یک کشته و صدها زخمی در شورش زندان آتش

یک زندانی مرده یافت شده است پس از یک شورش و فروغ از طریق یک زندان تحت coronavirus مستند در شرق سیبری, مقامات گفت: در 11 آوریل.

مستقل رسانه های خبری گزارش دادند که حدود 300 زندانیان مجروح در این حادثه در زندان شماره 15 در آنگارسک (ایرکوتسک استان است.

مشکل فوران در 9 آوریل با مقامات سرزنش زندانیان در حالی که فعالان حقوق بشر گفت: زندانیان خود صدمه مرتبه در اعتراض به بدرفتاری سیستماتیک.

از فعالان غیر دولتی گروه های حقوق بشر می گویند نیروهای ویژه روسیه اعزام شده بودند در تبعیدگاه اواخر در 9 آوریل در تلاش برای سرکوب شورش.

یک زندان فدرال خدمات سخنگوی در ایرکوتسک استان گفت: شورش زمانی آغاز شد که یک زندانی حمله کردند و یک نگهبان.

در آوریل 10, آتش سوزی در تبعیدگاه — شمعی مساحت حدود 30000 متر مربع — به عنوان پلیس ضد شورش محاصره جاده های منتهی به زندان تبدیل به دور از ناظران مستقل. آتش خاموش شد در اوایل صبح در آوریل 11.

حقوق بازرس برای منطقه ایرکوتسک ویکتور Ignatenko نقل توسط روسیه, اخبار سازمان عنوان کرد و گفت بدن یک زندانی شد پس از زباله پاک شد. این گزارش مشخص نیست که علت مرگ است.

منطقه ای کیفری گفت: این وضعیت در زندان در اوایل مارس 11 بود “تحت کنترل است.” آن را متهم زندانیان از شروع آتش.

ویدئوها پست شده در رسانه های اجتماعی نشان می دهد ساختمان را به آتش به عنوان زندانیان ادعا که آنها در حال “به قتل رساندند.”

فعالان حقوق بشر شده اند مجاز به زندان است. بستگان و مانیتور قادر به تماس با زندان با توجه به قرنطینه محدودیت های اعمال شده در طول coronavirus بیماری همه گیر.

ایرکوتسک استان و کمیته تحقیق باز کرده است یک پرونده جنایی در ماده.

وجود دارد در مورد 1300 زندانی در تاسیسات.

با گزارش AFP, RFE/RL درمنزل خدمات Dozhd, تلویزیون, MBH, رسانه های Meduza و AP

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>