بازداشت های بیشتر در ارتباط با روسیه قطب شمال دیزل نشت

مقامات روسی را بازداشت سه مدیران در یک نیروگاه حرارتی که به بیرون درز تن سوخت به محیط زیست شکننده قطب شمال.

فاجعه رخ داده در مه 29, هنگامی که یک مخزن نگه داشتن در این تاسیسات در نزدیکی شهر صنعتی نوریلسک ریخته حداقل 20000 تن سوخت دیزل به خاک دو رودخانه و پایین دست دریاچه.

کمیته تحقیق روسیه گفت: در 10 ژوئن که سر از ایستگاه برق پاول اسمیرنوف و دو مهندس بودند به اتهام نقض حفاظت از محیط زیست قوانین.

این کمیته گفت: آن را تاسیس کرده بود که سوخت مخزن ذخیره سازی مورد نیاز تعمیرات در سال 2018 اما در ادامه به عملکرد در نقض مقررات ایمنی.

“به عنوان یک نتیجه از حادثه رخ داده است” محققان’ بیانیه ای گفت:.

یکی دیگر از مدیر در کارخانه دستگیر شد و متهم در اوایل این ماه.

نیروگاه متعلق به یک شرکت تابعه از نوریلسک نیکل جهان پیشرو نیکل و پالادیوم تولید کننده که گفت: نشت باعث شد که ستون حمایت از یک مخزن ذخیره سازی غرق به علت ذوب پرمافراست خاک.

دادستان کل را نیز صادر یافته های اولیه آشکار است که تضعیف زمین کمک کرده و باعث فاجعه است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور داد یک وضعیت اضطراری پس از میزان نشت شناخته شد و نوریلسک نیکل است از زمان وعده داده شده به پرداخت برای هزینه های پاکسازی در برآورد 10 میلیارد روبل ($145 میلیون).

نوریلسک نیکل خود با روسیه را به ثروتمندترین مرد ولادیمیر Potanin. شرکت اتهامات را رد میکند که مدیریت سکوت و عنوان مقیاس فاجعه برای حداقل دو روز پس از حادثه.

در ژوئن 9, شرکت گفت که سوخت مخزن ذخیره سازی تعمیر شد در سال 2017 و 2018 و پس از آن رفت و از طریق یک ممیزی ایمنی.

کسانی که بازداشت شده “در حال همکاری با مقامات اجرای قانون و در حال حاضر آنها خواهد بود بسیار مفید تر در صحنه پاکسازی عملیات” خدمات مطبوعات در بیانیه ای گفت: برای ریا نووستی, خبرگزاری به نقل از معاون رئیس جمهور نیکولای Utkin.

منطقه ای مقامات می گویند نفت رونق و دیگر پاکسازی عملیات شکست خورده اند برای جلوگیری از همه ریخته سوخت و مواد شیمیایی از جریان از Daldykan و Ambarnaya رودخانه ها به دریاچه Pyasino.

به طور جداگانه به وزارت موقعیت های اضطراری گفت: در 10 ژوئن که 14 کشور از جمله ایالات متحده آمریکا ارائه شده داده های ماهواره ای در نشت برای کمک به پاسخ.

این فاجعه زیست محیطی به عنوان درجه حرارت در سیبری بودند تا 10 درجه سانتیگراد بالاتر از حد متوسط در ماه مه و نیز بالاتر از نرمال در سال گذشته منجر به ذوب پرمافراست.

شصت و پنج درصد از روسیه است که تحت پوشش پرمافراست. نوریلسک یک جدا قطب شمال شهر ساخته شده است در پرمافراست و زیرساخت های آن است در معرض خطر تغییر آب و هوا.

با گزارش AFP AP اینترفاکس رویترز و TASS

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de