بیش از 1000 Belarusians اعتراض لوکاشنکا پیشنهاد برای ششمین دوره

بیش از 1000 تظاهر کنندگان پیوست و با هم در بلاروس سرمایه در مارس 24 به مخالفت با اصطلاح دیگری برای دیرین رئیس جمهور Alyaksandr Lukshenka در یکی از بزرگترین تظاهرات از سال در آن کشور است.

چالش در برابر یک ششم مدت برای لوکاشنکا می آید کمتر از سه ماه قبل از انتخابات و با گروه های خارج از هشدار یک خلاصه و اقدامات دیگر به سرکوب مخالفان در اتحاد جماهیر شوروی کشور حدود 9 میلیون نفر است.

این تظاهرات که بنا به گزارش سازمان یافته به طور مشترک توسط Mikalay Statkevich — سابق ریاست جمهوری رقیب که نامزدی برای اوت 9, انتخابات ریاست جمهوری رد شد هفته گذشته — و مخالفت بلاگر Syarhey Tsikhanouski که به تازگی به آمریکا بیش از یک “unsanctioned توده جمع” و نامزدی نیز nixed توسط مقامات.

برخی از شرکت کنندگان امضا برای بازگشت از نامزدی Tsikhanouski را Svitlana Tsikhanouskaya.

بسیاری از کسانی که تبدیل شده تا در نزدیکی Kamarousky بازار در مرکز شهر مینسک در مارس 24 تن ماسک و جسمی در فاصله یک روشنی بخشد به لوکاشنکا را رد COVID-19 اپیدمی به عنوان یک “جنون” با وجود بالا رفتن عفونت و مرگ عوارض در بلاروس.

پلیس عادت به خاموش کردن تجمعات از منتقدان دولت در کوچکترین بهانه ای از دخالت ندارد.

بلاروس که گزارش شده بیش از 36,000 تایید COVID-19 نفر از جمله یک improbably کم 199 مرگ و میر نیست دستور مستند.

آن bucked دیگر کشورها لغو مسابقات مهم ورزشی و حتی از تجمعات در اوایل این ماه به مناسبت سالگرد 75 از پایان جنگ جهانی دوم به جای برگزاری یک نظامی به سبک رژه با حضور هزاران نفر از تماشاگران.

هیچ یک از انتخابات پس از لوکاشنکا در زمان قدرت در سال 1994 تلقی شده است رایگان یا نمایشگاه با استانداردهای غربی است.

بلاروس لغو محدودیت مدت ریاست جمهوری در یک همه پرسی در سال 2004.

Statkevich زد در برابر لوکاشنکا در سال 2010 انتخابات ریاست جمهوری است که به طور گسترده تقبیح به عنوان تقلب شد و به دنبال آن سرکوب وحشیانه.

Statkevich دستگیر شد و پس از شرکت در یک تظاهرات بزرگ در اعتراض به 2010 نتایج و صرف 5 سال در زندان پس از اینکه به اتهام سازماندهی تظاهرات در یک دادگاه مورد انتقاد گروههای حقوق بشر و دولت های غربی به عنوان ناعادلانه است.

بلاروس کمیسیون مرکزی انتخابات در مارس 19 رد اسناد و مدارک ثبت شده توسط گروه ابتکار برای Statkevich نامزدی خود را با استناد به “سابقه کیفری است.”

Tsikhanouski کنترل محبوب کانال یوتیوب به نام کشور برای زندگی که اغلب چالش های بلاروس مقامات.

دیده بان حقوق بشر (HRW) هشدار داد این هفته که مقامات در بلاروس به شدت خود را سرکوب فعالان مستقل و روزنامه نگاران با “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از انتخابات.

این حقوق ناظر به ذکر است که بیش از 120 مسالمت آمیز معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت دستگیر شده بود در 17 بلاروس شهرستانها ممکن است بین 6 و 13.

منتقدان لوکاشنکا است که قدرت را در بلاروس برای بیش از 25 سال می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط آشکار تلاش برای کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

با گزارش AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de