بیشکک — چند احزاب سیاسی و جنبش در قرقیزستان تاسیس یک اتحاد به نام Jany Dem (جدید نفس) به طور مشترک به شرکت در انتخابات پارلمانی برنامه ریزی شده برای اکتبر.

تفاهم نامه همکاری استراتژیک امضا شد در تاریخ 5 ژوئن توسط رهبران Ata-Meken (پدری) حزب Ak Shumkar (White Falcon) حزب لیبرال دموکرات و حزب سوسیال دموکرات و حزب Jany Dem انجمن جوانان و سبز داد ،

پس از امضای تفاهم نامه به سیاستمداران گفت: داد هدف اصلی بود “تجدید نیروهای سیاسی” در این کشور — تنها کشور آسیای مرکزی که در آن انتخابات دموکراتیک برگزار می شود — با “همکاری با همه احزاب سیاسی و جامعه مدنی است.”

تفاهم نامه آمده است که اعضای جدید داد خواهد چوب به یک رویکرد محافظه کارانه به مسائل مربوط به “حفاظت از ارزش های سنتی و منحصر به فرد فرهنگ مردم” در حالی که در حال باز کردن به اصلاحات است که باز کردن فرصت های جدید برای توسعه کشور بیشتر است.

سیاستمداران نیز گفت: این مهم به انجام اقدامات فوری برای مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس و اضافه کرد که آنها برنامه ریزی برای خود نقشه راه را برای اصلاحات بیشتر در کشور است.

از حزب سوسیال دموکرات که در حال حاضر دارای بیشترین کرسی در پارلمان به تازگی متلاشیباز کردن راه برای اپوزیسیون برای ایجاد سود در صندوق های رای.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net