شمال مقدونیه طرفدار سوسیال دموکرات اتحادیه اروپا در سرعت به پرچ باریک پیروزی در انتخابات

شمال مقدونیه pro-اتحادیه اروپا سوسیال دموکرات را به نظر می رسد امن باریک پیروزی در بالکان کشور در جولای 15, انتخابات پارلمانی.

اتحاد سوسیال دموکرات مقدونیه (SDSM) امن 36.1 درصد آرا نسبت به 34.7 درصد برای جناح راست VMRO-DPMNE, با توجه به نتایج اولیه با 94 درصد آرا شمارش شد.

اگر نتایج برگزاری, نخست وزیر سابق Zoran Zaev به احتمال زیاد دریافت دستور برای SDSM به تشکیل یک دولت جدید با یک چشم به سمت پیشرفت کشور یورو-آتلانتیک مسیر.

Zaev ادعا کرد پیروزی گفت: ائتلاف با کوچک قومی آلبانیایی حزب برنده حداقل سه کرسی های بیشتری در پارلمان از VMRO-DPMNE.

“ما صلح آمیز و با وقار رایگان دموکراتیک و امن انتخابات” Zaev یک کنفرانس خبری گفت در آن در ستاد انتخابات.

بزرگترین گروه قومی آلبانیایی حزب اتحادیه دموکرات برای ادغام (DUI) برنده 11.6 درصد آرا قرار دادن آن در kingmaker موقعیت. DUI شده در دولت های ائتلافی برای 18 سال گذشته و شد junior شریک ائتلافی از SDSM پس از آخرین انتخابات در سال 2016.

DUI پیشنهاد کرده آلبانیایی تبار که حدود یک چهارم از جمعیت باید نخست وزیر.

اتحاد آلبانی برنده 8.8 درصد در جناح چپ Levica 4 درصد کوچکتر حزب دموکرات آلبانی 1.5 درصد است.

انتخابات نخستین بار آلبانیایی حزب BESA حال تشکیل یک preelection ائتلاف با یکی از مقدونی احزاب SDSM.

دولت و کمیسیون انتخابات (SEC) گفت: آن را اعلام توزیع کرسی از 120 عضو پارلمان در تاریخ 16 ژوئیه هنگامی که همه نتایج در حال بررسی است.

SEC سایت که نتایج منتشر شده بود را برای تقریبا چهار ساعت به دلیل یک حمله سایبری که در طی آن زمان شمارش شد و به جای آن به صورت زنده در یوتیوب. انتخابات بدن گفت: این هک نیست تاثیر این رای گیری شمارش.

رای گیری در اصل برنامه ریزی شده برای ماه آوریل به تعویق افتاد اما به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. با شیوع resurging polling stations باز شد به مدت دو ساعت اضافی به منظور کاهش تراکم و سلامت پروتکل از جمله ماسک صورت نیاز اجرا شد.

همه گیر و عواقب اقتصادی آن را تبدیل به یک موضوع مهم و به نظر می رسد به تعدیل میزان مشارکت رای دهندگان با وجود پروتکل های بهداشت در مراکز رای دهی. مشارکت مردم در میان 1.8 میلیون رای دهندگان ثبت شده بود فقط بیش از 50 درصد

سرپرست دولت بوده است در حال اجرا در این کشور پس از Zaev استعفا از پست نخست وزیری در ماه ژانویه پس از اتحادیه اروپا شکست خورده در پاییز به ارائه یک تاریخ شروع برای الحاق شد.

پس از ماه ها تاخیر به علت مخالفت فرانسه, اتحادیه اروپا در ماه مارس در نهایت به شمال مقدونیه یک چراغ سبز برای شروع رسمی مذاکرات برای پیوستن به بلوک.

Zaev را در یک زمان کوتاه به ترمیم نرده ها با همسایگان و پیشبرد یکپارچگی با غرب است.

پس از تبدیل شدن به نخست وزیر در سال 2017, او به یک نقطه عطفی در مقابله با کشور همسایه برای اضافه کردن “شمال” به نام کشور را پاکسازی راه را برای آتن به لغو حق وتو خود در اسکوپیه عضویت در ناتو است. او همچنین امضا دوستی مقابله با بلغارستان همسایه, از بین بردن یکی دیگر مانعی برای آماده شدن برای عضویت در اتحادیه اروپا.

Zaev در تلاش است تا مردم را متقاعد کند که حزب خود را به دست آورد نتایج و وعده های روشن تر و موفق تر در آینده برای یکی از فقیرترین کشورهای اروپا که در آن میانگین حقوق ماهانه 420 یورو ($477).

Hristijan Mickoski این VMRO رهبر فرار منفی کمپین حمله به Zaev و ضربه زدن به ملی-مردمی خشم.

این VMRO مخالف تغییر نام کشور را از مقدونیه به شمال مقدونیه که حذف یونانی نگرانی در مورد یک درک ادعا می کنند به یونانی استان مقدونیه. این حزب همچنین مخالفت با قرارداد با بلغارستان.

رای حمل ژئوپلتیک گسترده تر مفاهیم به عنوان اتحادیه اروپا و ایالات متحده به دنبال به شمال مقدونیه نزدیک به سرعت حرکت می کند توسط روسیه و چین برای افزایش نفوذ خود در غرب بالکان.

با گزارش dpa و سلامت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید