دادگاه مسکو تمدید بازداشت سابق وزیر کابینه Abyzov

دادگاه روسیه دستور داده است تا یک سابق روسیه وزیر کابینه خود را به عنوان متحد از نخست وزیر دیمیتری مدودف برگزار شد در بازداشت پیش از محاکمه تا 25 ژوئن در اختلاس اتهامات پس از دستگیری او از یک سال پیش.

مسکو دادگاه شهر گفت: در 25 مارس میدهند که بازداشت سه ماه از میخائیل Abyzov که التماس کرد گناه نیست و می گوید که او مایل به همکاری با این تحقیقات.

Abyzov بازداشت در ماه مارس 2019 تعجب دید ناظران از روسیه سیاست را دیدم که آن را به عنوان یک علامت هشدار دهنده با امنیت و سازمان های اطلاعاتی در برابر لیبرال متمایل چهره های سیاسی بسیاری از آنها مربوط به مدودف.

کمیته تحقیقاتی گفته است که Abyzov گفته بود که در یک گروه جنایتکار است که اختلاس 4 میلیارد روبل (حدود 62 میلیون دلار) از سیبری انرژی شرکت برق منطقه ای شبکه در نووسیبیرسک. محققان ادعا که Abyzov و پنج همدستان سرقت پول و انتقال وجوه به خارج از کشور.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفته است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور اطلاع داده شد در مورد سوء ظن در برابر Abyzov.

Abyzov به عنوان یک وزیر کابینه بین سال 2012 تا سال 2018 در نظر گرفته است و یک دستیار نزدیک از مدودف بود که رئیس جمهور بین سال های 2008 و 2012.

پس از بازگشت پوتین به ریاست جمهوری در سال 2012 مدودف دوباره تبدیل شدن به نخست وزیر. Abyzov حفظ موقعیت خود در مدودف دولت تا سال گذشته است.

محققان ادعا می کنند که Abyzov تاسیس جنایی سازمانی در آوریل 2011 — یک سال قبل او منصوب شد و به عنوان وزیر دولت باز امور که در وظایف شامل تلاش برای ایجاد دولت روسیه شفاف و پاسخگو باشد.

Abyzov نیز برگزار شد و موقعیت های مختلف اجرایی در عمده انرژی روسیه شرکت از اواسط دهه 1990 از جمله نقش هیات مدیره در برق قدرت شرکت برگزاری رائو UES.

در سال 2017 مبارزه با فساد فعال آلکسی Navalny گزارش داد که Abyzov صاحب یک عمارت در ایتالیا به ارزش حدود 11.7 میلیون. Navalny گزارش داد که Abyzov انباشته ثروت خود را از طریق انرژی بخش اتصالات در نووسیبیرسک.

Abyzov یکی از چندین لیبرال متمایل سابق یا فعلی مقامات دولتی که هدف قرار داده شده است در تحقیقات جنایی در سال های اخیر است.

2016 دستگیری وزیر اقتصاد آلکسی Ulyukayev نیز تفسیر به عنوان یک حرکت سخت-خط جناح در محافل سیاسی — به طور خاص رئیس دولت-شرکت نفتی روس نفت ایگور Sechin — در برابر لیبرال جناح. Ulyukayev محکوم به هشت سال زندان و اردوگاه در سال 2017.

روسیه تحقیقی کمیته بازداشت سه مظنون دیگر به عنوان یک نتیجه از تحقیقات جنایی اطراف Abyzov در حالی که یک چهارم مشکوک است که در خارج از کشور.

با گزارش TASS و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im