مجلس پادکست: میراث 2010 اوش خشونت

در ژوئن 2010, خشونت های قومی میان قرقیزها و ازبک در قرقیزستان آغاز شده دوم شهر اوش و گسترش به سایر نقاط جنوب قرقیزستان.

در کمتر از یک هفته صدها نفر کشته شدند و صدها هزار نفر خانه های خود فرار کرد و در تمام محله ها نابود شدند.

به اصطلاح “ژوئن حوادث” آمد به سختی دو ماه پس از انقلاب است که رییس سابق قرقیزستان رئیس جمهور قربان بیک Bakiev.

دولت موقت مورد نیاز برای حرکت کشور رو به جلو و به عنوان یک نتیجه و با وجود داخلی و بین المللی تحقیقات از خشونت بسیاری از سوالات در مورد آنچه اتفاق افتاده در جنوب قرقیزستان در ماه ژوئن سال 2010 باقی مانده بودند بدون جواب و بدون جواب باقی می ماند و حل نشده در این روز است.

حافظه آن روز ثابت سیاست و جامعه در قرقیزستان اما این موضوع باقی مانده است تقریبا تابو و هیچ کس به نظر می رسد مضطرب به منظور بالا بردن و یا بحث در مورد این موضوع.

در آخرین مجلس شورای اسلامی, پادکست, RFE/RL رسانه-مدیر روابط جنوبی و مرکزی آسیا, محمد طاهر, میانه یک بحث است که به نظر می رسد در میراث ژوئن 2010 در اوش و مناطق دیگر جنوب قرقیزستان.

این هفته مهمان Mihra Rittmann شده است که نظارت بر حوادث در آسیای مرکزی برای سازمان دیده بان حقوق بشر برای بسیاری از سال; یاس کامرون یک وکیل حقوق بشر با تمرکز بر آسیای مرکزی و که شد از قرقیزستان; مظفر Suleymanov اوراسیا برنامه افسر در حقوق مدنی و مدافعان است که در ابتدا از ازبکستان و بروس لول نویسنده Qishloq Ovozi وبلاگ.

گوش دادن به پادکست در بالا و یا به عضویت مجلس در آیتونز و یا در گوگل پادکست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>