• 920

پرسش: آیا این درست است که ماموران فدرال بازداشت استاد دانشگاه هاروارد چارلز Lieber برای ایجاد coronavirus?

یک: هیچ. Lieber یک nanoscientist متهم شد برای دروغ گفتن در مورد مشارکت خود در یک چینی استخدام برنامه و وابستگی خود را با دانشگاه. او متهم به جاسوسی و بدون اتصال به کروناویروس جدید.

کامل سوال

آیا چارلز Lieber و دو چینی دانش آموزان دستگیر کنید برای ایجاد ویروس ؟

آیا دکتر چارلز Lieber, صندلی از دانشگاه هاروارد گروه شیمی و شیمی, زیست شناسی, گرفتار دروغ گفتن به گروه دفاع در مورد پرداخت پول به چین در اطراف Coronavirus?

داستان در مورد ماموران فدرال بازداشت دکتر چارلز لیبرمن درست است ؟ همچنین مدعی Coronavirus آغاز شده و در محل جنگ بیولوژیکی توسعه آزمایشگاه در چین است. آیا این درست است ؟

پاسخ کامل

ما را دریافت کرده ام و بیش از یک دوجین سوال پرسیدن در مورد صحت رسانه های اجتماعی پست ها و الگوهای رفتاری است که داستان چارلز Lieber برجسته دانشگاه هاروارد دانشمند بود که در شارژ توسط وزارت دادگستری در Jan. 28 برای بارها و بارها اظهارات نادرست در مورد روابط با چین است.

در این پست برخی از آن ها به اشتراک گذاشته شده بیش از 6,500 بار در Facebook و همراه با یک عکس از Lieber, یک سری از اظهارات که به دروغ نشان می دهد که دانشگاه هاروارد دانشمند است که در ارتباط با COVID-19 شیوع آغاز شد که در ووهان چین در پایان 2019.

Facebook پست: در صورتی که شما آن را از دست رفته دیروز ماموران فدرال بازداشت دکتر چارلز Lieber, صندلی از دانشگاه هاروارد دانشکده شیمی و زیست شناسی شیمی با دروغ گفتن به وزارت دفاع در مورد راز های ماهانه از $50,000.00 پرداخت توسط چین و دریافت میلیون ها نفر بیشتر برای کمک به راه اندازی یک ماده شیمیایی/بیولوژیکی “پژوهش” آزمایشگاهی در چین است. همچنین بازداشت دو چینی “دانش آموزان” کار به عنوان هیات علمی یکی از آنها بود که در واقع یک ستوان در ارتش چین دیگر دستگیر شده در فرودگاه لوگان به عنوان او تلاش برای گرفتن یک پرواز به چین قاچاق 21 ویال از “حساس نمونه های بیولوژیکی” با توجه به اف بی آی است.

اوه تقریبا فراموش کرده. آزمایشگاه تحقیقاتی استاد خوب کمک کرده بود راه اندازی ؟ آن واقع در Wuhan University of Technology. ووهان چین صفر به طور بالقوه جهانی همه گیر شناخته شده به عنوان “کوروناویروس”است که هر دو به سرعت در حال گسترش و کشتار مردم.

این است Stephen Coonts بین المللی جاسوسی رمان چیزهای اتفاق می افتد در زندگی واقعی – و آن را به سختی ساخته شده اخبار.

در حالی که هر فردی در بیانیه ای از این پست تا حد زیادی دقیق و اصلی غذای آماده — که Lieber احتمالا کار با دو نفر از دانشجویان به حال چیزی برای انجام با کروناویروس جدید — نادرست است.

در واقع نه Lieber و نه دو نفر دیگر هر یک از آنها به اتهام در پرونده های جداگانه در ارتباط با کمک به جمهوری خلق چین هر گونه شناخته شده لینک به این ویروس جدید است. و به عنوان ما نوشته اند قبل ازوجود دارد هیچ مدرکی وجود ندارد که این رمان coronavirus طراحی شده بود در یک آزمایشگاه.

