لوکاشنکا هشدار No ‘میدان’ زیر توده تظاهرات حمایت از مخالفان

مینسک بلاروس — رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا آشکارا هشدار داد که وجود خواهد داشت هیچ “میدان” به دنبال تظاهرات انبوه در مینسک و دیگر شهرهای بزرگ و حمایت از پتانسیل مخالفت با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری.

لوکاشنکا استفاده از کلمه میدان که نماد طرفدار اروپا antigovernment تظاهرات در سراسر اتحاد جماهیر شوروی سابق پس از تظاهرات در میدان Nezalezhnosti (میدان استقلال) در پایتخت اوکراین کیف در سال 2014 سرنگون روسیه-دوستانه رئیس جمهور اوکراین ویکتور یانوکوویچ.

رهبر بلاروس گفت: در ژوئن 1 جلسه با رئیس بلاروس KGB والری Vakulchyk که این تظاهرات یک روز زودتر به جمع آوری امضا به صورت بالقوه مستقل و مخالف کاندیداهای ریاست جمهوری لازم است برای ثبت نام با انتخابات مقامات سازمان یافته بودند توسط نیروهای خارجی خواستار تظاهرات “باد دمیده از طرف های مختلف به ما بلاروس زمین است.”

“ما کاملا می دانیم که اهداف آنان باد-دمنده. آنها می خواهند برای سازماندهی کمی میدان قبل از و یا در طول انتخابات ریاست جمهوری…من می خواهم در این جلسه به شما هشدار می دهند و همه کسانی که مرا می شنوید در حال حاضر تمام کسانی که ‘maidanized’ ، وجود خواهد داشت هیچ Maidans در بلاروس” لوکاشنکا گفت.

در معمول خود را زرق و برق دار سبک لوکاشنکا اشاره کرد که تظاهرات تهدید به بلاروس حاکمیت و استقلال که باید “دفاع ارتش, کا گ ب, و همه مردم است.”

“ما در حال رفتن به پوزه هر کسی. وجود دارد در مینسک و دیگر شهرستانها اختصاص داده شده برای بحث های عمومی. من فکر می کنم وجود دارد چنین مکان هایی در مینسک است. ما چیزی است که برای کنترل آن, به طوری که هیچ چیز می تواند بیش از بالا. شش سایت در مینسک پس بروید و بحث وجود دارد. اما KGB و پلیس باید با تمام معنی امن نظم و قانون” لوکاشنکا گفت: با اشاره به شش مکان در شهرستان تعیین شده به عنوان مناطق که در آن بحث های عمومی ممکن است.

“مردم می رفتن وجود دارد و بحث در مورد مسائل است. اگر آنها می خواهند به انجام است که در آشپزخانه لطفا انجام این کار” لوکاشنکا افزود: “طوری که آنها را در ایجاد مشکلات برای دیگران.”

دیده بان حقوق بشر (HRW) هشدار داد در اوایل این ماه که مقامات در بلاروس به شدت خود را سرکوب معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت را با یک “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از انتخابات برنامه ریزی شده برای ماه اوت 9.

بیش از 1000 تظاهر کنندگان پیوست و با هم در مینسک در مارس 24 به مخالفت با اصطلاح دیگری برای لوکاشنکا در یکی از بزرگترین تظاهرات از سال در کشور حدود 9 میلیون نفر است.

منتقدان لوکاشنکا می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل.

او حکومت این کشور از سال 1994 است و در حال حاضر در خدمت او پنجمین دوره ریاست جمهوری. بلاروس لغو محدودیت مدت ریاست جمهوری در سال 2004.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط به کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de