جدید کروناویروس نبود ‘پیش بینی’ در شبیه سازی

  • 5.2 K

سریع نگاهی به

یک تئوری توطئه وب سایت تحریف حقایق در مورد آمادگی اضطراری ورزش نشان می دهد که “بنیاد گیتس و دیگران پیش بینی کرد تا 65 میلیون مرگ و میر” از coronavirus ، این رویداد برخورد با یک سناریو فرضی شامل داستانی ویروس.


داستان کامل

ما قبلا توضیح داده شده که شیوع یک بیماری تنفسی آغاز شد که در ووهان چین از یک کروناویروس جدید, و است که اصطلاح “کوروناویروس” اشاره به یک گروه از ویروس ها نه یک گونه منحصر به فرد. این ویروس در حال گسترش است که به عنوان 2019 رمان coronavirus یا 2019-nCoV.

اما آنلاین عناوین مشترک در رسانه های اجتماعی باید با حروف بزرگ در اصطلاح عمومی “کوروناویروس” به دروغ نشان می دهد که سازمان های بهداشت عمومی فضای ساخته شده پیش بینی در مورد ویروس جدید حتی قبل از وقوع آغاز شد و در ماه دسامبر.

در میان اخبار در مورد جدید ویروس تئوری توطئه وب سایت InfoWars زد Jan. 24, تیتر, پس از برداشت در جای دیگر که ادعا کرد: “بیل و ملیندا گیتس و دیگران پیش بینی کرد تا 65 میلیون مرگ و میر از طریق CORONAVIRUS — در شبیه سازی زد 3 ماه پیش!”

“بنیاد همچنین بودجه گروهی که دارای ویروس ثبت اختراع و بودجه تحقیق و پژوهش برای یک واکسن برای جلوگیری از گسترش آن” یک گمراه کننده subhead می خواند.

وجود دارد در واقع یک ورزش (به نام “رویداد 201”) که در ماه اکتبر بود که به میزبانی دانشگاه جانز هاپکینز مرکز بهداشت امنیتی — که بنیاد گیتس در شرکت — که متمرکز بر آمادگی اضطراری در صورت “بسیار شدید بیماری همه گیر.” اما آن را نمی مقابله با 2019-nCoV و آن را در زندگی واقعی پیش بینی درباره مرگ عوارض.

“روشن, مرکز سلامت و امنیت شرکای نمی توان پیش بینی در ما میز ورزش. برای این سناریو ما مدل داستانی coronavirus همه گیر اما ما به صراحت اعلام کرد که نمی شد یک پیش بینی:” این مرکز در بیانیه ای گفت. “به جای ورزش در خدمت به برجسته آمادگی و پاسخ به چالش های است که به احتمال زیاد بوجود می آیند بسیار شدید بیماری همه گیر. ما در حال حاضر پیش بینی که nCoV-2019 شیوع را بکشند 65 میلیون نفر است. اگر چه ما میز ورزش شامل مسخره رمان coronavirus ورودی ما مورد استفاده برای مدل سازی تاثیر بالقوه است که داستانی ویروس نیست شبیه به nCoV-2019.”

به عبارت دیگر این رویداد در مرکز ساخته شده است تا coronavirus — و نه یکی را با همان ویژگی های این ویروس در حال حاضر در حال گسترش است. این داستان تخیلی سناریو درگیر یک بیماری با شروع در مزارع خوک در برزیل و در سراسر جهان منجر به 65 میلیون مرگ و میر. دوباره که ساخته شده برای شبیه سازی است. ویدئوها و اطلاعات در مورد این رویداد می توان به راحتی در دسترس آنلاین; مرکز بهداشت امنیت سرويس حوادث مشابه در گذشته ،

آن را تعجب آور نیست که چنین شبیه سازی را با تمرکز بر روی یک نوع از کروناویروس گفت: David آهوجا, استاد بهداشت جهانی و طب در دانشگاه بوستون و عضو هیات علمی دانشگاه ملی در حال ظهور بیماری های عفونی آزمایشگاه.

آهوجا گفت: هدف از چنین شبیه سازی — که اغلب به ارمغان می آورد با هم نمایندگان از سراسر رشته, دانشگاه, بهداشت عمومی و دولت “است که در حال حاضر ناشناخته سناریو و گروه های کار در تیم به منظور توسعه یک پاسخ اضطراری.”

