این آژانس فضایی آمریکا ناسا و شرکت خصوصی SpaceX را انتخاب کرده اند مارس 27 به عنوان تاریخ برای اولین بار راه اندازی یک crewed پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) از ایالات متحده از سال 2011 است.

“در مه 27, @ناسا را دوباره راه اندازی فضانوردان آمریکایی در آمریکا راکت از خاک آمریکا!” جیم Bridenstine رئیس سازمان ملی هوانوردی و فضایی دولت گفت: در توییتر در مارس 17.

ایالات متحده متکی است روسیه موشک سایوز برای ارسال فضانوردان آمریکایی به ایستگاه فضایی برای نزدیک به یک دهه. ایالات متحده فضانوردان قبلا پرواز به ایستگاه فضایی سرنشین شاتل فضایی, اما این برنامه به پایان رسید در سال 2011.

آژانس فضایی آمریکا گفته بود این بود هدف و راه را به چالش کشیده اند اما تا به حال تنظیم تاریخ. آن چسبیده است با آن طرح با وجود جهانی coronavirus بیماری همه گیر.

دو فضانورد خدمه رابرت Behnken و داگلاس Hurley, پرواز را به ISS در یک SpaceX Falcon 9 rocket روی یک خدمه فضاپیمای اژدها نیز ساخته شده توسط SpaceX.

آنها را بلند کردن در 4:32 p. m. به وقت محلی در مارس 27 از همان گفتوگو با استفاده آپولو و شاتل فضایی ماموریت در مرکز فضایی کندی در فلوریدا ناسا گفت.

Behnken و Hurley شده اند و آموزش برای سال برای این ماموریت است که انتظار می رود به حرکت ایالات متحده نزدیک به دیگر متکی به روسیه برای crewed پرواز.

پس از بازگشت از دو فضانورد و یک فضانورد در مارس 17, سه عضو خدمه ساخته شده از یک آمریکایی و دو روس ها باقی مانده روی ISS.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه و dpa.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im