اورگان و پنجه نرم با ایجاد امکانات در مناطق سونامی

SALEM, سنگ. (AP) — کارشناسان می گویند یکی از بزرگ در حال آمدن است به شمال غربی اقیانوس آرام: یک زلزله عظیم در راه است که باعث می شود ساختمان ها و پل ها به سقوط و از بند باز کردن یک سونامی است که نابود ساحل.

اما دو برابر را در تصمیم خود در سال گذشته به اجازه ساخت و ساز از امکانات مهم در سونامی آبگیری مناطق اورگان مقننه به نظر می رسد رهبری به تصویب استانداردهای ساختمان برای کسانی که امکانات مانند پلیس و آتشنشانی. خانه کمیته منابع طبیعی در هفته گذشته تایید اندازه گیری توسط یک 6-1 رای ارسال آن به کف خانه برای رای دادن.

پیشرو زلزله متخصص و تنها مخالف رای دهندگان می گوید قانونگذاران در حال ساخت یک اشتباه بزرگ است.

“من فکر نمی کنم که ما باید همیشه باز سونامی آبگیری مناطق به زیرساخت های مهم مانند پلیس ، آتش نشانی و ایستگاه و غیره. به همین دلیل من رای گیری برای لایحه” Rep. کریس Gorsek یک دموکرات از پورتلند حومه تروتدل گفت: این کمیته است.

بسیاری از کشورهای دیگر در جهان در معرض ابتلا به سونامی یک زمین-استفاده از فلسفه است که در آن ساخت و ساز برخی از سازه ها ممنوع با توجه به نزدیکی به سونامی آبگیری مناطق گفت: Chris Goldfinger یک دانشگاه ایالتی اورگان استاد و زلزله زمین شناسی.

“این فقط احتمالا بهترین برای قرار دادن همه چیز به سونامی منطقه در همه, مهم نیست که چگونه به شدت آنها در ساخت آنها” Goldfinger گفت: در یک مصاحبه تلفنی.

اورگان اما رها که رویکرد سال گذشته زمانی که قوه مقننه با سختی هر گونه بحث لغو ممنوعیت تصویب شده در سال 1995 در ساخت و ساز برخی از امکانات عمومی در آبگیری مناطق.

The American Society of Civil Engineers تصمیم گرفته است به توصیه اجازه می دهد ساختمان ها در مناطق سونامی اگر آنها در حال ساخته شده به استانداردهای خاص Goldfinger اشاره کرد. لایحه جدید تصویب ASCE استاندارد.

تشکر. دیوید براک اسمیت یک جمهوری خواه از شهر ساحلی Port Orford, تلاش برای متقاعد کردن Gorsek به تجدید نظر در رای خود با اشاره به این که در حال حاضر وجود دارد هیچ ساختمان استاندارد برای امکانات مهم در سونامی در منطقه است که این لایحه را فراهم می کند آنها را.

این لایحه را حامی Rep. دیوید Gomberg یک دموکرات به نمایندگی ساحلی منطقه گفت: در یک ایمیل به رای دهندگان که “علم مهندسی و معماری هستند به ما نشان میدهد که چگونه برای ساخت بهتر و امن تر است.”

Goldfinger که فرستاده شده نوشته شده شهادت مخالفت با این لایحه گفت: ASCE استاندارد است مفید در ساختمان عمودی تخلیه ساختار و هدف تنها در نگه داشتن یک ساختمان از پایین زدم

“اگر شما به ساخت یک سونامی ضد ASCE-کدگذاری بیمارستان در یک سونامی در منطقه همه به خوبی می تواند مرگ داخل بیمارستان و تابع خواهد بود از دست داد اما فولاد اسکلت هنوز هم وجود دارد,” او گفت:. “این باعث می شود هیچ حس.”

زلزله در Cascadia فرورانش است که گسترش در اقیانوس شمالی کالیفرنیا به کانادا در جزیره ونکوور تا 37 درصد احتمال اتفاق می افتد خاموش اورگان در 50 سال آینده با کمی شانس کمتری برای یکی قابل توجه در نزدیکی واشنگتن Goldfinger گفت. Cascadia زلزله به طور متوسط قدر حدود 9 و آنها را در میان بزرگترین.

آخرین باری اقیانوس پرورش داده تا از یک Cascadia زلزله شد و در سال 1700.

___

به دنبال اندرو Selsky در توییتر در https://twitter.com/andrewselsky

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت