شمال مقدونیه Pro-اتحادیه اروپا سوسیال دموکراتها برنده انتخابات صورت پیچیده مذاکرات ائتلاف

شمال مقدونیه طرفدار سوسیال دموکرات اتحادیه اروپا سعی خواهد کرد برای شروع پیچیده قدرت های مذاکرات پس از تامین امنیت یک پیروزی باریک در کشور بالکان را در جولای 15, انتخابات پارلمانی.

نخست وزیر سابق Zoran Zaev اجتماعی اتحادیه دموکرات مقدونیه (SDSM) امن 36.13 درصد آرا نسبت به 34.65 درصد برای جناح راست VMRO-DPMNE با توجه به اعلام نتايج انتخابات جولای 16.

دولت و کمیسیون انتخابات (SEC) گفت: SDSM برنده 46 کرسی در مجلس 120 کوتاه از 61 نیاز به حکومت است. این VMRO-DPMNE امن 44 کرسی است.

معنی نتایج Zaev است نوک دریافت دستور برای SDSM به تشکیل یک دولت جدید به احتمال زیاد با رسیدن به احزاب به نمایندگی از این کشور قومی آلبانیایی جمعیت آن را تشکیل می دهند حدود یک چهارم از این کشور به 2.1 میلیون نفر است.

“ما صلح آمیز و با وقار رایگان دموکراتیک و امن انتخابات” Zaev گفت: به عنوان او اعلام پیروزی در یک کنفرانس خبری در حزب خود را در ستاد انتخابات.

اما VMRO-DPMNE که رهبر Hristijan Mickoski فرار منفی کمپین حمله به Zaev و ضربه زدن به ملی-مردمی خشم گفت که آنها هنوز هم در مسابقه برای تشکیل یک دولت جدید است.

تحلیلگر سیاسی آلبرت Musliu گفت: RFE/RL که با توجه به نتایج انتخابات آن را دشوار خواهد بود برای آلبانیایی احزاب برای دور زدن SDSM و تشکیل یک ائتلاف با VMRO-DPMNE.

بزرگترین گروه قومی آلبانیایی حزب اتحادیه دموکرات برای ادغام (DUI) موفق به کسب 15 کرسی قرار دادن آن در kingmaker موقعیت.

DUI شده در دولت های ائتلافی برای 18 سال گذشته تبدیل شد و به تاریخ و شریک ائتلافی از SDSM پس از آخرین انتخابات در سال 2016.

اما این بار DUI خواستار قومی آلبانیایی تبدیل شدن به نخست وزیر چیزی دو طرف را رد کرده اند.

اتحاد آلبانی موفق به کسب 12 کرسی جناح چپ Levica دو صندلی و کوچکتر حزب دموکرات آلبانی یک صندلی.

انتخابات نخستین بار آلبانیایی حزب BESA حال تشکیل یک preelection ائتلاف با یکی از مقدونی احزاب SDSM.

تحلیلگران می گویند مذاکرات برای تشکیل یک دولت جدید به احتمال زیاد به مدت طولانی و پر از اسب سیاسی-تجاری, اما که نتایج این انتخابات باعث پیشرفت این کشور در اروپا و اقیانوس اطلس ادغام.

“یک چیز مسلم است توازن قدرت در مجلس را حفظ خواهد کرد در شمال مقدونیه در دوره سوی اتحادیه اروپا” نیکولا Dujovski یک استاد در دانشگاه بیتولا, گفت, RFE/RL.

رای گیری در اصل برنامه ریزی شده برای ماه آوریل به تعویق افتاد اما به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. با شیوع resurging polling stations باز شد به مدت دو ساعت اضافی به منظور کاهش تراکم و سلامت پروتکل از جمله ماسک صورت نیاز اجرا شد.

همه گیر و عواقب اقتصادی آن را تبدیل به یک موضوع مهم و به نظر می رسد به تعدیل میزان مشارکت رای دهندگان با وجود پروتکل های بهداشت در مراکز رای دهی. مشارکت مردم در میان 1.8 میلیون رای دهندگان ثبت شده بود فقط بیش از 50 درصد است.

SEC گفت: آن وب سایت است که نتایج منتشر شده بود را برای تقریبا چهار ساعت در 15 ژوئیه به دلیل یک حمله سایبری که در طی آن زمان شمارش شد و به جای آن به صورت زنده در یوتیوب. انتخابات بدن گفت: این هک نیست تاثیر این رای گیری شمارش.

سرپرست دولت بوده است در حال اجرا در این کشور پس از Zaev استعفا از پست نخست وزیری در ماه ژانویه پس از اتحادیه اروپا شکست خورده در پاییز به ارائه یک تاریخ شروع برای الحاق شد.

پس از ماه ها تاخیر به علت مخالفت فرانسه, اتحادیه اروپا در ماه مارس در نهایت به شمال مقدونیه یک چراغ سبز برای شروع رسمی مذاکرات برای پیوستن به بلوک.

Zaev را در یک زمان کوتاه به ترمیم نرده ها با همسایگان و پیشبرد یکپارچگی با غرب است.

پس از تبدیل شدن به نخست وزیر در سال 2017, او به یک نقطه عطفی در مقابله با کشور همسایه برای اضافه کردن “شمال” به نام کشور را پاکسازی راه را برای آتن به لغو حق وتو خود در اسکوپیه عضویت در ناتو است. او همچنین امضا دوستی مقابله با بلغارستان همسایه, از بین بردن یکی دیگر مانعی برای آماده شدن برای عضویت در اتحادیه اروپا.

Zaev در تلاش است تا مردم را متقاعد کند که حزب خود را به دست آورد نتایج و وعده های روشن تر و موفق تر در آینده برای یکی از فقیرترین کشورهای اروپا که در آن میانگین حقوق ماهانه 420 یورو ($477).

این VMRO-DPMNE مخالف تغییر نام کشور را از مقدونیه به شمال مقدونیه که حذف یونانی نگرانی در مورد یک درک ادعا می کنند به یونانی استان مقدونیه. این حزب همچنین مخالفت با قرارداد با بلغارستان.

رای حمل ژئوپلتیک گسترده تر مفاهیم به عنوان اتحادیه اروپا و ایالات متحده به دنبال به شمال مقدونیه نزدیک به سرعت حرکت می کند توسط روسیه و چین برای افزایش نفوذ خود در غرب بالکان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید