سریع نگاهی به

جعلی ادعا می کنند که “[v]accines در نقض مستقیم نورنبرگ کد” گردش شده است در رسانه های اجتماعی. در واقع نورنبرگ کد آدرس های درمان افراد بشر در آزمایش های پزشکی و می گوید هیچ چیزی در مورد استفاده از آزمایش و تایید واکسن در بیماران است.

داستان کامل

کد اخلاق پزشکی ایجاد شده در پاسخ به نازی ها آزمایش در طول هولوکاست تحریف شده است توسط کسانی که هل دادن یک ضد واکسن پیام در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

این تنها آخرین نمونه از یک دروغ با هدف بی اعتبار واکسن در طول شیوع رمان coronavirus یا SARS-CoV-2. از ماه آوریل ما افشا و خنثی حداقل سه نفر دیگر ادعا می کند هدف همین است.

در حال حاضر Facebook صفحات اختصاص داده شده به تئوری های توطئه و ضد واکسن جنبش در حال ارسال و ادعا می کند که می گویند بخش: “واکسن در نقض مستقیم نورنبرگ کد.”

که درست نیست.

نورنبرگ کد نوشته شده بود در سال 1947 در طول محاکمه در نورنبرگ آلمان از پزشکان که در انجام آزمایش های پزشکی بر روی بیش از 7000 زندانی اردوگاه های کار اجباری در طول جنگ جهانی دوم. آنها تست شده راه هایی برای بهبود شانس بقا برای سربازان نازی در این زمینه است. آنها آزمایش پزشکی و مواد مخدر. آنها با انجام آزمایش به حمایت ایدئولوژیک خود را از نظر برتری نژادی.

همه از این آزمایش انجام شد بدون رضایت افراد است.

که چه نورنبرگ کد خطاب — درمان افراد بشر در آزمایش های پزشکی.

“آن را در مورد انسان آزمایش” جاناتان مورنو یک اخلاق پزشکی استاد دانشگاه پنسیلوانیا گفت: از نورنبرگ کد در یک ایمیل به FactCheck.org و تاکید کرد که این ادعا نادرست است.

کد گوید هیچ چیزی در مورد استفاده از آزمایش و تایید واکسن و یا درمان در بیماران است.

“هدف از این کد این بود که بگویم چه نازی پزشکان را هرگز دوباره اتفاق می افتد,” جورج Annas مدیر مرکز بهداشت قانون و اخلاق و حقوق بشر در دانشگاه بوستون دانشکده بهداشت گفت: در مصاحبه با FactCheck.org.

هر دو مورنو و Annas گفت که کد نمی تواند تفسیر به نوار واکسیناسیون.

پایه و اساس این ادعا به عقب می رود بسیار بیشتر از این بیماری همه گیر ، به عنوان است که اغلب مورد با ادعاهای دروغین مانند این به نظر می رسد به تکامل از یک بیشتر مبهم پیشنهاد سال ها پیش ساخته شده.

در 1990s برجسته واکسن منتقد باربارا Loe فیشر اشاره کرد یکی از اصول اساسی مندرج در نورنبرگ کد — رضایت آگاهانه — به حمایت از او استدلال که پدر و مادر باید آزادی بیشتری به انتخاب کنید که آیا یا نه به واکسیناسیون کودکان خود را. تمام 50 ایالت ها نیاز به کودکان واکسینه شود به منظور شروع مدرسه با توجه به کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی. تمام 50 ایالت نیز معافیت پزشکی, در حالی که 45 ایالت و ناحیه کلمبیا پیشنهاد دینی معافیت.

اما Loe فیشر به نظر می رسد که مخلوط کردن دو دودمان از رضایت آگاهانه — کسی که امر به افراد آزمایش های پزشکی (به عنوان در مورد نورنبرگ کد) و یکی که امر به بيماران به طور منظم در یک محیط مراقبت های بهداشتی (به عنوان در مورد واکسن).

در تلویزیون ظاهر در سال 1997 Loe فیشر گفت: “رضایت آگاهانه بوده است, استاندارد طلا در پزشکی عمل همیشه از نورنبرگ کدهای منتقل شد و پس از جنگ جهانی دوم است. باید وجود داشته باشد بدون استثنا برای واکسیناسیون.”

این سایت برای سازمان ملی واکسن مرکز اطلاعات که ما در مورد قبل نوشته شده است — دارای یک پست که اذعان دارد که کد “صحبت می کند و بیشتر به طور خاص برای استفاده از انسان ها در پژوهش های پزشکی.” اما از آن می رود به ادعا می کنند که کد “مشاهده شده است توسط bioethicists و دادگاه های ایالات متحده به عنوان مبنایی برای حق رضایت آگاهانه به روش های پزشکی حمل خطر آسیب یا مرگ.”

