سازماندهی سر نوپای قزاقستان حزب مخالف بازداشت

رهبر یک گروه به دنبال ایجاد مخالفت حزب دموکرات قزاقستان Zhanbolat Mamai در بازداشت است در آستانه یک برنامه ریزی اعتراض در آلماتی.

Mamai را اینگا Imanbay ارسال شده تصویری از Mamai فوریه 21 بازداشت on Facebook:

بازداشت رخ داده است خارج از دادگاه در شهر Kaskelen در نزدیکی آلماتی که در آن Mamai حضور در یک جلسه در مورد همکار حزب دموکرات ابتکار عضو گروه Zhanbol Rakhmetulla که بازداشت شده بود پیش از آن در روز.

پلیس در Kaskelen نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در Mamai را بازداشت.

در سال 2017 Mamai محکوم شد پول شویی اتهامات که او و حامیان او می گویند با انگیزه های سیاسی بود و با توجه به سه سال حکم تعلیقی است که هنوز هم در نیروی.

گروه ابتکار به تشکیل حزب دموکرات بود که از نظر قانونی ثبت شده توسط وزارت دادگستری در ماه دسامبر.گروه برنامه ریزی برای برگزاری یک کنگره در Almaty در فوریه 22, اما لغو آن در فوریه 19 به دلیل دستگیری و بازداشت فعالان حزب.

مقامات گزارش بازداشت ده ها تن از طرفداران حزب در شهرستانها در سراسر کشور بسیاری از آنها را به اتهام شرکت در اوایل unsanctioned تظاهرات. قزاقستان قانون مستلزم آن است که یک حزب تاسیس کنگره با حضور حداقل 1000 نفر است.

به جای کنگره Mamai گروه به نام از هواداران برای حضور در فوریه 22, اعتراض در مرکز آلماتی.

حقوق بشر طرفداران گفته اند قزاقستان قانون در مجامع عمومی مغایر با استانداردهای بین المللی به عنوان آن نیاز به مقدماتی کسب اجازه از مقامات برای برگزاری تظاهرات و پیش بینی پیگرد قانونی برای سازماندهی و شرکت در unsanctioned تظاهرات حتی اگر این کشور قانون اساسی خود را تضمین حق شهروندان از مجمع.

در طول یک سفر کاری به نورسلطان در اوایل این ماه, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo زمان آنچه که او گفته بود “بهبود واقعی در قزاقستان” و “تغییرات واقعی” از رئیس جمهور Qasymzhomart Toqaev به قدرت رسید در مارس 2019 پس از استعفای نورسلطان Nazarbaev که حکومت این کشور برای نزدیک به 30 سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت