رویترز’: قزاقستان فعال همچنان به مبارزه با وجود از دست دادن آزادی خود کار برای انتقاد از دولت

انتقاد استبدادی قزاقستان دولت هزینه Nurbol Onerkhan آزادی خود و کار خود را.

این مرد 26 ساله در روستای معلم از استان شمال قزاقستان است که در حال حاضر در خدمت 15 روز در زندان “اداری بازداشت” دوم خود از جمله بازداشت و پس از ماه دسامبر است.

دستگیری او در 20 فوریه آمد و تنها چند روز پس از Onerkhan صحنه یک اعتراض در مقابل دولت محلی را در روستای مادری خود را از Birlik به تقاضا است که مقامات اجازه می دهد مردم برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز.

Onerkhan نیز ارسال شده تصویری از اعتراض خود را در کانال یوتیوب او در ماه اکتبر آغاز شده.

تماس با دولت قزاقستان یک “دیکتاتوری رژیم” Onerkhan می گوید: در تصویری که از “حقوق مردم و آزادی های در حال سرکوب” در قزاقستان است.

“من نمی خواهد خاموش ماندن و قبول آن,” او اضافه شده است.

Onerkhan خانواده گفت: در 20 فوریه که مقامات او را متهم کرد از نقض قوانین از تظاهرات صلح آمیز است. رسمی اتهام قبلی خود بازداشت شد و با دعوت از مردم برای حضور در unsanctioned تظاهرات.

Onerkhan صحبت RFE/RL قبلا در ماه فوریه زمانی که او گفت که او مصمم به ادامه “فعالیت مدنی” با وجود دستگیری و فشار قرار داده و در او.

در عصر رسانه های اجتماعی Onerkhan معتقد است که او تنها اعتراض در روستای دور افتاده از Birlik برخی از 240 کیلومتر از مرکز استان پتروپاول خواهد بود و شنیده تاثیر خواهد گذاشت.

“مهم نیست که اگر شما در یک روستا و یا یک شهر بزرگ” Onerkhan گفت: RFE/RL. “اگر شما می خواهید تغییرات در جامعه شما باید عمل کنند.”

در قزاقستان مقامات نمی مانند تظاهرات و اصلا تحمل انتقاد.

پس از بازگشت از اولین اداری دستگیری مدرسه دولتی که در آن Onerkhan کار اخراج او از دست رفته چند روز از کار می کنند.

در همان روز به منطقه ای نظامی تماس بگیرید-تا به مرکز احضار Onerkhan و به او گفت که او را فرستاده به ارتش را وظيفه خدمات بعد از این سال.

Onerkhan می گوید: او همیشه می دانستم که وجود دارد خواهد بود یک قیمت به پرداخت هزینه برای عموم صحبت کردن در برابر دولت در قزاقستان یک کشور که در آن مخالفان سیاسی اغلب تا پایان در زندان و یا در تبعید.

معلم جوان مشاهدات

Onerkhan می گوید که او برای اولین بار شروع به توجه به عمق اجتماعی اختلاف در نفت قزاقستان زمانی که او اولین کار خود به عنوان یک معلم تاریخ در یک مدرسه در روستای مجاور Starobelka در سال 2017.

حقوق ماهانه او بود که معادل بیش از 100 دلار در ماه.

او در تدریس برخی از کلاس های اضافی و حقوق ماهانه او افزایش یافت و به حدود 180 دلار در سال 2019. اما هنوز هم سه برابر کمتر از رسمی و دستمزد به طور متوسط در کشور است.

Onerkhan شروع به سوال که چرا درآمد کشور معدنی نمی بریزد پایین به مردم عادی.

“در قزاقستان که دارای منابع طبیعی فراوان مردم عادی درآمد کوچکتر از بسیاری از کشورهایی که چنین ثروت های طبیعی,” Onerkhan گفت: RFE/RL.

The school in the village of Starobelka where Nurbol Onerkhan worked as a history teacher. (file photo)


این مدرسه در روستای Starobelka که در آن Nurbol Onerkhan مشغول به کار به عنوان یک معلم تاریخ. (عکس)

Onerkhan رشد به طور فزاینده ای ناراضی از دولت را “اشتباه سیاست” و احساس شد که نیاز به “ایستادن در برابر آن.”

