بیش از 100 مخالفت حامیان ایران در بلاروس پس از لوکاشنکا می گوید او را “انقلاب”

مینسک — پلیس در بلاروس را بازداشت بیش از 100 نفر در تظاهرات مخالفان در پایتخت مینسک و در جای دیگر پس از رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا اعلام کرد دولت وی به خنثی یک “انقلاب” در میان گسترش سرکوب مخالفان رهبران و فعالان از جمله دستگیری احتمالی ریاست جمهوری رقیب.

مردم خواست به نوبه خود در ژوئن 19, آخرین روز ثبت نام انتخابات دادخواست برای کسانی که به دنبال به اجرا در بلاروس انتخابات ریاست جمهوری در اوت 9, زمانی که لوکاشنکا 65 ساله خواهد شد به دنبال یک ششم مدت در دفتر.

لوکاشنکا در قدرت پس از سال 1994 با آن مواجه است چه کارشناسان می گویند که خود را بزرگترین چالش و در عین حال به عنوان کشور در تلاش برای جلوگیری از coronavirus پس از رئیس جمهور نادیده گرفته تلفنی به موسسه هر اجتماعی فاصله اقدامات و یا محدودیت.

در مینسک چند صد نفر به صف ایستادند در ژوئن 19 قبل از پلیس منتقل شد و در را بازداشت در اوایل شب.بازداشت نه تنها مخالفت حامیان اما اعضای رسانه ها از جمله RFE/RL خبرنگار Alyaksandra Dynko و فیلمبرداری, Andrey Rabchyk که بازداشت شدند در حالی که گزارش زنده از این رویداد.

همچنین گزارشهایی وجود داشت که دسترسی به اینترنت بوده است مختل شود برای چند ساعت در مینسک در ماه ژوئن 19.

در جای دیگر پلیس را تهدید معترضان در شهر Mahilau با زور در حالی که در Homel تظاهرکنندگان گفته شد خود را به جمع آوری غیر قانونی بود, با توجه به رسانه های محلی.

با توجه به RFE/RL در بلاروس خدمات برخی از 100 نفر بازداشت شدند توسط پلیس در سراسر بلاروس در ژوئن 19.

RFE/RL correspondent Alyaksandra Dynko is detained whlle covering a rally in Minsk on June 19.


RFE/RL خبرنگار Alyaksandra Dynko بازداشت whlle پوشش یک تجمع در مینسک در ماه ژوئن 19.

پیش از این در ژوئن 19, لوکاشنکا ادعا را خنثی تلاش برای دامن زدن به انقلاب در این کشور اروپای شرقی است که او را با مشت آهنین حکومت برای بیش از یک ربع قرن است.

لوکاشنکا گفت: در جلسه دولت که نیروهای “در شرق و غرب” بودند و در تلاش برای بی ثبات کردن بلاروس اما که خود را “ماسک شده اند پاره کردن” و “عروسک و عروسک خیمه شب بازی کارشناسی ارشد در خارج از کشور” شناخته شده است.

نظرات خود را یک روز پس از هزاران نفر از مردم در زمان به بلوار استقلال در مینسک در چه بود دوبله اعتصاب همبستگی پس از Viktar Babaryka که رهبری روسیه متعلق به Belgazprombank برای 20 سال بازداشت شد به اتهام جرائم مالی. پسرش که سر خود را در انتخابات ریاست جمهوری بود نیز دستگیر شد.

مقامات بلاروس در زمان کنترل این بانک در 15 ژوئن دستگیر شده و بیش از یک دوجین از مدیران ارشد به اتهام فرار از پرداخت مالیات و پول شویی.

‘سیاسی سفارشات’

Babaryka, 56 گفت: اقدامات صورت گرفته در برابر Belgazprombank شد بخشی از یک کمپین ارعاب انجام شده در “سیاسی سفارشات.”

در ژوئن 19, اتحادیه اروپا نام در بلاروس بلافاصله پس از انتشار Babaryka و پسر خود را از بازداشت و برای تضمین احترام کامل به حاکمیت قانون.

“هر تحقیق باید بی طرفانه و بدون فشار سیاسی” اتحادیه اروپا سیاست خارجی سخنگوی پیتر Stano در بیانیه ای گفت.

