مولداوی دولت را تایید کرده است $470 میلیون ارزش وام از روسیه و صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) به کاهش رشد کسری بودجه ناشی از شیوع کروناویروس.

موافقت نامه تصویب شد در تاریخ 21 آوریل در یک جلسه دولت برگزار می شود آنلاین.

نخست وزیر یون Chicu گفت: این دو وام کمک خواهد کرد که پلاگین رو به رشد کسری بودجه است که انتظار می رود به دو دلیل شیوع رسیدن به حدود 7 درصد از تولید ناخالص داخلی. مولداوی گزارش شده بیش از 2600 coronavirus عفونت و 73 و میر تا کنون.

مخالفان انتقاد کرده است 10 ماه, $217 میلیون وام از روسیه 2 درصد نرخ بهره سالانه و گفت که این امر تهدیدی دراز مدت “خطر” به دلیل مبهم مقررات که کانال پول نسبت به پروژه های غیر ضروری که به نفع شرکت های روسی.

Pro-اروپا مخالفت رهبر Maia Sandu همچنین هشدار داد که یک مقاله از توافق امضا شده در مسکو در مارس 17 تضمین بازپرداخت وام های گرفته شده توسط خصوصی مولداوی شرکت از بانک های روسیه است.

Chicu اتهامات را رد کرد و گفت که مولدووا “ساخته شده است هر یک از وعده های که Russophobes هستند به شدت متهم ما.” او گفت: وام “کلاسیک توافقنامه تامین مالی بدون بند پنهان است که می تواند مخل به مولداوی.”

مولداوی نیز امضا 254 میلیون دلار وام کوتاه مدت توافق با صندوق بین المللی پول. هر دو موافقت نامه باید مجلس تصویب.

Chicu گفت: او با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا در مارس 17 درخواست disbursal 30 میلیون یورو معادل 32.5 میلیون) tranche از 100 میلیون یورو ($108.5 میلیون دلار) کمک های کلان مالی تسهیلات اختصاص داده شده برای مولداوی توسط بلوک.

مولداوی اروپا یکی از فقیرترین کشورهای دریافت اولیه 30 میلیون یورو tranche از پول در اقساط دو در ماه های اکتبر و نوامبر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de