آنچه اتفاق افتاده با Lieber

در Jan. 28 وزارت دادگستری اعلام کرد که اتهامات علیه Lieber و دو تن از اتباع چینی در یک اطلاعیه مطبوعاتی. اما به عنوان آزادی می گوید: این سه مورد عبارتند از “جدا شود.”

به عنوان صندلی از دانشگاه هاروارد شیمی و زیست شناسی شیمی بخش Lieber است که بسیاری از مشخصات بالا از سه. با توجه به شکایت, Lieber دروغ به هر دو وزارت دفاع و موسسه ملی بهداشت در مورد وابستگی با Wuhan University of Technology یا WUT و دخالت خود را با چین “هزار استعدادهای طرح” یک برنامه طراحی شده برای استخدام, چینی, سابق pats و دانشمندان خارجی به چین است.

Lieber همچنین گفته قادر به افشای مبالغ زیادی از پول را از او دریافت شده از دولت چین از جمله بیش از 1.5 میلیون دلار برای شروع یک آزمایشگاه در WUT و حقوق و دستمزد به $50,000 در هر ماه به علاوه هزینه های زندگی در WUT.

در این پست خلاصه می شود بیشتر از این درست اما نشان می دهد با علامت نقل قول که Lieber آزمایشگاه در چین نشده اند ممکن است با تمرکز بر مشروع پژوهش است. هیچ مدرکی وجود دارد که درست است.

با توجه به شارژ سند Lieber سه سال هزار استعدادهای قرارداد مورد نیاز او را برای انجام نمونه توابع کار علمی دانشمندان مانند چاپ و نشر در مجلات بالا, مشاوره دانش آموزان و برگزاری همایش.

نگرانی برای محققان به عنوان یک علم , مجله, مقاله جزئیاتاست که Lieber بود اقدام به عنوان یک جاسوس است, اما که او می تواند در معرض چینی فشار در آینده است. “آن مقدار از پول درگیر است که ما را به خود جلب توجه” اندرو Lelling یکی از دادستان های پیشرو در این مورد گفت: علم. “است که یک فساد سطح از پول است.”

وجود دارد هیچ چیز ذاتا اشتباه با Lieber شرکت کننده در این برنامه چینی اما او نیاز به افشای این روابط و بودجه به دانشگاه هاروارد و هنگام دریافت پول کمک مالی از سازمان های ایالات متحده آمریکا. Lieber گفته موفق به انجام این کار در موارد متعدد از جمله هنگامی که از او خواسته شد در مورد چینی روابط از محققان کنجکاو. Lieber نشده است به اتهام های مالکیت فکری با چینی ها.

رسانه های اجتماعی پست می رود به این معنا که Lieber است به نحوی متصل به کروناویروس جدید به این دلیل که دانشگاه او درگير بود واقع در ووهان که در آن COVID-19 شیوع آغاز شد. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که چیزی بیشتر از یک تصادف. زمانی که ما خواسته در مورد هر گونه ارتباط بین Lieber و جدید کروناویروس یک DOJ سخنگو گفت: ما یک ایمیل به در “وزارت دادگستری هیچ گونه اتهام.”

Lieber است nanoscientist که مطالعات و توسعه بسیار کوچک مواد در مقیاس نانومتر. (یک نانومتر یک میلیاردم یک متر; یک رشته از DNA حدود 2.5 نانومتر ضخامت دارد.) در حالی که کار خود را به تازگی با تمرکز بر آینده با رمان راه استفاده از نانو سيمهای در سلول او یک زیست شناس و نه او تخصص در ویروس ها.

Lieber وابسته به مدرسه Wuhan University of Technology, همچنین به نظر نمی رسد به انجام کار با ویروس ها با توجه به یک لیست از پروژه های تحقیقاتی در وب سایت خود را. WUT است در درجه اول یک مدرسه مهندسی با تمرکز بر موضوعاتی مانند علم مواد, حمل و نقل و تدارکات را تحت پوشش.

