برای تقریبا یک سال در حال حاضر شده اند وجود دارد, صلح آمیز, هر چند اغلب بسیار پرشور تظاهرات در شهرستانها عمده در قزاقستان در برابر سیاست های دولت و حکومت ،

مقامات مقابله با بازداشت رهبران و سازمان دهندگان قبل یا بعد از اعلام تظاهرات.

الگوی تکرار شد در شب 22 فوریه که دوباره تظاهرات. اما در فوریه 24, پلیس در لباس شخصی به خانه یکی از قزاقستان را از پیشرو فعالان Dulat Aghadil و او را بازداشت کردند.

Aghadil مرده بود قبل از غروب آفتاب رز در فوریه 25, مقامات می گویند که از یک مشکل قلبی است اما یک ویدیو از Aghadil بدن پدید آمده است که بعدا در رسانه های اجتماعی به نظر می رسید برای نشان دادن فعال شده بود مورد ضرب و شتم.

چندین گروه به سرعت به نام برای تظاهرات دوباره در مارس 1.

بنابراین, این هفته, RFE/RL رسانه-مدیر روابط محمد طاهر تعدیل بحث و گفتگو در مورد ادامه تظاهرات در قزاقستان و چه اثر مرگ Dulat Aghadil ممکن است در عنوان و در عین حال کوچک اما رو به رشد ضد دولتی شدند.

از قزاقستان سرمایه نورسلطان, Zhanbolat Mamai, رهبر عضو حزب دموکرات از قزاقستان و شرکت در بحث. از واشنگتن پل Stronski کارنگی وقف را در گروه اوراسیا و نویسنده مقالات بسیاری در مورد آسیای مرکزی به ویژه در مورد تغییر سیاسی محیط زیست در قزاقستان پیوست, جلسه. از پراگ Torokul Doorov رئیس RFE/RL در قزاقستان خدمات محلی شناخته شده به عنوان Azattyq در زمان بخشی در بحث. و من فکر می کنم آنچه اتفاق می افتد شده است در قزاقستان در سال گذشته است که احتمالا جالب ترین توسعه در آسیای مرکزی در حال حاضر, بنابراین من تا به حال چند چیز را می گویند.

گوش دادن به پادکست در بالا و یا به عضویت مجلس در آیتونز و یا در گوگل پادکست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im