بیش از 500 غیر نظامی افغان از جمله بسیاری از کودکان کشته در سه ماهه اول می گوید سازمان ملل متحد

بیش از 500 غیرنظامی و تقریبا یک سوم از آنها کودکان بودند کشته و 760 زخمی شدند که به دلیل جنگ در افغانستان در سه ماه اول این سال سازمان ملل متحد در یک گزارش در آوریل 27, تاکید بر نیاز به حفاظت بهتر از غیرنظامیان در میان تهدید به تمام افغانها توسط شیوع کروناویروس.

این اعداد و ارقام شامل 152 کودکان مرده و 265 زخمی و همچنین 60 کشته و 108 زخمی از 1 ژانویه تا 31 مارس ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفت: در آن گزارش.

بسیاری از تلفات رخ داده در ماه گذشته با وجود امیدوار است که دولت و طالبان به دنبال راه هایی برای خنثی کردن جنگ در این گزارش گفت:.

ضد نیروهای دولتی-از جمله طالبان, دولت اسلامی و دیگر گروه ناشناس — شد مسئول 55 درصد از تمام تلفات در طول زمان, قاب, گزارش سازمان ملل متحد گفت.

اما دولت افغانستان و نیروهای بین المللی از افغانستان باعث بیشتر کودک از تلفات مخالفان مسلح دولت که آن را گفت.

“برای حفاظت از جان بی شماری از غیر نظامیان در افغانستان به ملت امید آینده ای بهتر ضروری است که خشونت متوقف شده است با استقرار آتش بس و مذاکرات صلح را آغاز گفت:” دبورا لیون دبیر کل را نماینده خاص امریکا برای افغانستان و رئیس یوناما.

این گزارش می آید یک روز پس از بیانیه وزارت امور زلمای خلیل زاد گفت: در یک سری از توییت که طالبان باید “کاهش خشونت” و “توقف تمام عملیات تهاجمی” تا پایان coronavirus بحران است.

طالبان با رد پیشنهاد دولت افغانستان برای آتش بس در ماه رمضان.

شبه نظامیان متهم کرده اند, رئیس جمهور, دولت از عدم اجرای کامل روند صلح است.

درون گفتوگوهای صلح افغانستان از جمله نمایندگان طالبان قرار است شروع به پس از 5,000 طالبان زندانیان آزاد شده از زندان از دولت افغانستان.

در بازگشت طالبان نیز قرار است به انتشار حدود 1000 افغانستان به نیروهای نظامی و غیر نظامی کارکنان دولت برگزاری است.

تا کنون دولت آزاد است نزدیک به 500 زندانیان طالبان و گروه های شبه نظامی منتشر کرده است حدود 60 زندانیان.

مقامات منتشر کرده اند هزاران نفر از بازداشت شدگان عمدتا زنان و نوجوانان و افراد بیمار برای کاهش خطر ابتلا به کروناویروس در زندان است.

افغانستان تا کنون گزارش 1,531 دفاع کرد گرفته شد coronavirus عفونت و مرگ و میر 50.

با گزارش Reuters, AP, AFP و dpa

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>