“من تصمیم گرفتم برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه در رسانه های اجتماعی” Onerkhan گفت. “من یک فعال مدنی و شروع به دعوت از مردم به دفاع از حقوق خود است.”

پس از اکتبر Onerkhan نوشته شده است ده ها تن از فیلم ها هستند که بسیار مهم دولت است.

در یکی از آنها Onerkhan ادعا می کند که حتی افسران پلیس که او را بازداشت درک و “حمایت از اعتراضات به دلیل “آنها بیش از حد دریافت بدبختی حقوق.”

Onerkhan ادعا می کند که سیستم ریاست جمهوری کار نمی کند برای قزاقستان که در آن استبدادی سابق رئیس جمهور نورسلطان Nazarbaev حکومت این کشور برای نزدیک به سه دهه قبل از انتخاب وفادار جانشین.

“برای تغییر وضعیت کنونی در قزاقستان ما نیاز به ایجاد یک جمهوری پارلمانی و دموکراتیک مدل…. نمایندگان مجلس و فرمانداران باید توسط مردم انتخاب آرای” Onerkhan گفت: در یک ویدیو یوتیوب.

در یوتیوب عکس پروفایل Onerkhan با استفاده از تصویر مختار Ablyazov یک بحث برانگیز رهبر مخالفان که زندگی در خارج از کشور در تبعید.

Onerkhan می گوید او از Ablyazov سیاسی views اما اصرار او هیچ لینک به سیاستمدار و حزب دموکراتیک انتخاب قزاقستان که ممنوع است در کشور است.

طرف دیگر داستان

در ضمن مدیر مدرسه ای که Onerkhan استفاده می شود به کار می ایستد و با او تصمیم به آتش او در طول حبس خود را.

آنا Sazonova گفت: دلیل اصلی برای اخراج شد Onerkhan غیبت از کار به مدت 10 روز زمانی که او زندانی شده است.

“اما ما نیز نیست راحت با روش تدریس خود را به خصوص برای این بنیاد از دولت و قانون دوره” Sazonova گفت: RFE/RL.

مدیر گفت: Onerkhan خواهد به دانش آموزان مشاهدات خود را در کلاس آموزش عوض کردن “چه نوشته شده در کتاب درسی.”

“دانشجویان به ما گفت که برای مثال او آموخت و به آنان بگو نه مدیون دولت به این دلیل که دولت هیچ کاری انجام نمی برای آنها'” Sazonova گفت.

در منطقه ای نظامی تماس تا مرکز مقامات اصرار دارند تصمیم به ارسال Onerkhan به ارتش است و هیچ ربطی به خود فعالیت مدنی.

Yevgeniy Zhovtis (file photo)


یوگنی Zhovtis (عکس)

اخراج شدن از محل کار و یا در حال ارسال به ارتش در میان برخی از روش شناخته شده در قزاقستان برای مجازات فعالان می گوید: یوگنی Zhovtis پیشرو قزاقستان مدافع حقوق بشر.

“اگر شما یک کار مقامات تحت فشار قرار دادن شما از طریق کارفرمای خود. اگر شما یک دانش آموز شما خواهید بود از دانشگاه اخراج. اگر شما هیچ چیز آنها را آزار و اذیت بستگان خود را,” Zhovtis گفت: RFE/RL.

پس از از دست دادن شغل خود را Onerkhan زندگی با پدر و مادر خود و بستگی به خود متوسط حقوق بازنشستگی, اما او می گوید او هیچ تاسف.

“برای قدرت دیکتاتوری به پایان رسیده [در قزاقستان] تعدادی از فعالان مدنی باید افزایش یابد. هر کسی که در مورد مردم و آینده فرزندان ما باید در مورد فکر می کنم که” Onerkhan گفت: در یکی از فیلم های خود را.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله بر اساس گزارش Ayan Kalmurat و Nurgul آلینا که هر دو خبرنگاران با RFE/RL را Kazkah خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>