سرکوب Babaryka و Belgazprombank — که نزدیک به 100 درصد آن متعلق به روسیه گاز لوله گازپروم و خود را وابسته Gazprombank – می آید به عنوان لوکاشنکا چهره چه کارشناسان می گویند یکی از بزرگترین چالش هایی را تا کنون به خود حکومت است که امتداد بازگشت به 1994.

بلاروس با جمعیت برخی از 9.5 میلیون اتحاد اروپا یکی از بالاترین میزان عفونت coronavirus که لوکاشنکا را رد کرد و به عنوان یک “بیماری روانی جمعی” و نادیده گرفته تلفنی توسط سازمان بهداشت جهانی و دیگران به موسسه هر اجتماعی فاصله گرفته است.

بانک جهانی پیش بینی کرد اقتصاد بلاروس خواهد قرارداد 4 درصد در این سال به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر در حالی که برخی از رسمی آنلاین, نظر سنجی قرار داده لوکاشنکا را حمایت عمومی در تنها 3 درصد است.

Belarusian President Alyaksandr Lukashenka (file photo)


رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا (عکس)

در این انتخابات در 9 اوت لوکاشنکا خواهد شد به دنبال یک ششم مدت در دفتر. هیچ انتخابات یا برای رئیس جمهور یا مجلس در طول حکومت خود تلقی شده است آزاد و عادلانه با دولتهای غربی و نهادهای.

Babaryka افزایش یافته است در محبوبیت به عنوان رای نزدیک و مبارزات انتخاباتی خود می گوید آن را جمع آوری کرده است نزدیک به 435,000 امضا — بیش از چهار برابر مورد نیاز از 100.000 حداقل در رای گیری — به حمایت از پیشنهاد خود را برای دریافت در انتخابات توسط یک ژوئن 19 مهلت.

بلاروس کمیسیون مرکزی انتخابات پاک 15 نامزدان به جمع آوری امضا در برگه های رای در حالی که رد دیگران از جمله نامزدهای احتمالی مانند محبوب vlogger Syarhey Tsikhanouski و سیاستمدار مخالف Mikalay Statkevich که به چالش کشیده استبدادی رهبر در سال 2010 و زندانی شد برای اعتراضات که به دنبال آن است که اختلاف رای دادن.

هر دو Tsikhanouski و Statkevich در حال حاضر در زندان با Tsikhanouski رو ممکن است سه سال حبس برای سازماندهی طرفدار دموکراسی” ،

این کمیته برای کنترل دولت (KDK) گفت: در روز 18 ژوئن که Babaryka به اتهام تلاش برای نفوذ در شهادت شهود و به طور غیر قانونی برداشت مقدار زیادی از پول نقد از حساب های بانکی در میان چیزهای دیگر.

KDK سر ایوان Tertel گفت که تقریبا 20 نفر از کارکنان Belgazprombank دستگیر شده بود و اضافه کرد که بسیاری از متهمان “اعتراف” که آنها تا به حال به طور غیر قانونی انتقال صدها میلیون دلار به لتونی از طریق یک طرح سازماندهی شده توسط Babaryka.

Babaryka انتخابات گفت: کارکنان وکلای این دو نفر مجاز به حضور در طول بازجویی و Babaryka در مینسک جستجو بود توسط مأموران اجرای قانون.

در هفته های اخیر مخالفان تظاهرات و تجمعات در حمایت از نامزدهای بالقوه را به خود جذب هزاران نفر از مردم در سراسر بلاروس.

چندین مخالفت فعالان و سیاستمداران و وبلاگ نویسان محکوم شدند به تا 15 روز در زندان این هفته برای شرکت در آنچه که مقامات به نام “unsanctioned تظاهرات.”

در بیانیه Stano بلاروس خواستار آن شدند که “خودداری از هر گونه محدودیت از حقوق از نامزدهای بالقوه و جلوگیری از هر گونه بازداشت معترضان مسالمت آمیز و آزادی همه بازداشت خودسرانه فعالان.”

“هیچ نامزد بالقوه باید مانع از انجام روند ثبت نام با توجه به انگیزه های سیاسی اقدامات محدود کننده” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de