پاکستان به ترکیه درام تلویزیونی برای پر کردن هویت ‘وکیوم’

پاکستان دچار بحران هویت از آن جعلی بود خونین پارتیشن استعماری بریتانیا در هند در سال 1947.

برای پر کردن خلاء سیاسی پاکستان و نخبگان نظامی را ترویج اسلامی هویت و وارداتی, ارزش, از دیگر نقاط جهان اسلام ناظران می گویند در حالی که میداد تا خود را در شبه قاره هند میراث.

پاکستان دیکتاتور نظامی ضیاء الحق که حکومت در طول 1980s معروف گفت: پاکستان یک “دولت ایدئولوژیک” اضافه است که اگر شما “را اسلام از پاکستان و آن را به یک دولت سکولار آن را به سقوط.”

در نتیجه بسیاری از پاکستان قهرمانان ملی شده اند خارجی مسلمان آمار و ارقام از جمله سابق افغانستان پادشاهان فارسی امپراتوران و حاکمان عرب.

به تازگی یک شخصیت مبهم از تاریخ ترکیه شده است ساخت headway به ملی پاکستان روایت است.

بسیار کمی شناخته شده در مورد 13th قرن مسلمان Turk رهبر Ertugrul — پدر بنیانگذار Ottomon امپراتوری عثمان I. عثمانی حکومت بخش های بزرگی از جنوب شرقی اروپا و شمال آفریقا و قفقاز و خاورمیانه برای قرن ها.

در حال حاضر Ertugrul زندگی و زمان تمرکز از بودجه ترکی درام تلویزیونی است که گریبانگیر پاکستان قومی مسلمان با اکثریت کشور از 220 میلیون نفر است. نشان می دهد به طور گسترده ای به عنوان مسلمان نسخه از بازی تاج و تخت, آمریکا, تلویزیون سری های فانتزی.

محبوبیت در پاکستان از Dirilis Ertugrul یا Ertugrul را قیامت مدیون به نخست وزیر پاکستان عمران خان. او دفاع و پشتیبانی سری و خواست جوان پاکستانی به تماشای آن. و پس از آن لقب گرفت در پاکستان رسمی زبان اردو نشان می دهد محبوبیت افزایش یافت.

با وجود محبوبیت آن شده است وجود دارد بحث بر سر چرا خان به شور و شوق ترویج تخیلی, درام, سریال — یک برنامه است که به ترویج اسلام و دفاع مقدس در حالی که ریخته گری مؤمنان ادیان دیگر به عنوان دشمنان است.

Is Pakistani Prime Minister Imran Khan boosting the show for political reasons?


است نخست وزیر پاکستان عمران خان افزایش نشان می دهد به دلایل سیاسی?

بسیاری از ناظران می گویند خان پورنو با یک گروه پشتیبانی از برنامه های سیاسی است.

سابق کریکت ستاره بود و شناخته شده برای خود را playboy, شیوه زندگی. اما او را در آغوش محافظه کار اسلام به عنوان یک سیاستمدار ائتلاف خود با hard-خط گروه های مذهبی این کشور قدرتمند نظامی است که یک اندازه نقش خارجی و سیاست داخلی.

لبنان افضل نویسنده از پاکستان تحت محاصره: افراط گرایی, جامعه و دولت, می گوید: دولت در حمایت از Dirilis Ertugrul “متناسب با در کاملا با چگونه دولت پاکستان تعریف شده آن ناسیونالیسم: بر اساس اسلام و در دشمنی با هند است.”

پاکستان و هند دو هسته ای دشمنان مبارزه کرده اند چهار جنگ علیه یکدیگر پس از پارتیشن زمانی که بریتانیا در هند حک شده بود تا به یک اکثریت هندو و هند با اکثریت مسلمان پاکستان است.

افضل که یک همکار در موسسه بروکینگز در واشنگتن می گوید که “تعجب” که خان و ارتش پاکستان هستند “دو برابر را در این” توجه به خان شخصی خود و اعتقادات و “نزدیکی با ارتش است.”

