم ربایی در چه رسانه های بین المللی-آزادی ناظران به نام “انکار از عدالت است.”

ایالات متحده آمریکا گفت: تصمیم یک “توهین به قربانیان تروریسم است.”

مروارید بود وال استریت ژورنال جنوب آسیا و رئیس دفتر هنگامی که او ربوده شد و سر بریده در کراچی پاکستان در سال 2002 در حالی که تحقیق در مورد یک داستان در مورد شبه نظامیان اسلام گرا.

یک مروارید را سر بریدن تحویل داده شد به کنسولگری آمریکا در کراچی حدود یک ماه بعد.

شیخ سابق دانش آموز در مدرسه اقتصاد لندن دستگیر شده بود در سال 2002 و محکوم به اعدام توسط یک ضد تروریسم دادگاه در حالی که سه نفر دیگر از متهمان محکوم به حبس ابد.

نوید گفت: آن سه شده بود تبرئه توسط دادگاه در مارس 2 حاکم است.

با گزارش Reuters, AP و Geo TV

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de