رسانه ها نمی سوء استفاده از پسر بچه عکس در مرگ سه COVID-19 قربانیان

سریع نگاهی به

رسانه های اجتماعی پست های دروغ نشان می دهد که رسانه های خبری در حال سوء استفاده از یک پسر تصویر به گزارش همان کودک درگذشت COVID-19 در سه کشور مختلف. این پست در واقع اشاره به سه نفر جوان که درگذشت از رمان coronavirus در پرتغال و بلژیک و انگلستان است.


داستان کامل

افراد مسن در حال افزایش قابل توجهی خطر از رمان coronavirus سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده است. اما سن تنها عامل در COVID-19 همه گیر به گفته دکتر هانس هانری Kluge که با مدیر منطقه ای برای اروپا است.

مفهوم که “COVID-19 تنها بر افراد مسن’ اساسا اشتباه” Kluge اعلام کرده است. “به عنوان یک همکار از معدن به تازگی گفت:” افراد جوان شکست ناپذیر نیست.'”

Kluge افزود: “موارد شدید این بیماری دیده شده است در افراد در سنین نوجوانی یا بیست سالگی با بسیاری از نیاز به مراقبت های ویژه و برخی متاسفانه درگذشت.”

در واقع موارد افراد جوان بیمار شدن و یا در حال مرگ از COVID-19 گزارش شده در سراسر جهان است. اما نوشته های گردش در رسانه های اجتماعی دروغ حاکی از آن است که رسانه های خبری شده اند سوء استفاده از تصویر یک جوان COVID-19 قربانی, گزارش, مرگ در کشورهای مختلف در سراسر اروپا است.

یکی Facebook ویژگی های پست side-by-side تصاویری از سه ادعا مقالات است که گفته می شود با استفاده از همان تصویر از یک پسر جوان که به گزارش یک کودک مرده بود از COVID-19 در انگلستان و پرتغال و بلژیک. در این پست آمده است: “فرزند می میرد در 3 کشور از کرونا ویروس است.” ادعاهای مشابه مربوط به همان عکس کودک نیز به نظر می رسد در توییتر.

محتوای پست است که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در سراسر رسانه های اجتماعی است گمراه کننده در چند نقطه.

کودک تصویر در پست Vitor رافائل باستوس Godinho یک پسر پرتغالی که درگذشت در سن 14 سالگی پس از آزمایش مثبت برای رمان coronavirus. رکورد, یک روزنامه پرتغالی برای اولین بار نوشت: در مورد Godinho عبور در مارس 29. دیگر رسانه ها به سرعت به دنبال کت و شلوار, چاپ و نشر, داستان در مورد Godinho مرگ در کنار تصاویری از این کودک از جمله عکس های مورد استفاده در رسانه های اجتماعی پست. Godinho است به درستی مشخص شده در تصویر از ایمیل های روزانه (مرکز) در Facebook post.

رسانه های اجتماعی پست حاکی از آن است که رسانه های خبری و سپس مورد استفاده Godinho تصویر به گزارش مرگ یک نوجوان 12 ساله در بلژیک در 31 مارس است. از Facebook پست شامل تصاویری از یک جستجو در اینترنت نتیجه نشان روزانه اکسپرس مقاله شامل Godinho تصویر با عنوان “بلژیک coronavirus: 12 سال پیر دختر می میرد از coronavirus…”

در واقع روزانه اکسپرس مقاله استفاده از Godinho کنید اما نه به تصویر کشیدن ناشناس 12 سال است که فوت کرده است. بلکه Godinho عکس بود در داستان گنجانده شده است در اشاره به دیگر افراد جوان که مرده بود از COVID-19 در اروپا و آن را با دقت شناسایی عکس است که از Godinho.

قبل از عبور از unnamed بلژیک دختر بچه Godinho شد “اروپا جوانترین coronavirus قربانی است.” وجود دارد هیچ عکسی از بلژیک در روزانه اکسپرس مقاله و یا هر ماده دیگر ما قادر به پیدا کردن.

رسانه های اجتماعی پست همچنین ادعا می کند که Godinho تصویر است که استفاده می شود در این گزارش خبری از a 13-year-old boy in the UK, اسماعیل محمد عبدالوهاب که از coronavirus. این پست شامل یک تصویر از آنچه به نظر می رسد یک مقاله در رکورد روزانهیک اسکاتلندی روزنامه با تیتر “Schoolboy, 13, بدون شرایط بهداشتی می شود, انگلستان, جوانترین coronavirus قربانی است.”

