ایران برای نوسازی زرادخانه به عنوان کلاهک کاهش: SIPRI

سوئد-بر اساس منع گسترش اتاق فکر می گوید ایران همچنان به نوسازی زرادخانه خود را با وجود کاهش تعداد کلاهک های هسته ای.

این تحقیقات صلح بین المللی استکهلم موسسه (SIPRI) گفت: در یک گزارش منتشر شده در ژوئن 15 که نه سلاح هسته ای قدرت — ایالات متحده و روسیه و انگلستان و فرانسه و چین و هند و پاکستان و اسرائیل و کره شمالی — هم برخوردار برآورد 13,400 سلاح های هسته ای در شروع سال 2020 است.

این تعداد به پایین است که توسط 465 سلاح های هسته ای در “کاهش قابل توجهی” از سال قبل زمانی که نه متحده برخوردار ترکیب برآورد مجموع 13,865 سلاح های هسته ای با توجه به SIPRI.

کاهش “بود و تا حد زیادی با توجه به dismantlement از بازنشسته سلاح های هسته ای توسط روسیه و ایالات متحده-که با هم هنوز دارای بیش از 90 درصد از جهانی سلاح های هسته ای.”

آمریکا کلاهک هسته ای کاهش یافته است 385 و روسیه کاهش یافته است 125. کسانی که کاهش بزرگ بودند جبران اندکی افزایش در نیروهای هستهای چین و بریتانیا و هند و کره شمالی.

کاهش در ایالات متحده و روسیه, استراتژیک, هسته ای نیروهای مورد نیاز 2010 معاهده اقدامات برای کاهش بیشتر و محدودیت سلاح های تهاجمی استراتژیک (استارت جدید) و تکمیل شده در سال 2018 است. در سال 2019 نیروهای هر دو کشور باقی مانده در زیر محدوده مشخص شده توسط پیمان.

گسترش شروع جدید پیمان موضوع اسلحه مذاکرات که آمریکا فرستاده کنترل تسلیحات گفت: آغاز خواهد شد با روسیه در اواخر این ماه. ایالات متحده همچنین به دعوت چین برای شرکت در مذاکرات.

“بن بست جدید شروع و سقوط از سال 1987 اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده معاهده رفع ميان برد و کوتاه برد موشک (INF پیمان) در سال 2019 نشان می دهد که در دوران دو جانبه کنترل سلاحهای هستهای توافق نامه بین روسیه و ایالات متحده آمریکا ممکن است در آینده به یک پایان گفت:” شانون کایل مدیر SIPRI هسته ای خلع سلاح کنترل تسلیحات و منع گسترش برنامه.

این پیمان INF رها شده بود در سال گذشته پس از ایالات متحده رسما انصراف از آن را به اتهام روسیه نقض شده است. روسیه را رد اتهامات و به نوبه خود خود را به حالت تعلیق شرکت در پیمان.

“از دست دادن کلید کانال های ارتباطی بین روسیه و ایالات متحده آمریکا است که در نظر گرفته شده برای ترویج شفافیت و جلوگیری از سوء تفاهم در مورد مربوطه هسته ای نیروی بدنی و قابلیت های به طور بالقوه می تواند منجر به یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای,” کایل اضافه شده است.

شروع جدید, آخرین عمده کنترل تسلیحات پیمان بین ایالات متحده و روسیه برنامه ریزی شده است به پایان می رسد در ماه فوریه 2021. توافق کلاه تعداد کلاهک های هسته ای و به اصطلاح تحویل سیستم های برگزار شده توسط این دو کشور.

در حالی که مسکو تحت فشار قرار دادند تا برای پنج سال تمدید واشنگتن خودداری کردند گفت: در آن می خواهد این معامله به گسترش شامل چین است.

چین که دارای زرادخانه هسته ای است که کسری از اندازه مسکو و واشنگتن است گفت که علاقه مند به شرکت در این گفتگو.

چینی وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying گفت: در 10 ژوئن که پکن تا به حال تغییر موضع قبلی خود که آن را نمی خواهید برای پیوستن به مذاکرات که با توجه به بلومبرگ برگزار خواهد شد در 22 ژوئن در وین.

SIPRI گفت: در گزارش خود اعلام کرد که چین در میانه قابل توجه نوسازی زرادخانه هسته ای خود را.

“این است که در حال توسعه یک اصطلاح هسته ای سه گانه برای اولین بار ساخته شده جدید زمین و دریا بر اساس موشک و هسته ای قادر به هواپیما.”

SIPRI همچنین گفت که هند و پاکستان به آرامی افزایش حجم و تنوع نیروهای هسته ای خود را در حالی که کره شمالی همچنان به اولویت بندی نظامی خود را از برنامه هسته ای خود به عنوان یک عنصر مرکزی آن استراتژی امنیت ملی.

آن اشاره کرد که کره شمالی را فراهم می کند هیچ اطلاعاتی در مورد آن سلاح هسته ای, قابلیت های, در حالی که اسرائیل یک سیاست نه اظهار نظر در زرادخانه هسته ای خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net