مسکو-یک دادگاه در مسکو طولانی مدت بازداشت پیش از محاکمه از Azat Miftakhov یک ریاضیدان که می گوید او شکنجه شد در حالی که در حال بازداشت یک سال پیش در چاقوکشی اتهامات عنوان شده علیه.

مسکو به دادگاه شهرستان دیر در 4 فوریه تمدید Miftakhov را بازداشت تا آوریل 7 رد و وکلای او’ درخواست خود را برای انتقال مشتری به خانه بازداشت و یا آزادی او به قید وثیقه.

Miftakhov, 25, کارشناسی ارشد ریاضیات دانشجو در دانشگاه دولتی مسکو دستگیر شد در تاریخ 1 فوریه 2019 و متهم به کمک به ایجاد یک بداهه بمب در بر داشت در ماه ژانویه در شهر Balashikha در نزدیکی مسکو است.

این نظارت عمومی کمیسیون حقوق بشر, گروه, گفته است که Miftakhov را با مته سوراخ کردن بدن نشانه هایی از شکنجه که این دانشجو مدعی شد نتیجه محققان ناموفق در تلاش برای وادار کردن او به اعتراف به ساخت بمب شارژ. دیگران که بازداشت شدند همراه با Miftakhov اما بعد از آن منتشر شد نیز ادعا شده اند مورد ضرب و شتم توسط پلیس.

Miftakhov منتشر شد در تاریخ 7 فوریه سال 2019 پس از شارژ اولیه موفق به نگه دارید اما او rearrested بلافاصله و به اتهام دخالت در حمله آتش سوزی در حاکم روسیه متحد ” در مسکو در ژانویه 2018.

Miftakhov با رد همه اتهامات و معتقد است که او ممکن است هدف قرار داده شده است توسط پلیس به دلیل آنارشیست views.

برجسته روسی, حقوق بشر, سازمان, یادبود به رسمیت شناخته شده است Miftakhov به عنوان یک زندانی سیاسی.

یک سری از تظاهرات خواستار Miftakhov را فوری آزاد برگزار شده است در مسکو و دیگر شهرهای روسیه پس از دستگیری او.

با گزارش نوایا گازتا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de