عبدالوهاب مرگ در مارس 30 شده است به طور گسترده ای گزارش شده است. مدینه کالج علوم اسلامی مدرسه که در آن اسماعیل, خواهر, توسط یک معلم, راه اندازی یک GoFundMe به جمع آوری پول برای عبدالوهاب مراسم تشییع جنازه و خانواده است. یک عکس از عبدالوهاب به نظر نمی رسد در پوشش مرگ و تشییع جنازه. هیچ عکس هر کودک با رکورد روزانه داستان. معلوم نیست که در آن نادرست ترکیبی از Godinho تصویر و عبدالوهاب نام نشات گرفته است.

بنابراین رسانه های اجتماعی, نوشته های فراموش, مرجع, مرگ سه نفر جوان از COVID-19 در اروپا است. اما این پست ها را نشان نمی دهد که اخبار رسانه ها سوء استفاده همان تصویر از یک پسر برای گزارش مرگ سه فرزند.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

Coronavirus بیماری (COVID-19) بیماری همه گیر. سازمان بهداشت جهانی. دیده 5 May سال 2020 است.

“Coronavirus بیماری 2019 در کودکان — ایالات متحده 12 فوریه-مارس 2, سال 2020 است.” مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 6 Apr سال 2020 است.

Kluge هانس هانری P. “بیانیه – افراد مسن تر که در بالاترین خطر از COVID-19 اما همه باید عمل برای جلوگیری از جامعه گسترش یافته است.” سازمان بهداشت جهانی. 2 Apr سال 2020 است.

Feuer, ویلیام. “چه کسی می گوید” بیشتر و بیشتر در افراد جوان در حال مرگ هستند از coronavirus.” CNBC. 3 Apr سال 2020 است.

هیوز لی. “برخی از این ویروس بد. او را کشتند 3 بار!” Facebook. 14 Apr سال 2020 است.

shhhhitsdundeebear (@shhhhitsdundee1). “Wtf? واقعا….” 3 Apr سال 2020 است.

گربه (@Just_Cat1). “13 سال به اسماعیل محمد عبدالوهاب نیز به نظر می رسد به 14 سال به Vitor Godinho. و هر دو را ظاهرا درگذشت coronavirus!!” توییتر. 3 Apr سال 2020 است.

ضبط. “Vítor Godinho عصر de jogador فوتسال e tinha 14 anos: morreu hoje com coronavírus.” ضبط. 29 Mar 2020

Couzens جرارد و دن کین. “”فقط یک پسر کمی’ نوجوان 14 می شود در اروپا جوانترین coronavirus قربانی به عنوان مراسم تجلیل از سیل در.” TheSun.com. 1 Apr سال 2020 است.

اونیل Marnie. “Covid 19 coronavirus: Vitor Godinho, 14, می شود در اروپا جوانترین شناخته شده coronavirus مرگ و میر.” نیوزیلند هرالد. 31 Mar سال 2020 است.

Couzens جرارد و لوقا اندروز. “تصویر: پرتغالی دانشآموز, 14, که تا به حال پسوریازیس می شود ‘جوانترین فرد به مرگ از coronavirus در اروپا است.” دیلی میل انگلستان است. 29 Mar سال 2020 است.

قهوه ای, لی. “14 ساله و پسر پرتغالی می شود, اروپا, جوانترین coronavirus قربانی است.” نیویورک پست. 30 Mar سال 2020 است.

فاهی رایان. “12 ساله بلژیکی دختر جوان در اروپا به مرگ از coronavirus.” دیلی میل انگلستان است. 31 Mar سال 2020 است.

Dresch متی. “Schoolboy, 13, بدون شرایط بهداشتی می شود, انگلستان, جوانترین coronavirus قربانی است.” رکورد روزانه 31 Mar سال 2020 است.

اخبار بی بی سی. “Coronavirus: 13 سال می میرد, می گوید, لندن, بیمارستان اعتماد است.” اخبار بی بی سی. 31 Mar سال 2020 است.

مارش, سارا. “هیچ خانواده در تشییع جنازه 13 ساله coronavirus قربانی پس از خواهر و برادر و توسعه علائم است.” نگهبان. 3 Apr سال 2020 است.

“بریتانیا: پسر 13 می میرد از coronavirus ‘بدون هر خانواده نزدیک است.'” الجزیره اخبار. 1 Apr سال 2020 است.

استفان مارک. “حمایت از خانواده از اسماعیل.” GoFundMe.com. ایجاد 30 Mar سال 2020 است.

Perring ربکا. “اروپا جوانترین coronavirus قربانی: 12 سال پیر دختر می میرد – دکتر اذعان کارشناسان شوکه کرد.” دیلی اکسپرس. 31 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de