که درست نیست.

نورنبرگ کد “تنها استفاده شده توسط دادگاه ها در انسان آزمایش بافت” Annas به ما گفت. و اصل رضایت آگاهانه در به طور منظم ارتباط پزشک-بيمار در خارج از آزمایش های پزشکی نمی آید از نورنبرگ کد, او گفت:. توسعه یافته است که به طور جداگانه.

مفهوم رضایت آگاهانه در پژوهش های پزشکی رشد تا حد زیادی از غیر اخلاقی طرحهای پژوهشی انجام شده در اوایل قرن 20 از جمله این آزمایش ها در هولوکاست و سفلیس مطالعه انجام شده در مردان بدون رضایت خود را در تاسکیگی, آلاباما, با توجه به یک مقاله از ریاست جمهوری کمیسیون برای مطالعه Bioethical مسائل که تمایز بین ایده رضایت آگاهانه برای تحقیقات پزشکی و درمان به طور منظم.

مفهوم رضایت آگاهانه در بهداشت محیط, اما, “توسعه یافته از عمدی و شبه جرم از باتری محافظت می کند که افراد از یک ناخواسته فیزیکی لمس بدن توسط دیگران داشتن نه بیان و نه ضمنی رضایت فرد را لمس کرد” با توجه به مقاله منتشر شده در کلینیک مایو به کارشناسی مجله.

در حمایت از جعلی ادعا می کنند که نورنبرگ کد را اعمال می شود به استفاده از واکسن های ملی واکسن مرکز اطلاعات پست شامل خارج از چارچوب به نقل از دو bioethicists.

یکی از آنها آرتور کاپلان استاد اخلاق زیستی در دانشگاه نیویورک گفت: ما در یک ایمیل که استفاده از یک نقل قول از او در سال 1992 در مقاله “[c]ompletely غلط” است و “[f]لات از انعکاس هر دو جهل از تاریخ و اخلاق.”

آن را “ناخالص زیانی به قربانیان وحشیانه نازی ها آزمایش به تحریف کلمات من برای لنگ ضد علم است که مردم را بکشند و اگر این موتورها این است که جدی گرفته شود” Caplan گفت.

جی کاتز دیگر استاد که کار ذکر شده بود توسط ملی واکسن مرکز اطلاعات درگذشت در سال 2008. اما خود مقاله در مورد رضایت آگاهانه از افراد بشر در تحقیقات پزشکی. آن را به حال چیزی برای انجام با واکسن و یا رضایت آگاهانه عادی در میان بیماران است.

ما خواسته ملی واکسن مرکز اطلاعات در مورد این ادعا در آن پست اما در پاسخ با همان اطلاعات داده شده در وب سایت خود را.

با وجود مشکوک ادعا می کند آن را می سازد ملی واکسن مرکز اطلاعات پست هنوز در حال به اشتراک گذاشته شده بر روی رسانه های اجتماعی و استفاده شده است برای حمایت از دیگر مربوط دروغ در مورد واکسن در طول سال.

همانطور که ما توضیح داد نورنبرگ کد می گوید هیچ چیزی در مورد استفاده از در حال حاضر تست شده و تایید شده پزشکی یا پیشگیری مانند واکسن است. متن کامل زیر است:

1. داوطلبانه رضایت از موضوع انسان کاملا ضروری است.

این به این معنی است که فرد درگیر باید از ظرفیت های قانونی برای دادن رضایت; باید طوری واقع شده که قادر به ورزش رایگان قدرت انتخاب بدون دخالت هیچ عنصر زور تقلب و فریب فشار بیش از حد گسترده و یا دیگر نهان فرم محدودیت و یا اجبار و باید دانش کافی و درک عناصر موضوع درگیر به عنوان او را قادر به درک و روشن تصمیم گیری است. دوم این عنصر نیاز است که قبل از پذیرش مثبت تصمیم تجربی موضوع وجود دارد و باید به او شناخته طبیعت, مدت, و هدف از این آزمایش; روش و وسیله ای است که در آن است به انجام همه ناراحتی و خطرات معقول انتظار می رود; و اثرات آن بر سلامت خود و یا فرد است که ممکن است احتمالا آمده از مشارکت خود در این آزمایش است.

