شمال مقدونیه رسما به ناتو می پیوندد

شمال مقدونیه رسما تبدیل به ناتو 30th عضو این اتحاد نظامی می گوید.

شمال مقدونیه شد ناتو به جدید ترین عضو با ارائه آن “سند الحاق” به وزارت امور خارجه ایالات متحده در واشنگتن دی سی ناتو گفت: در بیانیه ای از دفتر مرکزی آن در بروکسل است.

شمال مقدونیه اعطا شد یک پروتکل الحاق به عضویت در ناتو در ماه فوریه 2019 پس از یک سال 2017 توافق با یونان که تغییر یوگسلاوی سابق جمهوری نام از مقدونیه حل یک دهه مناقشه بین اسکوپیه و آتن.

پس از آن همه پیمان عضو مجلس باید رای به تصویب این کشور عضویت و مقدونی جمهور Stevo Pendarovski در 20 مارس به امضا نهایی الحاق سند برای ورود کشور به اتحاد است.

“شمال مقدونیه است که در حال حاضر بخشی از ناتو, خانواده, خانواده از 30 کشور و تقریبا 1 میلیارد نفر. یک خانواده مبتنی بر یقین است که بدون توجه به آنچه چالش های ما, ما همه قوی تر و امن تر با هم” دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ گفت.

Pendarovski گفت: کشور نمی تواند مناسب علامت این رویداد با توجه به زمان coronavirus بیماری همه گیر.

“اما این یک موفقیت تاریخی است که پس از سه دهه از استقلال در نهایت تایید مقدونی امنیت و تضمین آینده ما,” او گفت:. “تبریک به همه شما! ما آن را سزاوار!”

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: این کشور به عضویت “را حمایت بیشتری ادغام اصلاحات دموکراتیک تجارت امنیت و ثبات در سراسر منطقه است.”

همچنین تعهد که ناتو درب باز می ماند “به این کشورها مایل و قادر به ایجاد اصلاحات لازم برای پاسخگویی به ناتو استانداردهای بالا و به قبول مسئولیت به عنوان به خوبی به عنوان مزایای عضویت” Pompeo اضافه شده است.

شمال مقدونیه را پرچم افراشته شود و در کنار آن از دیگر 29 کشور عضو در مقر ناتو در بروکسل و در دو بازی دیگر دستورات به طور همزمان در 30 مارس.

پس از حل و فصل نام خود را اختلاف با همسایه یونان نیز موافقت کرده است به رها کردن اعتراض به شمال مقدونیه احتمالی عضویت در اتحادیه اروپا.

این کشور آمد و نزدیک به پیوستن به این بلوک در 26 مارس زمانی که رهبران اتحادیه اروپا به آن چراغ سبز برای شروع عضویت در مذاکرات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de