لندن (AP) — Stirling Moss, جسورانه, سرعت محبت انگلیسی به عنوان بزرگترین فرمول یک راننده هرگز به نفع خود در مسابقات قهرمانی جهان شده است. او 90.

همسرش سوزان گفت: او درگذشت مسالمت آمیز در خانه اش در لندن پس از یک بیماری طولانی مدت.

“این یکی از دامان بیش از حد بسیاری از” او گفت:. “او فقط چشمان خود را بسته.”

یک گنجینه ملی محبت شناخته شده به عنوان “آقای, موتور مسابقه,” او بی باک و به شدت رقابتی است. ریزش مو ماس’ طعم ماجرا را دیدم به او فشار ماشین به محدودیت های خود را.

“اگر شما در حال تلاش برای برنده شدن در همه هزینه ها,” او گفت: “آنچه در زمین شما انجام وجود دارد؟”

او اغلب بی پروا نگرش در زمان تلفات خود را اندک بدن. کار خود را به پایان رسید زود در 31 سالگی پس از یک تصادف وحشتناک در سمت چپ او را در کما به مدت یک ماه در مارس 1962.

سپس خزه برنده شده بود 16 از 66 F1 مسابقه او وارد شده و ایجاد شهرت به عنوان یک لحاظ فنی بسیار عالی و همه کاره راننده در سراسر بسیاری از مسابقات دسته.

مسلما بزرگترین دستاورد بود و پیروزی در سال 1955 Mille Miglia — 1000 مایل (1,600 کیلومتر) جاده مسابقه را از طریق ایتالیا — نزدیک به نیم ساعت بیش از Juan Manuel Fangio آرژانتین بزرگ بود که خزه’ بت هم تیمی و رقیب.

یک F1 عنوان را دنبال نمی کند هر چند — یک تقلید مسخره امیز برای بسیاری در سی. خزه دوم به پایان رسید در مسابقات قهرمانی رانندگان چهار بار (1955-58) و سوم در سه نوبت.

در سال 1958 خزه از دست رفته را به فراری مایک زالزالک توسط یک نقطه با وجود برنده چهار مسابقه به رقیب خود یکی. در سال 1959 خزه,’ خودرو نتوانست در مسابقه نهایی در فلوریدا زمانی که پیشرو و دوباره با شانس این عنوان است.

“من امیدوارم که من همچنان به عنوان بزرگترین راننده ای که هرگز موفق به کسب قهرمانی جهان, اما آن را واقعا مهم نیست” خزه یک بار گفت. “مهم ترین چیز برای من به دست آوردن احترام از رانندگان دیگر و من فکر می کنم من زمانی که.”

هنگامی که حل و فصل خود را به درایو تنها برای زبان انگلیسی تیم مشکلاتی روبرو خزه شتافت برای مازراتی, فراری و مرسدس-بنز — همکاری Fangio در همه ستاره خط. در مجموع خزه شتافت 107 در انواع مختلف خودرو و افتخار یک رکورد 212 برنده در 375 رقابتی مسابقه به پایان رسید.

خزه متولد شد و در سال 1929 به یک مسابقه ، پدرش آلفرد رقابت در ایندیاناپولیس 500; مادرش Aileen شد English زنان قهرمان در سال 1936. جوان خزه آموخته تجارت خود را در طول یک مسابقه رونق در انگلستان پس از جنگ جهانی دوم است.

دانش خود را از اتومبیل های مسابقه به هیچ یک دوم بود و او را در حرفه خود به افراطی آزمایش و خطر خود ایمنی در این فرآیند است.

او را شکست و هر دو پا و آسیب دیده ستون فقرات خود را در یک تصادف در سال 1960. حتی بدتر از حادثه بود در Goodwood, انگلستان دو سال بعد هنگامی که او careered به یک بانک زمین در 100 مایل در ساعت (160 کیلومتر) بدون کمربند ایمنی در حالی که رقابت در فرمول یک Glover جایزه.

در آن زمان 45 دقیقه به قطع او را از خرابه. او دچار آسیب های مغزی و بدن خود را به سمت چپ بود تا حدی فلج به مدت شش ماه. با بینایی خود را و رفلکس خود را نیز به طور دائم آسیب دیده خزه ترک مسابقه.

“من می دانستم که اگر من من می خواهم کشتن خودم و شاید کس دیگری” خزه گفت.

خزه و سپس تبدیل به یک تاجر موفق, فروش ملک و طراحی ابزارهای خود را به دولت از-هنر خانه در مرکز لندن و کار به عنوان یک مشاور به تولید کنندگان ماشین. او موفق به دریافت یک سلحشوری در سال 1999.

در سال 2010 او را شکست و هر دو مچ پا و صدمه دیده خود را در یک سقوط سه طبقه پایین یک شفت آسانسور در خانه.

“بدن خود را هنوز هم همان انعطاف پذیری به آسیب به عنوان آن را در مسابقه خود را روز” بیانیه ای در وب سایت خود را بخوانید.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im