“آنها می تواند بسیار شدید است. طراحان سعی کنید به آنها را بسیار واقع گرایانه,” او گفت: FactCheck.org. “ویروس های تنفسی مانند coronavirus مانند سارس مانند MERS نمونه های خوبی هستند برای استفاده در یک قالب شبیه به این دلیل از این تاسیسات که در آن آنها می توانند گسترش یافته است.”

اما او گفت: این مهم به تشخیص یک بیماری مانند 2019-nCoV فقط به عنوان یک ویروس در یک بزرگتر طبقه بندی: “این است که نسبتا شایع خانواده از ویروس ها وجود دارد کاملا یک محدوده بيماری زايی در خانواده است.”

این ادعا که بنیاد گیتس “بودجه گروهی که دارای ویروس ثبت اختراع و بودجه تحقیق و پژوهش برای یک واکسن برای جلوگیری از گسترش آن” است که به طور مشابه گمراه کننده است.

ثبت اختراع این داستان InfoWars لینک کلیک کنید برای — هیچ. 10,130,701 — برای یک جهش شکل مرغی infectious bronchitis virus (IBV) متفاوت کروناویروس که باعث عفونت و مرغ و اما مردم ما به عنوان توضیح داده ام قبل از. که اختراع ثبت شده توسط Pirbright موسسه — یک موسسه تحقیقاتی در انگلیس کار می کند که برای جلوگیری از بیماری های ویروسی دام — و جهش ایجاد شد به تضعیف این ویروس به طوری که آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک واکسن برای محافظت از جوجه ها از IBV.

متی Frieman یک coronavirus محقق در دانشگاه مریلند گفت: ما قبلا که ثبت اختراع شده است هیچ چیز “را با جدید 2019-nCoV ویروس.”

Pirbright پرداختن اطلاعات غلط در مورد ثبت اختراع خود گفت که این سازمان “نمی در حال حاضر با انسان coronaviruses” و آن “پژوهش متمرکز شده است بر روی حیوانات coronaviruses در درجه اول جوجه.”

“موسسه دارای ثبت اختراع ندارد. 10130701 را پوشش می دهد که توسعه یک ضعیف (ضعیف) فرم از کروناویروس که به طور بالقوه می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک واکسن برای جلوگیری از بیماری های تنفسی در پرندگان و سایر حیوانات” آن را در بیانیه ای گفت. “بسیاری از واکسن های ساخته شده در این راه از آنفولانزا به فلج اطفال. ما هنوز در حال توسعه یک IBV واکسن اما تحقیقات در حال انجام است.”

Pirbright دریافت کرده است ادامه داد: کمک های مالی از بنیاد گیتس از جمله آن دام آنتی بادی Hub اما گفت: “اختراع کار نبود بودجه” توسط بنیاد.

بنیاد گیتس به طور معمول پول می دهد برای مبارزه با بیماری ها از جمله برای تولید واکسن و تحویل. آن را به تازگی اعلام کرد که آن را مرتکب 10 میلیون دلار در بودجه و پشتیبانی فنی برای کمک به پاسخ در چین و آفریقا شامل گسترش جدید کروناویروس.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“اهدا کمک های مالی | Pirbright موسسه.” Bill & Melinda Gates Foundation. دسترسی 28 Jan 2020.

“رویداد 201 ویدئوها.” دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت. دسترسی 28 Jan 2020.

آهوجا, David. استاد جهانی بهداشت و پزشکی دانشگاه بوستون. مصاحبه تلفنی با FactCheck.org. 28 Jan 2020.

مک دونالد, جسیکا. “رسانه های اجتماعی پست های گسترش ساختگی Coronavirus تئوری توطئه.” FactCheck.org. 24 Jan 2020.

“Pirbright را دام coronavirus پژوهش – سوالات خود را پاسخ داده است.” آزادی مطبوعات. Pirbright موسسه. 24 Jan 2020.

“بیانیه در مورد nCoV و ما همه گیر ورزش است.” آزادی مطبوعات. دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت. 28 Jan 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت