کلیساهای ارتدکس در بسیاری از شرق اروپا برگزار شد, شب زنده داری عید پاک خدمات با چند و یا هیچ parishioners در حال حاضر به دلیل محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

در مسکو و سن پترزبورگ و کیف و کشیش و پوشیدن لباس های استادانه درست شده است که مشخص ارتدکسی مهم ترین روز مقدس برگزار شد خدمات آغاز شد که در اواخر آوریل 18, اما نمازگزاران می تواند تنها به تماشای تلویزیون و یا آنلاین.

پلیس مستقر در خارج از کلیساها در اوکراین به اطمینان حاصل شود که هر کسی که آمد باقی مانده خارج و مشاهده مقررات تماس اجتماعی فاصله و ممنوعیت اجتماعات بزرگ.

رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy اوکراین خواست به جشن از خانه را از نگرانی که بیماری گسترش یافته و بسیاری از رهبران کلیسا پیروی موافقت خود را برای پخش خدمات خود را آنلاین و در تلویزیون.

یک استثنا بود Pechersk صومعه در کیف که در آن پلیس تنظیم ورود به کلیسا به یک عابد در یک زمان یکی پس از دیگری از خطبهها به سمت چپ.

این صومعه قرار داده شد تحت قرنطینه پس از بیش از 90 از آن راهبان مشخص شد که مبتلا به کوروناویروس. حداقل دو فوت کرده اند.

کلیسای ارتدکس روسیه دستور داد کلیساها به بستن درهای خود را به گروه های زیادی در طول هفته منتهی به تعطیلات اگر چه برخی از کلیساها در مناطق دور افتاده بودند و انتظار می رود که خدمات با حضور در محله های کشیش نشین.

ارتدکس روسیه رهبر اسقف کیریل به رهبری کلیسای اصلی خدمات در مسکو کلیسای جامع مسیح نجات دهنده. در عید پاک رساله او گفت: مسیحیان ارتدوکس باید قلب از دست دادن نیست و یا ناامیدی در شرایط دشوار و نباید وحشت.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور حضور نداشت شب زنده داری. سخنگوی ریاست جمهوری دیمیتری Peskov گفت: او را به اقامت در خانه Novo-Ogaryovo دولت محل اقامت و نور یک شمع در یک کلیسای کوچک در اموال.

در بلغارستان دولت خواست مردم برای حضور در عید پاک vigils اما نمی ممنوعیت آنها. صدها نفر رفتند به منزل خدمات در اواخر آوریل 18, اما بسیاری تصمیم گرفتند برای تماشای تلویزیون است.

“در شرایط فعلی ما باید بهتر و بیشتر فروتن” نخست وزیر Boyko Borissov نوشت: در Facebook. “بیایید همه چیز را ما می توانیم به افتخار ما تصمیمات و اقدامات در سال به آمده است.”

انگیز ترین بحث بر ارتدوکس عید پاک رخ داده است در کشور گرجستان که در آن رهبران کلیسا و دولت موافقت کرد که اجازه می دهد parishioners به حضور در هوای گرگ و میش-به-سحر شب زنده داری عید پاک خدمات.

این توافق به معنای نمازگزاران اجازه داده شد برای شرکت در یک شبه خدمات در کلیساهای با وجود مقررات منع رفت و آمد, اما آنها نیاز به حفظ فاصله 2 متر است. کسانی که حضور در کلیسا کوچک تا به حال به خارج باقی می ماند.

ده ها تن رفت به اصلی Sameba کلیسای جامع در تفلیس که در آن جاثلیق-ایلخانی Ilia دوم گفت که ویروس باعث شده بود ترس در میان بسیاری از مردم و زل زل نگاه کردن خود تبدیل شده بود به خدا.

“مسیحی طول می کشد مشکلات با قدردانی می بیند و خدا را در همه چیز…و در همان زمان تلاش برای پیدا کردن راه حل مناسب در وضعیت فعلی,” او گفت:.

با گزارش رویترز و آسوشیتدپرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im