‘ارزش های اسلامی’

خان توصیه کرده است که جوانان پاکستانی دیده بان Dirilis Ertugrul به منظور یادگیری به افتراق بین آنچه که او خواستار واقعی فرهنگ اسلامی و “سوم دست” که می رسد این کشور از طریق هالیوود و بالیوود است.

“من می خواهم ما کودکان و جوانان به دانستن آنچه که تفاوت در این است که در مورد فرهنگ ما” خان به خبرنگاران گفت: در ماه آوریل است. “این شهر همچنین دارای عاشقانه تاریخ است. [نشان می دهد] دهکدهای ارزش های اسلامی.”

خان دستور داد ملی پاکستان پخش به دوبله این سریال به زبان اردو. نسخه دوبله زد در باره روزه ماه رمضان آغاز شد که در آوریل 23.

بینندگان سر به فلک کشید در ماه رمضان با تحقیقات نشان می دهد که اکثر بینندگان جوان بودند مردان پاکستان. این برای اولین بار از 150 دوبله قسمت تماشا بود توسط یک رکورد مخاطبان از نزدیک به 56 میلیون بیننده در پاکستان است.

در شهر شرقی لاهور ساکنان ساخته یک مجسمه تجلیل از قهرمان درام. آهن بنای تاریخی به تصویر می کشد شمشیر-دارای حق اعمال جنگجو سوار بر اسب.

جاوید فیصل خان, سناتور و عضو خان پاکستان تحریک-e انصاف (PTI) حزب گفت: نخست وزیر می خواستم این شبکه دولتی به televise دیگر ترکی, درام, Yunus Emre است که بر اساس زندگی یک قرن 13th عثمانی شاعر و عارف بود که “به طور کامل اختصاص داده شده به خدا” یا خدا.

‘تبليغاتي درام’

پرویز هودبهائی, یک استاد برجسته در فورمن مسیحی کالج-دانشگاه لاهور, پاکستان می گوید یک “فرهنگی خلاء همراه با ناقص هویت سازند.” او می بیند نخست وزیر حمایت از چنین برنامه هایی به عنوان بخشی از تلاش ساخته شده “برای پر کردن این جای خالی با شخصیت های بیگانه به این سرزمین است.”

“ما برای اولین بار تلاش برای تبدیل شدن به اعراب با الهام گرفتن از قهرمانان عرب,” هودبهائی, می گوید. “اما در حال حاضر که اعراب باید کمی حرکت به سمت لیبرالیسم ما سنجاق امید ما در ترکیه است.”

“هنگامی که مردم حاضر به دنبال قدرت خود را از سابقه و فرهنگ و سپس آنها محکوم به ابد نگاه به بیرون” هودبهائی, هشدار می دهد. او می گوید فرهنگی واردات مانند Dirilis Ertugrul را فشار جامعه پاکستان نسبت به “narrow-mindedness.”

“آن بیشتر خواهد شد افزایش ما هذیان و ارسال ما هنوز هم بیشتر به دنبال برخی شکوهمند اسلامی گذشته” هودبهائی, می گوید. “جوان پاکستانی ها گفته بودن که افتخارات قدیمی می تواند اصلاح شده با در نظر گرفتن این شمشیر و یا از طریق محض زور اسلحه. وجود دارد مطلقا هیچ تحقق است که قدرت واقعی از کسانی که تسلط بر جهان امروز مدیون به خود را برتر از دانش و نگرش علمی.”

جمال شاه جانباز پاکستان بازیگر و کارگردان می گوید: شوق بیش از Dirilis Ertugrul خطرناک است به دلیل آن است که توسط رهبران پاکستان به دستکاری جوانان است. “این درام کاملا تبليغاتي,” او می گوید. “تصور وجود دارد در داخل پاکستان است که در غرب و در هند وجود دارد گسترده ضد اسلامی در احساسات. بنابراین مقامات می خواهید به سرمایه گذاری در آن است.”

