مولداوی اتهامات Plahotniuc در $1 میلیارد تقلب را به دنبال ایالات متحده استرداد

کیشیناو مولداوی — دادستان متهم ولاد Plahotniuc قدرتمند oligarch و سیاسی شکل برای نقش خود در یک بانک عظیم سرقت شد و به دنبال استرداد او از سوی ایالات متحده است.

دادستان کل Alexandru Stoianoglo گفت: در 18 مه که Plahotniuc شد که متهم با تشکیل یک گروه سازمان یافته جنایی اخاذی و کلاهبرداری.

به عنوان به زودی به عنوان کیفرخواست آماده شده است و به زبان انگلیسی ترجمه مولداوی را به دنبال استرداد او از سوی ایالات متحده Stoianoglo گفت.

رئیس سابق حزب دموکراتیک Plahotniuc فرار مولداوی در ماه ژوئن 2019 پس از مجبور بودن از مجلس به عنوان بخشی از یک دولت shakeup میانجیگری توسط روسیه و ایالات متحده آمریکا و دیگر شرکای اروپایی.

او داده شده است به آنچه شناخته شده به عنوان “سرقت از قرن” یک رسوایی مربوط به ناپدید شدن بیش از 1 میلیارد دلار — در مجموع نزدیک به یک هشتم از مولدووا تولید ناخالص داخلی — از کشور, بزرگترین بانک بین سالهای 2012 و 2014.

رسوایی فرو اروپا فقیرترین دولت به آشفتگی و در نهایت دولت را مجبور به قید وثیقه از سه بانک با $870 میلیون وام اضطراری.

RFE/RL گزارش در ماه مارس که Plahotniuc است که در ایالات متحده و مقامات وجود دارد آماده به اخراج او و پس از او بود موضوع به اوایل ممنوعیت صدور ویزا.

در ماه ژانویه به, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo گفت Plahotniuc را “فاسد اقدامات تضعیف حاکمیت قانون و به شدت به خطر بیافتد استقلال نهادهای دموکراتیک در مولدووا.”

دادستان کل در مولداوی گفت: اتهامات علیه Plahotniuc بودند بر اساس “شواهد مسلم” از گزارش آمریکا-بین المللی بر اساس تحقیقی شرکت Kroll.

گزارش مستند چگونه شرکت ها و افراد وابسته به یک 28 ساله تاجر در زمان کنترل از سه بانک بزرگ در طول دوره از رسوایی که در آن پول بود و قریب خارج از کشور از طریق مشکوک وام, پوسته, شرکت, دارایی, معاوضه و سهامداران می پردازد.

این تاجر ایلن شور و سپس گفته صادر وام های خود را به شرکت در طول سه روز در ماه نوامبر 2014 با توجه به این گزارش بود که بعد از به بیرون درز کرده و منتشر شده توسط یک مخالف داشتند ،

شور است که در حال حاضر اعتقاد بر این بود در اسرائیل متهم شده بود در سال 2016 و بعد از آن به اتهام پول شویی و اختلاس در ارتباط با سرقت است.

همچنین در سال 2016 نخست وزیر سابق ولاد Filat داشت به جرم گرفتن رشوه مربوط به سرقت است. او منتشر شد در اوایل دسامبر 2019 پس از گذراندن سه سال در زندان است.

دادستان گفت که از طریق های انجام Plahotniuc گفته انصراف 100 میلیون دلار از دولت سابق بانک Banca de Economii.

بودجه شد و پس از آن تحت پوشش از ذخایر بانک ملی به خرید شرکت های بیمه Asito, یک, هتل, مد, کسب و کار, و یک جت شخصی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de