وظیفه و مسئولیت حصول اطمینان از کیفیت رضایت استوار بر هر فردی که آغاز هدایت و یا درگیر در این آزمایش است. آن شخصی است وظیفه و مسئولیت که ممکن است تفویض به دیگری با مصونیت از مجازات.

2. این آزمایش باید به گونه ای باشد که به عملکرد و نتایج پربار برای جامعه unprocurable توسط روش های دیگر و یا به معنای مطالعه و نه تصادفی و غیر ضروری در طبیعت است.

3. این آزمایش باید به طوری طراحی شده است و بر اساس نتایج حاصل از آزمایش روی حیوانات و آگاهی از تاریخ طبیعی بیماری و یا مشکل دیگر تحت مطالعه که نتایج پیش بینی شده را توجیه عملکرد آزمایش.

4. این آزمایش باید طوری انجام شده که برای جلوگیری از غیر ضروری جسمی و روانی رنج می برند و آسیب است.

5. هیچ آزمایش باید انجام شود که در آن وجود دارد پیشینی دلیل به این باور است که مرگ یا آسیب ناتوان رخ خواهد داد; به جز شاید در این آزمایش که در آن پزشکان تجربی همچنین در خدمت به عنوان افراد.

6. درجه خطر گرفته شود هرگز نباید تجاوز است که تعیین انسانی اهمیت این مشکل حل شود با آزمایش.

7. آماده سازی مناسب باید ساخته شود و امکانات کافی فراهم شده برای حفاظت از تجربی موضوع در مقابل حتی امکان کنترل از راه دور از آسیب و ناتوانی یا مرگ.

8. این آزمایش باید انجام شود تنها از نظر علمی افراد واجد شرایط. بالاترین درجه از مهارت و مراقبت باید مورد نیاز را از طریق تمام مراحل این آزمایش از کسانی که به انجام و یا مشارکت در آزمایش.

9. در طول دوره آزمایش انسان موضوع باید در آزادی به ارمغان بیاورد این آزمایش به پایان اگر او رسیده جسمی یا روانی دولت که در ادامه این آزمایش به نظر می رسد به او می شود غیر ممکن است.

10. در طول دوره آزمایش دانشمند مسئول باید آماده برای خاتمه این آزمایش در هر مرحله اگر او علت احتمالی به این باور در ورزش از نیت برتر مهارت و دقت قضاوت مورد نیاز او را که ادامه آزمایش است به احتمال زیاد منجر به آسیب و ناتوانی یا مرگ به تجربی موضوع.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

Fichera Angelo. “هیچ مدرکی وجود ندارد که واکسن آنفولانزا را افزایش می دهد خطر ابتلا به COVID-19.” FactCheck.org. 27 May سال 2020 است.

حال اسپنسر Saranac. “تئوری توطئه سوء تعبیر اهداف بنیاد گیتس.” FactCheck.org. 14 Apr سال 2020 است.

Fichera Angelo. “ادعای نادرست مرگبار Coronavirus آزمایش واکسن در آفریقا است.” FactCheck.org. 10 May سال 2020 است.

نورنبرگ کد. لیلیان گلدمن قانون کتابخانه دانشگاه ییل دانشکده حقوق. دیده 4 Jun 2020.

یادبود هولوکاست در ایالات متحده موزه. “محاکمه پزشکان: پزشکی مورد بعدی نورنبرگ رسیدگی است.” دیده 4 Jun 2020.

مورنو, Jonathan. اخلاق پزشکی استاد دانشگاه پنسیلوانیا است. تبادل ایمیل با FactCheck.org. 3 Jun 2020.

Annas جورج. مدیر مرکز بهداشت و درمان قانون و اخلاق و حقوق بشر در دانشگاه بوستون دانشکده بهداشت عمومی. مصاحبه تلفنی و تبادل ایمیل با FactCheck.org. 4 Jun 2020.

اسکینر اریک. “دولت واکسیناسیون سیاست: الزامات و معافیت برای ورود به مدرسه است.” کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی. Dec 2017.

NVICstandup. “باربارا Loe فیشر و نیل Halsey M D بحث است.” یوتیوب. ارسال شده 28 Jan 2009.

ریاست کمیسیون برای مطالعه Bioethical مسائل. رضایت آگاهانه پس زمینه. 30 سپتامبر 2016.

Paterick, تیموتی, et al. “پزشکی رضایت آگاهانه: ملاحظات عمومی برای پزشکان است.” Mayo Clinic Proceedings. Mar 2008.

Caplan, آرتور. اخلاق استاد دانشگاه نیویورک است. تبادل ایمیل با FactCheck.org. 4 Jun 2020.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de