پریشتینا — تازه انتخاب نخست وزیر کوزوو Avdullah هوتی می گوید اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید نقش مکمل در کمک به این کشور در دیدار با اولویت خود را: موفقیت گفت و گو با صربستان.

هوتی گفت: RFE/RL در بالکان خدمات در یک مصاحبه اختصاصی در ژوئن 11 که کوزوو آماده است برای مذاکرات با صربستان روشن پلت فرم و استراتژی و انتظار دارد که آنها را به از سر گرفته شود “بسیار سریع است.”

“ما نیاز به پشتیبانی کامل از اتحادیه اروپا به عنوان به خوبی به عنوان قوی ایالات متحده به مشارکت در این فرایند — هر دو در رسیدن به اجرای توافق [با صربستان],” هوتی و افزود: “یکی نیست بدون دیگر.”

هوتی پیشرو رسمی در کوزوو مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) شد نخست وزیر در ژوئن 3 پس از برنده شدن در یک رای گیری در مجلس توسط یک تیغ نازک حاشیه.

Former Prime Minister Albin Kurti (file photo)


نخست وزیر سابق Albin Kurti (عکس)

انتخابات خود را به پایان رسید یک ماه به طول بحران باعث خروجی برتر Albin Kurti را Vetevendosje که تا به حال شده است با فشار دادن و نظر سنجی های پس از دولت او سقوط کرد در ماه مارس پس از رای اعتماد آغاز شده توسط LDK.

یک نکته کلیدی از مشاجره با LDK شد Kurti سیاست در رابطه با صربستان.

Kurti بود و تمایلی به قراضه تحریم های تجاری علیه صربستان به رغم اتحادیه اروپا انتقاد و درخواست از پریشتینا مهم ترین متحد ایالات متحده است.

سه روز پس از گرفتن دفتر هوتی دولت برداشته تحریم صربی کالا از ورود به کشور در تلاش برای هموار کردن راه برای از سرگیری گفت و گو برای بهبود روابط با همسایه خود.

“ما فقط گرفته بیش از وظایف ما و در حال حاضر در حال انتظار برای روند روشن می شود در روزهای آینده” هوتی گفت.

روابط تیره

اتحادیه اروپا آغاز میانجی گری های بین کوزوو سابق استان از صربستان و بلگراد در سال 2011 در میان روابط تیره بود که درنگ پس از یک 1998-1999 جنگ بین این دو به پایان رسید که تنها پس از مداخله ناتو.

جنگ ادعا کرد بیش از 10000 زندگی و چپ بیش از 1 میلیون نفر بی خانمان.

استقلال کوزوو اعلام کرد در سال 2008 شده است به رسمیت شناخته شده توسط بلگراد روسیه و اتحادیه اروپا و سازمان ملل. ایالات متحده و بیش از 110 کشورهای دیگر به رسمیت شناخته اند استقلال کوزوو.

Kosovar President Hashim Thaci


رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci

Vetevendosje متهم کرده است هر دو ایالات متحده و رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci مشغول به کار در پشت سر هم برای حذف Kurti از قدرت به منظور فشار از طریق یک معامله با صربستان. هم واشنگتن و Thaci انکار میکند.

“آلمان و فرانسه دو کلید اعضای اتحادیه اروپا هستند پرداخت مقدار زیادی از توجه به فرآیند گفت و گو و آن را نیز مورد توجه است که واشنگتن بسیار متمرکز بر پایان دادن به یک بار و برای همه به باز کردن مسائل بین کوزوو و صربستان” هوتی گفت.

در ژوئن 10, هوتی مشخص شده دولت خود را پلت فرم برای گفت و گو با صربستان با توجه به که کوزوو را نمی خواهد مذاکره تمامیت ارضی و قانون اساسی سازمان از دولت است.

بعلاوه توافق نهایی که کوزوو اصرار دارد باید منجر به رسمیت شناختن متقابل را باید در روح کوزوو را اساسی است.

“من نمی باید یک دستور به بحث در مورد تمامیت ارضی جمهوری کوزوو-این روشن است” هوتی گفت: RFE/RL.

خواسته است که به خطر انداخته کوزوو آماده بود تا در گفت و گو با صربستان هوتی گفت که “سازش کوزوو است [ساخت] پذیرش به نشستن در جدول با هدف عادی سازی روابط با همسایه خود.”

“این است که سازش ما در حال ساخت است. همه سازش به پایان رسید در فوریه 17, 2008 [هنگامی که کوزوو اعلام استقلال خود را] با [نماینده ویژه سازمان ملل به کوزوو Martti] Ahtisaari برنامه ریزی بر اساس آن کوزوو اعلام استقلال با ترتیبات قانون اساسی در نیروی امروز” هوتی گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de