زمین بدون انسان: تاجیک رشته در قزاقستان-ازبکستان مرز میان Coronavirus نگرانی

ده ها تن از تاجیک ها از جمله بسیاری از زنان و کودکان هستند رشته در قزاقستان-ازبکستان مرز به عنوان کشورهای نزدیک مرزهای خود را در تلاش برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

یک تاجیک مرد گفت: RFE/RL در مارس 16 گروه بود در مسیر به تاجیکستان از روسیه, اما گیر کردم در قزاقستان در Qaplanbek-نوایی عبور از مرز که بسته شد در نیمه شب در مارس 15-16.

“نگهبانان مرزی به ما گفت که ازبکستان تنها اجازه می دهد تا شهروندان خود به این کشور وارد” گفت: این مرد که تنها به نام کوچک خود را Abdullo.

چند فیلم ارسال شده به RFE/RL نشان می دهد یک خط طولانی از اتومبیل در نزدیکی مرز با بسیاری از کودکان در میان مسافران.

یک گروه از مردم دیده می شود ایستاده در نزدیکی بسته حصار مرزی و تلاش برای صحبت با لباس ازبک ماموران مرزی در سمت دیگر دروازه آهن.

“ما نمی توانیم به عقب ما نمی توانیم رو به جلو, گیر هستیم در حمل و نقل این منطقه گفت: یکی دیگر از تاجیک مرد پرویز.

پرویز و دیگران قرار داده و تعدادی از اتباع تاجیک وجود دارد در حدود 200.

قادر به پرداخت هزینه بلیط هواپیما با تاجیک ها تصمیم گرفتند به سفر از روسیه به تاجیکستان توسط زمین — یک سفر است که طول می کشد چند روز از طریق قزاقستان و ازبکستان.

“ما هیچ پول به ماندن در اینجا برای مدت طولانی. هیچ کس می خواهد ما — روسیه ، قرقیزستان ، قزاقستان ، ازبکستان تمام درهای خود را بسته بر ما” مرد گفت: ساخت یک درخواست فوری برای تاجیک دولت برای کمک به این گروه به خانه: “ما باید دولت ما به ما کمک می کند به از اینجا دریافت کنید برای بازگشت به صفحه اصلی,” او گفت:.

این گروه گفت که آنها تا به حال خواسته Tajik Embassy in قزاقستان برای کمک به اما تاجیک دیپلمات نیست به یک پاسخ فوری.

یک تاجیک دیپلمات در قزاقستان گفت: RFE/RL که سفارت بود از وضعیت آگاه شد و به دنبال اقدامات برای کمک به حل مشکل. این دیپلمات نخواست نامش فاش شود به عنوان او مجاز به صحبت با رسانه ها.


بسته شدن مرز

ازبکی گزارش مقامات این کشور برای اولین بار تایید کرد coronavirus عفونت در 15 مارس و بلافاصله اعلام کرد اقدامات گسترده حاوی ویروس است.

همراه با مرز تعطیلی تاشکند نیز تعطیل, مدارس تعلیق پروازهای بین المللی و ممنوعیت تجمعات عمومی.

در مارس 16, Uzbek رسانه ها گزارش دادند شش coronavirus عفونت در مجموع با 230 نفر بودن نگه داشته شده است.

قزاقستان اعلام وضعیت اضطراری در 15 مارس به عنوان کشور ثبت سه coronavirus عفونت آوردن آن در مجموع به نه.

تاجیکستان نشده گزارش هر گونه تایید coronavirus عفونت از مارس 16.

صدها نفر از هزاران نفر از تاجیک ها رفته اند به روسیه به عنوان کارگران مهاجر به دلیل کمبود شغل در تاجیکستان فقیرترین کشور در آسیای مرکزی که در آن بیکاری اپیدمی است.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله با گزارش Mullorajab Yusufi از RFE/RL تاجیک خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>