مجلس پادکست: بازی جاسوسی در ازبکستان

در مه 25, یک دادگاه نظامی در ازبکستان محکوم شد مدیر سابق ریاست جمهوری موسسه استراتژیک و مرزی پژوهش رفیق Saifulin به 12 سال زندان و پس از او به اتهام نقض ماده 157 از ازبکستان جنایی کد-خیانت-برای اتهام جاسوسی برای روسیه.

یازده نفر دیگر به اعدام محکوم شده همراه با Saifulin.

Saifulin, 61 شده بود در خدمت دولت و رفتن راه بازگشت به سالهای اول رئیس جمهور ازبکستان اسلام کریموف دولت.

Saifulin است که نه تنها فرد محکوم در ازبکستان جاسوسی. وجود دارد دیگر موارد اخیر.

اما شک و تردید در مورد اعتبار العبادی: اتهامات علیه برخی از این افراد است. دادگاه خود هستند ابری در پنهان کاری بستگان خود مانع از مراجعه آنها برای ماه ها در یک زمان و اتهامات بدرفتاری و تهدید به قطع بیش از خود incarcerations و اعترافات.

در آخرین مجلس شورای اسلامی, پادکست, RFE/RL رسانه-مدیر روابط جنوبی و مرکزی آسیا, محمد طاهر, میانه یک بحث است که به نظر می رسد در استفاده از ماده 175 در ازبکستان و برخی از افرادی که در زندان به اتهام نقض آن است.

این هفته مهمان در حال صحبت کردن از ایالات متحده, النا Kuborskaya از 69 سال ولادیمیر Kaloshin سابق وزارت دفاع روزنامه نگار که به اتهام جاسوسی در ماه مارس این سال و محکوم به 12 سال زندانو صحبت از بریتانیا بابر Yusupov از 67 سال Kadyr Yusupov سابق ازبک دیپلمات محکوم شده بود و در ماه ژانویه این سال به 5 1/2 سال در زندان; از کالیفرنیا استیو Swerdlow, یک وکیل حقوق بشر با تجربه طولانی در آسیای مرکزی; از پراگ Alisher Sidik مدیر RFE/RL را ازبکی خدمات محلی شناخته شده به عنوان Ozodlik; و بروس لول نویسنده Qishloq Ovozi وبلاگ.

گوش دادن به پادکست در بالا و یا به عضویت مجلس در آیتونز و یا در گوگل پادکست.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de