مهاجران برخورد با بوسنی پلیس بیش از شرایط در اردوگاه در نزدیکی کرواتی مرز

صدها نفر از مهاجران در درگیری با پلیس در بوسنی و هرزگوین به عنوان آنها در تلاش برای گریز از یک اردوگاه در اعتراض به شرایطی که تحت آن آنها برگزار می شود و از اتهام سوء استفاده توسط مقامات مرزی در نزدیکی کرواسی.

را لغو کردند رخ داده است در تاریخ 15 فوریه در Miral مهاجر کمپ در غرب بوسنی حدود 10 کیلومتر از کرواتی مرز.

اردوگاه خانه های حدود 1000 مهاجران برخی از 300 بیشتر از آن در نظر گرفته شده ظرفیت.

وجود دارد هیچ گزارشی از صدمات اما شاهدان به رویترز گفت آنها را دیدم پلیس برخورد با بازداشت برخی از نر بیشتر مهاجران بودند که فریاد “آزادی” “به ما پول ما برگشت” و “جلوگیری از ضرب و شتم ما است.”

بسیاری از مهاجران همچنین در مورد شکایت کرواتی ماموران مرزی و آنها را متهم به خشونت فشار پشت و بدرفتاری زمانی که آنها قبلا تلاش برای عبور از مرز.

اردوگاه ساکن سلام باتو به رویترز گفت که “در کرواتی پلیس بسیار بد است. ما می خواهیم مرز افتتاح شود. لطفا به ما ضربه نمی کنه. همین حالا حذف ما کفش و جوراب. آنها را از آن همه است.”

یک مرد از پاکستان گفت که “اگر ما به مرز کرواتی پلیس در حال سوختن ما کت و کفش آنها را به گوشی های تلفن همراه.”

کرواتی مقامات رد اتهام سوء استفاده در دست پلیس است.

بوسنی مقامات می گویند حدود 50000 مهاجران عمدتا از پاکستان و افغانستان و عراق و مراکش و سوریه به تصویب رسید از طریق این کشور در سال 2019 در تلاش برای رسیدن به اروپای غربی از طریق عضو اتحادیه اروپا, کرواسی.

حدود 6,000 مهاجران باقی می ماند رشته در داخل بوسنی با بسیاری از آنها مستقر در پناهگاه های موقت در Velika Kladusa که در آن Miral اردوگاه واقع شده است و در داخل و اطراف بیهک.

پزشکان بدون مرز (MSF) گروه گفت: بداهه اردوگاه در شمال غربی بوسنی اساسی برآورده نمی استانداردهای زندگی, تماس یکی در Vucjak آن را “خطرناک و غیر انسانی محل” قبل از آن تعطیل توسط مقامات بوسنی.

بوسنی را تجربه کرده است افزایش مهاجر ترافیک پس از به اصطلاح بالکان مسیر از یونان به اروپای غربی بود تعطیل در سال 2015 پس از بیش از 1 میلیون مستند نشده مهاجران برتر اروپا است.

بسیاری عبور از دریا میان ترکیه و یونان قبل از سفر از طریق مجارستان به ثروتمند مقصد در غرب اروپا است.

ترکیه و یونان و مجارستان قرار داده و اقدامات در محل برای سفر بسیار دشوار است کاهش مهاجر جریان قابل ملاحظه ای اما قرار دادن فشار بیشتر در بوسنی است که قرار دادن سخت تر کنترل مرز در محل.

با گزارش رویترز و نیویورک تایمز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر