کیف اوکراین (AP) — کشیش ارتدوکس در بسیاری از اروپا برگزار می شود خدمات عید پاک در کلیساهای خالی از parishoners به دلیل محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

در مسکو و سن پترزبورگ و کیف کشیش در خدمات آغاز شد که اواخر شنبه شب عینک استادانه درست شده بودند که مشخص ارتدکسی مهم ترین روز مقدس و کر خواند اما بندگان تنها می تواند آنها را بر روی تلویزیون یا به صورت آنلاین پخش می شود.

پلیس مستقر در خارج از صدها نفر از کلیساها در اوکراین به اطمینان حاصل شود که هر کسی که آمد به ایستادگی در خارج از یک سرویس مشاهده قوانین و مقررات تماس اجتماعی فاصله و ممنوعیت اجتماعات بزرگ.

یک استثنا بود در Pechersk صومعه در کیف که در آن پلیس اجازه نمازگزاران برای ورود به کلیسا در یک زمان با نفر بعدی رفتن داخل که دیگری در سمت چپ. حدود 100 نفر ایستاده بود در خارج از صومعه در حال انتظار برای اجازه.

صومعه از جاذبه های مهم توریستی به دلیل سیستم گسترده ای از غارها و دخمه ها بسته شد تحت قرنطینه; بیش از 90 از آن راهبان شناسایی شده اند که شما با کروناویروس و حداقل دو فوت کرده اند.

صومعه متعلق به کلیسای ارتدوکس اوکراین است که وفادار به کلیسای ارتدکس روسیه و یکی از دو رقیب ارتدوکس فرقه فرقه در اوکراین است. کلیسا رهبر با واکنش انتقادی نشان می دهد که پس از نمازگزاران می تواند جمع آوری و خارج در حالی که خدمات انجام شد به جای ماندن در خانه.

بیانیه ای که افزایش تنش با کلیسای ارتدوکس اوکراین که در سال گذشته اعطا شد autocephaly توسط عام ایلخانی قسطنطنیه ارتدکسی نخست قدرت جابجایی روسیه وابسته به کلیسا.

همه کلیساها در بیشتر مسکو سنت پترزبورگ و بسیاری از مناطق روسیه بسته شده اند پس از شنبه, اگر چه برخی از کلیساها در مناطق دور افتاده بودند و انتظار می رود که خدمات با parishoners حضور می یابند.

ارتدکس روسیه رهبر اسقف کیریل به رهبری کلیسای اصلی خدمات در مسکو کلیسای جامع مسیح نجات دهنده. در عید پاک رساله او به نام گله خود را دلسرد شود با بودن قادر به شرکت در خدمات.

“ما مسیحیان ارتدوکس باید قلب از دست دادن نیست و یا ناامیدی در این شرایط دشوار است چه رسد به وحشت. ما در بر نامیده می شود برای حفظ دنیای درونی” او گفت:.

در قبرس, بسیاری از ارتدوکس وفادار ایستاده در بالکن یا ایوان با شمع روشن به عنوان روحانیون officiating نیمه شب عید خدمات در کلیساها خالی شعار “مسیح افزایش یافته است.” قبرسی مشاهده خدمات عید پاک از تلویزیون های خود را در خانه پس از یک دولت-اعمال ممنوعیت حضور نمازگزاران خدمات کلیسا که بخشی از سخت اقامت در خانه سفارش دهید.

–=

جیم Heintz در مسکو و Menelaos Hadjicostis نیکوزیا, قبرس در کمک به این داستان.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de