بعلاوه, Lieber است که متهم با اظهارات نادرست به وزارت دفاع در سال 2018 و به NIH در ژانویه 2019 به خوبی قبل از COVID-19 شیوع در پایان سال گذشته است. زمان اعلام اتهامات اتفاق افتاده است فقط به همپوشانی با اخبار از وقوع.

دو نامربوط موارد نیز هیچ لینک به کروناویروس

نه از موارد دیگر وزارت دادگستری اعلام کرد در ژانویه. 28 دارای یک اتصال به کروناویروس جدید, هر دو.

در یکی Yanqing Ye 29 ساله که به مطالعه در دانشگاه بوستون از اکتبر سال 2017 به مارس 2019 اعتراف کرد که یک ستوان در ارتش چین. او گفته دروغ در مورد او جاری موقعیت در ارتش به او ویزا و در حالی که در آمریکا تحقیق نظامی آمریکا در پروژه ها و وارد اطلاعات آنلاین در مورد دو تا از اساتید مشغول به کار در زمینه امنیت کامپیوتر و رباتیک هوشمند. یه مجرم شناخته شد در چهار فقره از جمله ویزا تقلب اظهارات نادرست اقدام به عنوان یک عامل یک دولت خارجی و توطئه است.

به عنوان با Lieber, یه, که در حال حاضر در چینندارد تخصص در ویروس شناسی. تک مقاله ما در بر داشت آنچه که منتشر شده به عنوان یک محقق در دانشگاه بوستون را مرکز پلیمر مطالعات که در مورد یک روش محاسباتی برای تجزیه و تحلیل داده ها; آن را تا به چیزی برای انجام با ویروس ها.

مورد دیگر شامل Zaosong ژنگ 30 ساله چینی ملی که تا به حال انجام تحقیقات سرطان در دانشگاه هاروارد بث اسرائیل Deaconess مرکز پزشکی و اقدام به قاچاق 21 ویال از نمونه های بیولوژیکی در خارج از کشور است.

در دسامبر. 9, 2019, ژنگ اتهام تلاش برای پرواز به پکن با ویال در یک جوراب در توشه خود را. ماموران فدرال در فرودگاه لوگان بوستون, اما, او را متوقف کرد و ژنگ در نهایت اعتراف کرد که او به سرقت رفته بود ویال از یک بث اسرائیل آزمایشگاه. او گفت: ماموران که او برنامه ریزی شده به ادامه انجام تحقیقات با نمونه ها در آزمایشگاه خود در چین در نظر گرفتن اعتبار برای نتایج و انتشار تحت نام خود را.

ژنگ بود به اتهام قاچاق کالا از آمریکا و اظهارات نادرست به گمرک و حفاظت از مرزها. او همچنان در بازداشت با توجه به DOJ انتشار.

پست ادعا می کند که ژنگ قاچاق 21 ویال از “حساس نمونه های بیولوژیکی” اما کلمه “حساس” به نظر نمی رسد در شارژ سند یا اف بی آی عامل استشهاد. استشهاد می کند که از ویال حاوی یک مایع قهوه ای و ژنگ گفت که او به سرقت برده بود هشت نفر از ویال از آزمایشگاه و پس از آن به تکرار مانده 11 بدون آگاهی از بث اسرائیل است.

این بث اسرائیل آزمایشگاه که در آن ژنگ تا به حال کار کرده است با تمرکز بر تحقیقات پایه در مورد سرطان و مطالعات برای مثال جزئیات مولکولی چگونه سلول های سرطانی هستند قادر به غلبه بر حالت عادی چک در چرخه سلولی به شکل تومور.

عجیب از این پست نتیجه گیری کرد و گفت: “این Stephen Coonts بین المللی جاسوسی رمان چیزهای اتفاق می افتد در زندگی واقعی – و آن را به سختی ساخته شده اخبار.” در واقع هر یک از این داستان دریافت قابل توجهی از اخبار پوششاز جمله در عمق گزارش در علم اخبار رسانه ها در Lieber و نیویورک تایمز داستان اختصاص داده شده به Zaosong ژنگ فرودگاه antics.

