ولادیقفقاز روسیه – مقامات روسیه در شمال منطقه قفقاز شمالی اوستیای باید محکوم شد 13 نفر به حبس از بین سه و 15 روز برای شرکت در یک unsanctioned تجمع علیه اقدامات مقامات محلی قرار داده و در محل به سرعت گسترش coronavirus.

یک دادگاه در پایتخت های منطقه ای ولادی کافکاز, محکوم 13 ساکنان محلی در اواخر مارس 21 بعد از پیدا کردن آنها را به اتهام مقاومت در برابر پلیس و سازماندهی یک رویداد عمومی که منجر به نقض نظم عمومی.

پلیس در اوستیای شمالی بازداشت ده ها تن از معترضان یک روز زودتر زمانی که حدود 2000 نفر از مردم با تجمع در میدان مرکزی ولادی کافکاز خواستار استعفای رهبر منطقه ای ویاچسلاو Bitarov.

این تجمع به مدت چند ساعت تا زمانی که پلیس با خشونت پراکنده آن.

اعتراض آغاز شد آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی شمالی اوستیای خواننده اپرا وادیم Cheldiyev که به طور دائم ساکن در سنت پترزبورگ.

در بیانیه ای که در شبکه های اجتماعی Cheldiyev ادعا کرد که مقامات در اوستیای شمالی در حال اغراق خطرات ناشی از کروناویروس در منطقه به طوری که آنها می تواند به “سرقت” از مردم عادی است. او به هیچ مدرکی از تخلف است.

Cheldiyev بازداشت شد در سن پترزبورگ در هفته گذشته و به ارمغان آورد به اوستیای شمالی بیش از آخر هفته. او به اتهام پخش اخبار جعلی در مورد کوروناویروس و آزار پلیس که او به شدت رد می کند و قرار داده شده پیش از محاکمه در بازداشت به مدت دو ماه.

در آوریل 21, یک دادگاه در ولدیکوکز حکومت که Cheldiyev باید پرداخت $75,000 روبل ($980) خوب برای پخش اخبار جعلی در مورد کوروناویروس. محاکمه او به اتهام آزار پلیس در حال بررسی است.

Cheldiyev وکیل گفته مشتری خود را آغاز کرده است اعتصاب غذا در اعتراض به دستگیری و اتهامات علیه او.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im