مونته نگرو آزاد صربی کلیسا کشیش در میان افزایش تنش ها

یک Montenegrin دادستان منتشر کرده است از بازداشت نه صربی کلیسای ارتدوکس روحانیت که بازداشت باعث دیپلماتیک با صربستان و درگیری بین پلیس و معترضان.

صربی کلیسای ارتدوکس روحانیت بازداشت شدند در مارس 12 و بعد از آنها منجر هزاران نفر از مردم در صفوف منظم در شهر شمالی نیکشیچ با وجود ممنوعیت اجتماعات بزرگ به دلیل coronavirus.

خود بازداشت شده است ملتهب و تنش بین دولت و صربی کلیسای ارتدوکس در مونته نگرو است که در حال حاضر تیره و تار بیش از یک قانون مذهبی کلیسا می گوید آن نوار ملک در کشور است.

به شادی صدها نفر از مردم در حال انتظار در مقابل ساختمان دادگاه در نیکشیچ هشت کشیش و اسقف Joanikije بودند آزاد شده از زندان پس از 72 ساعت انتظار دفاع خود را قبل از یک قاضی.

نیکشیچ, پلیفلیا و شهرهای دیگر شاهد تظاهرات در روزهای اخیر که منجر به ده ها تن از بازداشت افسران پلیس مجروح در درگیری.

قبل از آن در مارس 15, شهری از صربی کلیسای ارتدوکس در مونته نگرو Amfilohije خواسته مقامات دولتی به انتشار روحانیت “اگر آنها فکر می کنم در مورد آینده خود مونته نگرو وحدت و هماهنگی مردم است.”

در پیام شوم به انتظار مردم در مقابل دادگاه او پیشنهاد کرد که با دستگیری کشیش دولت تا به حال مجموعه صحنه را برای یک جنگ داخلی.

Amfilohije همچنین گفت که از آن زمان به “جلوگیری از برادرکشی” و تصریح کرد که او باید زندانی شده اند به جای Joanikije.

“من مقصر اصلی در اینجا اگر کسی نیاز به محاکمه و محکوم شد و سپس وجود دارد هیچ دیگر در مونته نگرو اما شهری,” او گفت:.

بلگراد به شدت مورد انتقاد قرار بازداشت از مقامات کلیسا که باز تازه های مذهبی و تنش های سیاسی بین دو همسایه است.

صربستان را پوپولیستی رئیس جمهور Aleksandar Vucic گفت: May 14 که صربستان نمی تواند دخالت در هر راه به جز “باقی خواهد ماند و ما مردم و کلیسا تا آنجا که ما می توانیم.”

دستگیری برجسته مداوم تنش بین مونته نگرو را طرفدار غرب و مقامات کلیسای ارتدکس صربستان که آنها را به عنوان ابزاری برای دخالت روسیه-حمایت صربستان.

صربی کلیسای ارتدوکس ایلخانی Irinej گفته است که بازداشت هستند “اثبات که Montenegrin دولت در حال انجام یک پاکسازی از صربی کلیسای ارتدوکس.”

در اوایل سال جاری صربی کلیسای ارتدوکس led هفته از تظاهرات در مونته نگرو در برابر یک قانون مذهبی است که در آن می گوید می کلیسا از آن اموال در کشور است.

این قانون که به اجرا در آمد در ژانویه می گوید: جوامع مذهبی باید اثبات مالکیت از قبل از سال 1918 سال که مونته نگرو پیوست پادشاهی یوگسلاوی و آن کلیسا بود گیرند توسط صربی کلیسای ارتدوکس از دست دادن همه اموال خود را در روند.

صربی کلیسای ارتدکس می گوید: این قانون با هدف تصرف آن اموال. Montenegrin مقامات بارها و بارها با رد اتهامات.

مونته نگرو تقسیم از صربستان در یک همه پرسی در سال 2006 و بیشتر تبدیل شده به دور از بلگراد و آن ارتدوکس متحد روسیه در نظر گرفتن یک طرفدار غرب و البته پیوستن به ناتو در سال 2017.

این کشور نیز مذاکره گام به سوی گرفتن دعوت رسمی از اتحادیه اروپا برای عضویت در این وبلاگ.

صربی گرایان در هر دو کشور هرگز به طور کامل به رسمیت شناخته صربستان جدایی از مونته نگرو که در آنها ادعا تاریخی صربی خاک.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de