البته شده است وجود دارد هیچ اشاره ای به کروناویروس در این اخبار به دلیل وجود دارد هیچ مشروع اتصال به این ویروس جدید است. در حالی که رسانه های اجتماعی پست برای اکثر نه آشکارا misstate حقایق حاکم پیام آن را می فرستد نادرست است.

منابع

دانشگاه هاروارد استاد دانشگاه و دو نفر از اتباع شارژ در سه جداگانه چین مربوط به موارد.” آزادی مطبوعات. وزارت دادگستری. 28 Jan 2020.

مک دونالد, جسیکا. “بی پایه و اساس تئوری های توطئه ادعای جدید کروناویروس شد Bioengineered.” FactCheck.org. 7 Feb 2020.

Charles M. Lieber. Lieber گروه پژوهشی سایت. دیده 20 Feb 2020.

جیا, Landu. “چین برنامه ریزی برای جذب محققان با استعداد.” طبیعت. 17 Jan 2018.

Mervis جفری. “ایالات متحده دادستان پیشرو در چین کاوشگر توضیح می دهد تلاش است که منجر به اتهام علیه هاروارد شیمیدان.” علم است. 3 Feb 2020.

Brumfiel جف. “استاد دانشگاه هاروارد بازداشت پرسش در مورد علمی بودن.” NPR. 19 Feb 2020.

Coronavirus بیماری (COVID-19) شیوع. سازمان بهداشت جهانی. دیده 20 Feb 2020.

Lieber گروه پژوهشی. دیده 20 Feb 2020.

Raimondi مارک. امنیت ملی سخنگوی وزارت دادگستری است. ایمیل فرستاده شده به FactCheck.org. 21 Feb 2020.

نانو.” بنیاد ملی علوم. دیده 20 Feb 2020.

اندازه نانو.” ملی فناوری نانو موسسه. دیده 20 Feb 2020.

خدمات Robert F. “چرا یک دانشگاه استخدام چارلز Lieber به انجام باتری پژوهش است ؟ ” علم است. 4 فوریه سال 2020 است.

Wuhan University of Technology. دیده 20 Feb 2020.

یه Yanqing et. al. “ناهمگن نمودار بر اساس شباهت اندازه گیری به صورت قطعی داده های یادگیری بدون نظارت.” IEEE دسترسی داشته باشید. Vol. 7, 2019.

ادویه کارا D. استشهاد به مورد ندارد. 19-mj-4532-DHH. 10 Dec 2019.

فیلیپس, کریستین. “DOJ: دانشگاه هاروارد استاد دروغ در مورد کار برای دولت چین.” ایالات متحده آمریکا امروز. 28 Jan 2020.

ایالات متحده اتهامات هدف اتهام چینی جاسوسی در دانشگاه هاروارد بوستون نهاد.” رادیو فردا. 28 Jan 2020.

بری الن. “ایالات متحده متهم هاروارد دانشمند پنهان چینی بودجه.” نیویورک تایمز. 28 Jan 2020.

Fernandes, Deirdre. “چینی پزشکی, دانش آموز متهم به تلاش برای قاچاق تحقیقات سرطان مواد از بوستون.” بوستون گلوب. 30 Dec 2019.

Subbaraman Nidhi. “هاروارد شیمی ارشد, بازداشت بیش از, چین, لینک شوک محققان.” طبیعت. 3 Feb 2020.

Halford, Bethany و آندریا L. Widener. “هاروارد شیمی چارلز Lieber به اتهام تقلب.” شیمی و مهندسی اخبار. 28 Jan 2020.

بری الن. “سرقت پژوهش: دانشمند چینی به اتهام قاچاق آزمایشگاه نمونه.” نیویورک تایمز. 31 Dec 2019.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im