شاه می گوید: دولت پاکستان به مدت طولانی تحریف تاریخ این کشور از طریق ادبیات و فیلم. در میان محبوب ترین نمونه شد این رمان از نسیم حجازی که رمان های فانتزی که جلال اسلام حاکمان عرب و جنگ مقدس ترویج بودند تحت ul-Haq در 1980s.

“همان کسانی که ترویج نویسان مانند نسيم حجازی در حال حاضر حمایت Ertugrul,” شاه می گوید. “این به معنای بیگانه پاکستانی از فرهنگ خود و زمین است. سردرگمی که این باعث ایجاد تقویت استقرار گرفتن قدرت در پاکستان است.”

مبارزه با ‘اسلام هراسی’

پس از به قدرت رسیدن پس از انتخابات در سال 2018 خان گفت که او می خواهد “برای ایجاد یک پاکستان است که در خط با اولین مسلمان در جامعه ایجاد شده توسط حضرت محمد در مدینه” شهر مقدس در عربستان سعودی که در اسلام پدید آمده و در قرن هفتم.

خان یک شریک پیدا کرده است در رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان که تلاش برای تحمیل ارزش های اسلامی در کشور سکولار. منتقدان حکومت استبدادی اردوغان او را متهم به داشتن یک پان-اسلامی نئو-عثمانی دستور کار است.

اردوغان به دفاع و پشتیبانی Dirilis Ertugrul و در بازدید از این مجموعه فیلم است. نویسنده و خالق تلویزیون, درام, Mehmet Bozdag عضو اردوغان اسلامگرا ریشه حزب عدالت و توسعه.

Turkish President Recep Tayyip Erdogan (right) shakes hands with Pakistani Prime Minister Imran Khan during a welcoming ceremony at the Presidential Palace in Ankara in January 4, 2019.


رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان (راست) حرکت دست با نخست وزیر پاکستان عمران خان در طول مراسم استقبال در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا در تاریخ 4 ژانویه 2019.

مجموعه تلویزیونی ممنوع شده ترکیه را رقبای منطقه ای عربستان سعودی و مصر و امارات متحده عربی.

در پاسخ ریاض تولید خود را بزرگ بودجه تاریخی, درام پادشاهی را از آتش برای مقابله با نفوذ Dirilis Ertugrul.

در ماه سپتامبر خان ارائه شده از ترکیه و مالزی و سپس نخست وزیر Mahathir محمد به طور مشترک ایجاد یک انگلیسی زبان, کانال های تلویزیونی که مبارزه با “اسلام هراسی است.”

آنکارا شده است یکی از اسلام آباد سرسخت متحدان حتی به عنوان پاکستان تبدیل شده است در سطح بین المللی جدا شده بیش از آن حمایت از گروه های افراطی در افغانستان و هند و سرکوب رسانه های آزاد و اقلیت های مذهبی.

“به همین دلیل تلویزیون نشان می دهد در خان ذهن است چرا که او به تازگی کشف کرده اند که ترکیه یکی از کشورهای اسلامی که ایستاده بود تا برای پاکستان در برابر هند و افزایش کشمیر موضوع می گوید:” عایشه Siddiqa پاکستان تحلیلگر و نویسنده. “وجود دارد یک شیفتگی تاریخی با ترکیه تنها کشوری که در آن پاکستان می شود و محترم شمرده شود.”

هند و پاکستان باید در مبارزه دو جنگ و درگیری محدود بیش از مورد مناقشه با اکثریت مسلمان هیمالیا منطقه کشمیر است که در بین آنها تقسیم. هر دو کشور ادعای این منطقه ،

“نیز وجود دارد یک پان-اسلامی شیفتگی تاریخی که وجود دارد در پاکستان در طول تاریخ است اما در حال حاضر آغاز شده به اندکی,” Siddiqa می گوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de